Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vacante si concedii in vara 2021

vacanta concediu vara

117 raspunsuri la acest subiect

#111
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 09 mai 2021 - 05:15

La noi in scoli nu se fac testări și nici la servici ( nici la sotul meu care au fost tot timpul deschiși ) . Daca se aude ca a fost in contact cu cineva cu covid trebuie sa stea 1 sapt in carantina .

 

eu vreau sa merg in vacanța anul asta ... visez sa merg in San Diego la o prietena, in România la tata sau / si vacanța in Mexic ... sunt curioasa cu ce o sa ma aleg din toate visele astea . 


Editat de michelle-usa, 09 mai 2021 - 05:18 .


#112
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 09 mai 2021 - 11:19

Acum 2 saptamini a trebuit sa fac o analiza de singe. Am rugat-o pe infirmiera sa-mi faca si testul de anticorpi, dar n-a vrut, a zis ca daca doctorul nu l-a scris pe trimitere (am uitat sa i-l cer) nu mi-l face, ca e scump si nu e relevant, pt ca anticorpii variaza in timp.



#113
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 09 mai 2021 - 15:34

Mi-am făcut aseară un test, nu numai ca era programat sa-l fac, dar nici nu m-am simțit bine ieri, durere de git și cap toată ziua. A ieșit negativ. L-am scanat și l-am trimis la NHS. Așa arata un test negativ.47DAFE66-8C15-4824-B690-3FE3FABDD9B6.jpeg

 

 

 

 



#114
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 12:29

pentru cei interesati - in CIpru au anuntat ca pe plaja sa poate intra fara coronapas.



#115
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 14:29

Era de asteptat sa nu se poate implementa o astfel de masura.

 

De la inceput am avut impresia ca discutia despre Coronapas este cam utopica.

Multa agitatie pentru ceva nepractic.

Sau o modalitate de a creste procentul de vaccinare. Pentru ca inca sunt multi nehotarati. Iar in felul acesta li se forteaza putin mana. Fiecare are dreptul sa aleaga daca se vaccineaza sau nu. Dar la fel si angajatorul alege daca vii la serviciu. Mai ales in caz ca la serviciul tau ai contact cu oamenii.

 

Spectrul variantelor si necunoscutelor este mult prea mare. De la faptul ca unii pot falsifica aceste acte pana la altii au facut boala, au anticorpi dar nu au fost inregistrati cand au facut boala.

 

Iar cu testele PCR e o discutie lunga. Daca il faci pentru un zbor cu avionul atunci functioneaza. L-ai facut, ai calatorit, scop bifat.

Pentru acces in diverse locatii in timpul vacantei este o mare bataie de cap. Cui i-ar tihni o vacanta daca tot ar trebui sa faca teste. Mie clar nu.

 

Pare absurd, dar e mai simplu si mai ieftin sa faca boala toata familia. Ideal, in acelasi timp sa fie acelasi termen de expirare pentru pasaportul corona.

Deci in concluzie ar fi o mare greseala de strategie anti-virus.



#116
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 15:29

Era de asteptat sa nu se poate implementa o astfel de masura.

 

De la inceput am avut impresia ca discutia despre Coronapas este cam utopica.

Multa agitatie pentru ceva nepractic.

Sau o modalitate de a creste procentul de vaccinare. Pentru ca inca sunt multi nehotarati. Iar in felul acesta li se forteaza putin mana. Fiecare are dreptul sa aleaga daca se vaccineaza sau nu. Dar la fel si angajatorul alege daca vii la serviciu. Mai ales in caz ca la serviciul tau ai contact cu oamenii.

 

Spectrul variantelor si necunoscutelor este mult prea mare. De la faptul ca unii pot falsifica aceste acte pana la altii au facut boala, au anticorpi dar nu au fost inregistrati cand au facut boala.

 

Iar cu testele PCR e o discutie lunga. Daca il faci pentru un zbor cu avionul atunci functioneaza. L-ai facut, ai calatorit, scop bifat.

Pentru acces in diverse locatii in timpul vacantei este o mare bataie de cap. Cui i-ar tihni o vacanta daca tot ar trebui sa faca teste. Mie clar nu.

 

Pare absurd, dar e mai simplu si mai ieftin sa faca boala toata familia. Ideal, in acelasi timp sa fie acelasi termen de expirare pentru pasaportul corona.

Deci in concluzie ar fi o mare greseala de strategie anti-virus.

E absurd si periculos pe deasupra. Ca unul din ei poate face o forma mortala. Sint nenumarate cazuri. Nu mai bine se vaccineaza toata familia?



#117
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 23:13

Ooh ce am cobit în mesajul de ieri.

Am citit azi că poliția investighează cazuri în care tineri au plătit sume destul de mici, 10-20€, prietenilor bolnavii ca să le dea și lor virusul și să fie eligibili pentru coronapas și beneficiile lui.

Greu de dovedit premeditarea.

Tinerii care termină acum liceul au o lună de petreceri și deja sunt multe focare. Ei se întâlnesc și petrec în autobuze pe care le-au pictat fiecare gașcă. Spațiu închis, băuturi, muzică, clar risc. Au cerut să fie vaccinați dar nu a fost aprobat. 



#118
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 23:16

Letiția, ideal așa ar fi să se vaccineze toată familia. Practic, nu se poate mereu. Cu cât ai mai mulți copii cu atât e mai complicat cu prioritățile și vârstele de vaccinare.



Etichetat si cu vacanta, concediu, vara

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -