Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Concediul de vara - unde mergeti?

concediu vara vacanta

35 raspunsuri la acest subiect

#21
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 09:14

Eu m-am intors de vreo saptamana dintr-o minunata excursie (vorba vine) in Spania. Am stat in Valencia, in Alicante si in Benidorm (care, din motive de scleroza, s-a numit "Biendormir" pana am ajuns acasa si-am invatat si eu cum ii zice). 

Valencia - frumoasa, Alicante - superba, 'Biendormir' - brrrrrrrrr...... lunga poveste. 

Imi tot fac curaj sa detaliez, dar recomand cu toata caldura Alicante. E o minune.

 

Valeu, ce ai patit in Benidorm? Eu am mers acolo cateva zile in 2006 dar in afara de ceva pietroaie imense in apa nu am ce sa ii reclam.



#22
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 09:18

Acum suntem in Mallorca. In iulie-august o sa mergem in Ro si in functie de cate zile de concediu pot sa imi iau eu o sa ne ducem cu fetele pe undeva- ele cred ca ar vrea mare, dar eu nu stiu daca mai pot sta in caldura asa mare. Si in Mallorca la 27 de grade mi se pare cald. [:D]



#23
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 10:24

Daca nu aveti idei, daca a intervenit ceva neprevazut, daca soacra s-a anuntat in ultima clipa ca e cu bagajul la usa gata sa vina si ea, daca (lista e deschisa...).....
..... va astept la  bere  

Miniaturi atasate

  • azi.jpg


#24
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 10:25

Valeu, ce ai patit in Benidorm? Eu am mers acolo cateva zile in 2006 dar in afara de ceva pietroaie imense in apa nu am ce sa ii reclam.

Statiunea e absolut unica - n-am crezut ca exista asa zgarie nori in Europa, si pe tarmul marii. Dar nu stiu de e un obicei al locului sau am nimerit noi in plin sezon pre-nunti, toti, dar TOTI turistii erau britanici veniti pentru petrecerea burlacilor / burlacitelor. Asa dezmat in viata mea nu mi-am imaginat ca e posibil. Am crezut mereu ca stereotipul ala cu britanicii care beau mult e... un stereotip. Daca nu este, inseamna ca toti aia de o fac au ales sa vina atunci in Benidorm. 



#25
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 18:45

 Daca nu este, inseamna ca toti aia de o fac au ales sa vina atunci in Benidorm.

 

Nope, doar vreo 20%. Inca vreo 20% sunt acum in Mallorca si restul in Ibiza.

 

dar da, se pare ca cea mai reusita petrecere a burlacilor/ burlacitelor este aia cand te imbeti de nu mai stii cine esti



#26
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 20:16

Ella - ce calatoare esti! Te invidiez!



#27
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 12 iulie 2017 - 09:38

Buna dimi,

Ne-am hotarat in vara sa dam o,fuga pana la Venetia. A fost cineva acolo? Impresii si recomandari? Cazarea o avem asigurata. Probabil o sa alocam o zi si pt Murano, Burano.

A ti luat suveniruri de acolo? Am citit ca ar fi destul de scumpe.

[flo2]



#28
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 14 iulie 2017 - 22:41

Judoka, de pe insula Murano mi-am luat un ceas  de mina in 2007 cu 15 euro. Imi placea designul si am zis ca macar pina ajung acasa sa ma tina, ca la pretul asta nu aveam mai multe pretentii. Ei bine, il folosesc si-n ziua de azi, a trebuit sa schimb doua curele, dar el merge...ceas!

 

Mie mi-a placut enorm Venetia, e o atmosfera speciala! Cel mai mult am apreciat sa merg pe jos. Cind am ajuns prima oara am fost surprinsa sa descopar ca nu e tot orasul pe apa, ca de fapt il poti traversa si pe uscat, numai ca sint enorm de multe poduri. E asa, ca un labirint urias, unde o strada se poate termina in apa si in loc de masini parchezi barci.



#29
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 14 iulie 2017 - 22:55

Noi ne-am intors din vacanta pe anul asta. Circuit (facut de noi, nu excursie organizata): muntii Jura din Franta - traversat Elvetia pina la cascada Rinului (RheinFall) cea mai mare cascada din Europa - lacul Constance (Bodensee) cu insula Mainau - Padurea Neagra - traversat Germania spre nord si o particica din Franta- valea rîului Mosel si Trier- Luxembourg si inapoi in Fr.

 

Valea Mosel-ei nu e atit de cunoscuta ca valea Rinului, dar daca aveti ocazia nu o ratati pentru ca este foarte frumoasa. Recomand si vinul care-l fac acolo - alb, aromat, lejer, tocmai bun o pahar rece cu prietenii intr-o seara de vara.

 

Inca o idee de "vizita". Am descoperit pur intimplator (pentru ca am trecut pe acolo si-am vazut panoul), in Germania, aproape de granita cu Franta, intr-un orasel numit Zweibruken, un centru comercial cu o gramada de magazine de firma - Armani, Versace, Karl Lagerfeld, Diesel, Converse, Mango, Nike, Adidas, etc. Reducerile sint consistente.



#30
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 15 iulie 2017 - 08:17

Judoka, de pe insula Murano mi-am luat un ceas  de mina in 2007 cu 15 euro. Imi placea designul si am zis ca macar pina ajung acasa sa ma tina, ca la pretul asta nu aveam mai multe pretentii. Ei bine, il folosesc si-n ziua de azi, a trebuit sa schimb doua curele, dar el merge...ceas!

Marox, merci de idei, vazusem ceva de genul 100 de euro o vaza, 30 un colier. Din toscana cand am fost am luat lucruri practice seturi colorate de cutite, cutiuta de bijuterii.

In Venetia nu prea stiu unde o sa lasam masina, cat costa, un pass pt vaporetto n ar fi asa scump, 20 euro, dar noi suntem cinci pers.

 

 

Frumoasa plimbare, m am uitat dupa Zweibruckenul asta, e departe de noi





Etichetat si cu concediu, vara, vacanta

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -