Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Concediul de vara - unde mergeti?

concediu vara vacanta

35 raspunsuri la acest subiect

#11
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 16:18

In iulie o saptamana la Predeal, iar in septembrie 10 zile la Eforie Nord, la Europa, am luat biletul deja din iarna.

 

Ingrid si Cristi 14 ani



#12
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 17:53

Anul asta in Romania. O saptamana in Ardeal, o saptamana si ceva pe litoral.



#13
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 19:20

Noi acum ne-am intors din Italia, am fost in Lido di Jesolo si ne-a placut f mult. Plaja e f faina, curata, intrarea in apa nu e abrupta, apa e limpede, hotelul a fost chiar pe plaja, din camera stateai in pat si vedeai marea. Cu mic dejun, parcare, piscina, 4 nopti in camera cu 3 paturi (am fost 2, evident, si iepurul), a costat 290,de euro. Nu e mult, ca parcarea e f dificila si ce am gasit in rest era fara parcare, iar ca sa lasi masina pe strada sau in locuri amenajate varia de la10-30 de euro pe zi.

 

Daca merge cineva in Lignano, sa treceti neaparat la Restaurantul la Bote sau ceva de genul....e fantastoc, au multa mancare, delicioasa si ieftina.

la sf de iulie plecam o sapt in Italia, sau in Lido sau in Bibione ori Grado, si apoi o sapt in Rovinj, in Croatia.



#14
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 21:32

Eu m-am intors de vreo saptamana dintr-o minunata excursie (vorba vine) in Spania. Am stat in Valencia, in Alicante si in Benidorm (care, din motive de scleroza, s-a numit "Biendormir" pana am ajuns acasa si-am invatat si eu cum ii zice). 

Valencia - frumoasa, Alicante - superba, 'Biendormir' - brrrrrrrrr...... lunga poveste. 

Imi tot fac curaj sa detaliez, dar recomand cu toata caldura Alicante. E o minune.



#15
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 29 mai 2017 - 22:59

Nana, asteptam povestea cu interes.

Eu visez demult o vacanta la Barcelona.

#16
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 30 mai 2017 - 10:14

Anul trecut am fost printre altele la salina Praid si la Alba Iulia. La copii le a placut f mult.

 

p.s. La tv5 sapt trecuta au fost reportaje cu cimitirul vesel de la Sapanta si cu sfantul Gheorge.( mi ar place o excursie in Delta , nu am fost niciodata)



#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 mai 2017 - 11:29

Anul trecut am fost intr-un tur al României, foarte frumos. Am fost și in delta, e superb! 

Cimitirul din Săpânța l-am vizitat in copilărie, in excursii cu școala, de mai multe ori. Nu știu cum arată acum însă, sper ca e întreținut. E ceva unic in lume. 

 

Anul asta vom merge in SUA, un tur mai mic acolo, ajungem o zi-doua și in Canada la Niagara. Și acasa la Elvis printre altele. Câteva zile in NY dar e a treia oară când mergem, trebuie sa găsim ceva ce nu am văzut pana acum :). Statuia Libertății de ex :). 

 

In Septembrie mergem in Londra la Lumea lui Harry Potter, am fost și in Londra de câteva ori, dar mai găsim ceva de vizitat :). 

 

Deci la noi nu e nici munte nici mare :)



#18
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 mai 2017 - 12:23

mihaela - ce tur frumos ati ales in America. Si noi am vrut sa facem asta vara asta insa ramane pe alta data.

 

Noi vom fi iar la CLuj - la Untold - unde baiatul meu face voluntariat si dupa asta mai vedem.



#19
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 mai 2017 - 15:30

Sora mea locuiește in New Jersey și se mărita in vara asta, de asta mergem. Și dacă tot trecem balta, am zis sa completam turele făcute in anii anteriori, e a treia oară când vizitam SUA și de fiecare data am făcut un tur mare, de 4 săptămâni. Sincer, acum trei ani când am fost, a fost un tur mai frumos decât va fi cel de anul asta :) (cu Antelope Canion, Grand Canion și Monunent Valey printre altele, asta a fost acum trei ani). Plus Florida :). 

Anul asta va fi mai mult prin orașe dar găsim cu siguranța lucruri de făcut și pe acolo (noi suntem iubitori de natura și istorie, nu ne dam in vânt după citadele). 



#20
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 31 mai 2017 - 06:59

Noi nu mergem vara in vacanta, preferam sa plecam atunci cand e frig aici...dar mergem in Romania, 1-2 saptamani...anul asta vom face turul Romaniei, 2 saptamani...cu noi merg 2 prieteni elvetieni...traseul e : Maramures (Sapanta, Viseul de Sus- inclusiv Mocanita), Bucovina, Mamaia (2 zile), Peles, Bran, Sighisoara,  Biertan, Turda, Cluj si Oradea...va fi cu siguranta o vacanta frumoasa.

 

Anul asta am fost aproape 3 saptamani in Columbia, o tara pe care o iubim si pe care o vom mai vizita (e a 2a oara cand mergem).

 

Eu plec sambata 4 zile cu copila la Londra (anul trecut am fost la Paris amandoua), tot cu ea in octombrie o saptamana la Seoul...si mai plecam toti 3 de Revelion la Miami.

 

La anul in aprilie am vrea sa mergem 10 zile in Normandia.





Etichetat si cu concediu, vara, vacanta

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -