Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Iohannis presedinte !

iohannis presedinte romania

137 raspunsuri la acest subiect

#111
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 15:15

 Eu nu insinuez ca daca iti spui parerea la politice, vei fi dat afara de pe DC. Nu am spus nici ca forumul are culoare politica. Si eu credeam ca am clarificat. Nu eu insist cu tema asta. Btw, Andacos a spus negru pe alb ca eu am aruncat cu noroi aici, iar tu ai fost de acord cu ea, asta dupa ce noi doua ne- am limpezit lucruri.

Am spus insa de ce cred ca pozitiile nu vor fi in veci egale. Am spus ca dc incepi ( nu tu, tu ti- ai luat de la unii niste vorbe " in casa ta", de mi- a crapat mie obrazul de rusinea lor si nu i- ai dat afara )  cu mistourile, catalogarile si chiar batjocura ( turma fara creier, culmea! pt un anumit electorat, ala "cu ciuma rosie" ), nu ai cum sa ai un dialog. Iese ori cu mistouri si tot tacamul si din partea cealalta si atunci da, vin si avertismentele, ca unii pot face asta...ori partea care nu impartaseste nici modul de exprimare jenibil, nici viziunea politica a ceilulilalt, tace.

S- a tacut la " ce vreti sa o intrebati pe Macovei? " ..."LMA dl- ui presedinte" etc Nu poti sa spui ca s- au umplut topicele respective de postari, de urari, de intrebari, de raspunsuri...

 

Imi pare rau ca m- am bagat in discutiile cu alegerile de acum. Pt ca eu in conditiile de discutii ca din anii trecuti, nu mai vreau sa particip. De- asta si am facut cateva observatii, pe care mi le tot despicati.  Dar cat traieste omul invata. 



#112
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 16:23

Lucia, nu am vazut mesajul lui Andacos - insa in mod evident dezagreez cu ea in aceasta situatie. TU esti una din putinele care are curajul sa isi spuna opinia politic intr-un mod sincer si deschis si apreciez asta foarte mult. Chiar mi-as dori sa avem mai multi interlocutori ca tine [flo2]

 

Eu sunt de parere ca votantii lui Ponta chiar trebuie sa ne spuna de ce o fac si pe bune, dialogul trebuie sa fie foarte matur si civilizat. CIne face mistouri si jigniri, trebuie sanctionat intotdeauna, de fiecare culoare a curcubeului s-ar afla.



#113
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 16:37

dar ... sa radem si de Iohannis

 

http://vreaupresedin...rtului-13532541



#114
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 10:50

Redactor, dincolo de parerile noastre, trebuie sa intelegem cu totii ca " dreptul la vot" este si al acelora care nu sunt de aceeasi parere cu noi. Iar majoritatea decide. 

Ma indoiesc ca vom ramane fara buget, ca dc Ponta va castiga alegerile, ne vom bloca intr- o bucla a timpului sau ca vom fi inghititi de o gaura neagra. Vorba aia : bucurosi le- om duce toate... [alcool]

Nu apuc sa comentez zilele astea. O sa incerc acum sa recuperez un pic. Ieri tot m- am chinuit sa ma loghez, dar nu se incarca pagina.



#115
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 14:59

Daca iese ponta, in scurt timp clasa de mijloc va disparea sau se va apropia de zero. Pentru ca
- incurajand incompetenta, de pe bancile scolii vor iesi din ce in ce mai nepregatiti iar cei buni vor fugi din tara majotitate, vom ajunge intr-o criza acuta de forta de munca profesionista/calificata. Si atunci vom plati dublu sau triplu pentru a beneficia de putinii oameni competenti ramasi (fie ca vorbim de doctoti, profesori sau simpli instalatori).
- emigrarea si imbatranirea populatiei va creste nr asistatilor, iar pomenile se pot da fie crescand taxele celor care inca mai muncesc, fie bagand in priza tiparnita de bani si generand inflatie
- investitiile se vor reduce drastic, spaga va reveni la rang de lege, coruptia va inflorii, iar o anumita patura sociala va continua sa isi mareasca averile pe spinarea noastra a tuturor
- etc.

Rezultatul va fi impartirea populatiei cat de curand in 2: saraci si foarte saraci vs bogati si foarte bogati.
Cum marea majoritate a forumistilor sunt din patura de mijloc, fie vor ajunge in situatia de-a trai din ce in ce mai prost, fie isi vor calca principiile in picioare (cei care le au, evident) si vor incepe usor usor sa ingroase randurile coruptilor psd-isti. Mai exista si varianta emigrarii, asta daca nu cumva ne exclud din ue si inchid granitele.

E nevoie totusi de cel putin un mandat pentru ponta (5 ani) ca sa ajungem in aceasta situatie extrema, si nu e exclus ca si restul romanilor sau mare parte din ei sa inceapa sa se trezeasca.
Eu una nu pot sa cred nici moarta bunele intentii ale psd-lui, mai ales ca vad dispretul cu care suntem tratati de ei constant, chiar si acum, cand sunt alegeri si au tot interesul sa castige electorat. Ori atata timp cat ei sacrifica, cu buna stiinta, o parte a acestuia in favoarea pensionarilor si asistatilor, adica ii trateaza cu maxim dispret pe cei care chiar produc ceva in tara asta sau pentru tara asta, mi-e greu sa cred ca odata ajunsi la butoane vor schimba ceva.

Asta ca sa nu mai zic de efectele colaterale, deja au monopolizat 80% din mass-media, inclusiv posturile publice, biserica, invatamantul, etc. Adica au cam toate parghiile sa poata practica spalarea masiva pe creier a romanilor, ca e nevoie de obedienta sa ii poti tine in frau, sa continue sa munceasca in favoarea ta si in acelasi timp sa se bucure ca a picat un asa noroc pe capul lor!

#116
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 13:52

Klaus Iohannis a ajuns la 99% în sondaje după ce a anunțat că vinde țara la nemți



#117
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 14:06

 

ba io zic c-ar fi mai bine sa declaram razboi americanilor si in secunda a 2-a sa ne predam [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#118
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 00:00

Puterea presedintelui sta in numirile pe care le face... asta ca o observatie a discutiilor precedente. Cine stie cunoaste....

 

Am ajuns intr-o situatie pe care o vedeam oarecum de mai bine de 1 an. L-am simtit pe Ponta de la numirea in functia de premier unde vrea sa ajunga 

http://comunitate.de...edeti-viitorul/

 

Adevarul ca poporul e sarac... se indrepta catre o stanga care spera sa-l protejeze.

Europa a mers spre stanga simtind nevoia de o protectie sociala mai mare in perioada de criza si dupa.

 

Cum vad eu situatia asta?!... am de ales intre viitorul meu si cel al copiilor mei...

 

Viitorul meu va fi ok cu Ponta... mica spaga va fi iar la putere, eu tanar bugetar... o sa fiu ok... adio dna and co...

 

Insa copiii mei ... ce tara vor gasi cand vor fi pregatiti sa intre in paine cum se spune? 

Nu prea vad bine romania dupa 5 sau 10 ani cu Ponta presedinte... asta daca nu se mareste mandatul peste noapte sau nu o sa ajungem sa votam cum l-au votat si pe Ceausescu parintii nostri... 

 

Voi vota Iohanis!



#119
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 00:04

Mada stiu ca esti in campanie dar unele mesaje sunt penibile... 

poti sa o faci si mai subtil... e mai de efect ;)

Deceneus... uneori am impresia ca te-ai apucat de o noua facultate :)))



#120
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 01:55

Deci, am aflat si noua metoda de furat voturi - listele suplimentare dar cu 2 schimbari majore fata de alegerile precedentr
1. Plimbarea se face cu masina mica, nu cu autobuzul
2. Ca sa pacaleasca vigilenta dna-lui sau a celor care compara listele in cautare de ilegalitati, respectivii nu mai voteaza deloc la sectia de domiciliu, ci la cat mai multe sectii din judetul vecin pe liste speciale. Si cum in general compari lista permanenta cu cea speciala, vezi ca nu a votat pe aia permanenta, esti tentat sa crezi ca omul n-a comis nicio ilegalitate! Ca sa compari liste speciale intre ele e o munca titanica, doar sa ai un pont sigur ca altfel sansele sa descoperi pe cineva care a votat pe 5 liste speciale dar nu si pe cea permanenta, tind spre zero.



Etichetat si cu iohannis, presedinte, romania

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -