Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA

dieta still de viata montingnac

491 raspunsuri la acest subiect

#471
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 09:49

Neatza!

 

Azi e ultima zi de vacanta pentru fiu-meu, il duc doar de maine.

 

Meniul de azi:

- paine integrala cu magiun, kefir 0%

- cafea

- mici cu mustar si mujdei de usturoi, salata asortata

- cicoare

- iaurt.



#472
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:09

Neata

 

Succes tuturor copiilor , la cat mai bune rezultate in noul an scolar:)

 

Ce faceti?

 

Eu cam obosita, mai vroiam sa dorm. Sunt in urma cu somnul sau nu stiu, am o oboseala care nu ii dau de cap.

 

Azi avem asa:

 

cafea

o mana de migdale

un strugure

 

Pranz:supa crema de ciuperci

muschiulet de porc la gratar cu ardei copt

 

g-mar

C-pepene.

 

 

 

 



#473
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 15:29

aminna nu or fi existand pe vremea familiei mele posibilitatea de diagnistic..insa familia mea inca traieste..mai putin bunicii care au murit de batranete..anyways...ideea e cum ai spus tu...tot ce consumam : aer, apa, mancare...nu mai e cea au fost...si tot ce putem face e sa alegem "mai sanatos".."mai curat".."mai nechimic"..rest e poveste

 

otilia..nici eu nush sa merg pe bicicleta [batcap]  [batcap] ..am avut cateva tentative in anu 1 de facultate...dar aproape mi-am luxat degetele de la picioare..+ picioarele erau pline de vanatai...



#474
cge

cge

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.616 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 19:14

'neata!
Eu sunt pe fuga. Am o groaza de treburi si la job si acasa.

Meniu:
md: 2 f. p. pumpernickel (sau cum s-o scrie) cu d. de afine Monti + ceai negru;
g: 1/2 para;
p: 1 felie pizza Monti + s. de varza+ 2 p. cioco neagra;
g: 1 persica;
c: cuscus integral cu legume.

Bafta scolareilor si gradinarilor! Si Mamicilor! (ca si ele or sa aiba teme)

Editat de cge, 15 septembrie 2014 - 19:28 .


#475
cge

cge

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.616 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 19:14

Scuze, mi-a salvat mesajul de 2 ori.

Editat de cge, 15 septembrie 2014 - 19:18 .


#476
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 20:18

hello, sunt pe fuga azi...vorbim maine mai mult.. vreau insa niste raspunsuri pana maine... am gasit un site care ar putea sa aduca Wasa cu 29% fibre :

 

300x253_wasa_fit_und_vital.jpg

 

e ok wasa asta pentru noi??? 

 

O seara placuta! [flo2]



#477
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 20:26

cum sa nu? E super! Sa nu uiti sa ne zici si noua site-ul!

 

Eu sunt buna la guvern: inceputul anului scolar m-a gasit nepregatita, sunt imprastiata in toate zarile si dupa numai o zi sunt cu creierii pe pereti. Spaland un teanc de vase in seara asta m-am gandit totusi sa incep cu inceputul: maine ma duc sa-mi fac abonament la sala ca daca ma las prada programului haotic ce va urma iar intrerup si chiar nu vreau. Am mai patit-o o data acum 2 ani asa ca stiu ca asta ar insemna.

Altfel nu ma mai intereseaza nimic, am decartat deja bani in ambele parti, mai fac maine o excursie la librarie sa vad cu ce ma mai duc.

 

De mancat azi am facut spaghete integrale cu branza. Bune, dar total pe langa montignac! Deci nu am cu ce sa ma laud la meniu, s-a ales praful de planificarea mea, trebuie sa ma adun si pe urma. Jap - jap, mi-am dat doua palme sa ma trezesc mai mult decat sa-mi bag mintile in cap! [smulgpar]



#478
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 08:26

Buna,

 

site-ul este http://www.italianshops.ro  ; aici mi-am comandat zilele trecute detergent Dash de care sunt foarte foarte incantata de ani de zile; pana mai ieri imi aducea cineva care facea curse Italia, insa din pacate nu mai merge acolo si am ramas fara dash; asa ca am cautat pe net si am gasit site-ul asta cu foarte foarte multe produse; am intrebat pe mail daca ar putea aduce Wasa cu 24% si mi-a raspuns ca poate aduce doar cu 14%, 22% si 29% fibre... asa ca varianta cu 29% e si mai buna pentru noi; mi-a zis ca daca imi convine vreo varianta din alea ei vor actualiza site-ul cu produsul si il voi putea comanda.

Ma gandesc numai la placinta cu Wasa si branza a la Caress... [:)]

Cand ma va anunta, va voi spune si voua!

 

In rest, am fost cuminte toata saptamana trecuta, mai putin ieri cu ceva nepermis...

 

Azi:

md: lipii, salata de vinete, rosie

p: telemea si ardei rosu

c: fasole pastai, branzoaice monti+dulceata de caise fara zahar (iaurt 0% scurs bine de zer+ou+tarate ovaz, stevia = si coapte in cuptor)

 

o zi frumoasa! [flo2]



#479
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 10:00

Ma felicit pentru ideea de a merge la sala chiar azi! [bis]  a fost minunat, am simtit lipsa antrenamentelor in ultimele doua saptamani, parca mi-au ruginit incheieturile. Dar pana la urma am terminat cu bine 30 de minute de alergat si programul de abdomene. Vad eu maine cand o sa ma joc cu greutatile.

Si alergand mi-am adunat gandurile si m-am decis sa-mi adun si creierii de pe pereti si sa nu ma mai las coplesita de viteza cu care sunt nevoita sa trec prin zilele saptamanii.

 

Si asa optimista si pozitiva cum sunt azi imi pun in gand ca pana de Craciun sa stralucesc ca un diamant [zana] sa ma simt bine si in forma. Deja am cea mai mica greutate din ultimii 10 ani deci sunt pe val! [surf]



#480
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 11:08

Ei, asa bine e sa citesc mesaje optimiste.

 

Claudia, procentul de fibre nu e singurul criteriu care ne intereseaza.

Uite aici rezultatele unui test. Se tine cont de cata faina integrala s-a folosit, de procentul de sare, zahar, grasimi, etc.

Eu gasesc aici o varietate foarte mare de pesmeti si de aceea se si fac astfel de teste pentru ca lumea consuma, exista un interes mare pentru mancare sanatoasa. Produse sanatoase au pe ele o cheita verde, daca's eco/bio iar sunt marcate si in plus painea are un simbol pentru cat procent de faina integrala are. E un cerc impartit in patru si cea mai buna are toate sferturile de cerc.

Eu am testat si pesmeti Sætre . Am mancat din cei cu floarea soarelui, cutie portocalie si zau ca's cei mai buni la gust. Am gasit si cutie mov insa nu i-am desfacut inca. Dupa cum spuneam sunt tare buni, procent de fibra mai mare, spre 30% insa un Sætre ca si dimensiuni e cam jumatate din un pesmet Wassa dar caloric sunt cam la fel. Asa ca e usor sa cazi in pacat si sa mananci mai multi. De la nutritionisti citire pentru cine vrea sa slabeasca trebuie sa limiteze la 3 wassa pe zi. Adica nu prea e loc de placinte ci folositi la o masa ca sunt buni de pus pe ei branza, gem, etc.

 

 

Eu n-am cea mai mica greutate din ultimii 10 ani dar incap in hainele de acum 12 ani. Am avut 57 de kg vreo 3 luni la sfarsitul lui 2009 dar alaptam intensiv, zi si noapte, copil de aproape un an caruia ii ieseau dintii si cauta alinare.





Etichetat si cu dieta, still de viata, montingnac

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -