Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai LiaCamelia! Hai mada23! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 6

nastere februarie 2014 gravidute februarie 2014

220 raspunsuri la acest subiect

#41
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 12:30

Hello fete! Noua ne ia saptamana viitoare analiza de secretie pentru streptococ B si vom face(iar) analize de sange, ultimele sper. Urocultura am dat si eu in fiecare luna la medicul de familie, asa a cerut. Pana acum toate au fost ok, nu am avut niciun fel de problema [:D]. Acum asteptam cu nerabdare momentul cel mare.

 

Ari, ce poza frumoasa ai la profil! [:X] Asa da! Tu si Clau sunteti printre primele pe lista norocoaselor..sau cine stie?!?!  [bib] Oare ce mai fac fetele noastre care au ajuns pe la spital? Sunt tare curioasa.

 

Noi azi am facut 36 de saptamani, mai avem putin...he he he fetelor, cand a trecut timpul?!? Va pup si va doresc o zi minunata! [flo2]  



#42
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:21

Am pus si eu o poza cu tanara mea, merge?

Miniaturi atasate

  • IMG_0807.JPG


#43
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:38

Maria ce frumusica e [il] [il] [il] . Sa fie sanatoasa si cuminte, mai are putin si face o lunita nu?

 

Apropo vream sa te intreb daca ti-a recomandat medicul sa dai vitamina D la fata?

Acum mai am cateva medicamente de cumparat si vream sa cumpar si vigantol.

 

Am facut programare la dr pe vineri, atunci fac fix 36 saptamani si am intalnire cu comoara, saptamana asta multe fete vad ca merg la eco. [pk]

Eu am facute doar doua ture de analize oare ma mai pune sa fac un rand? [ups]



#44
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 16:18

Maria ce frumusica e [il] [il] [il] . Sa fie sanatoasa si cuminte, mai are putin si face o lunita nu?

Apropo vream sa te intreb daca ti-a recomandat medicul sa dai vitamina D la fata?
Acum mai am cateva medicamente de cumparat si vream sa cumpar si vigantol.

Am facut programare la dr pe vineri, atunci fac fix 36 saptamani si am intalnire cu comoara, saptamana asta multe fete vad ca merg la eco. [pk]
Eu am facute doar doua ture de analize oare ma mai pune sa fac un rand? [ups]

Ii dau vigantol, iau si eu, ii mai dau magneziu cu b6 si ac folic
inca 6 zile si avem 1 luna

Editat de STMaria, 21 ianuarie 2014 - 16:22 .


#45
uburex

uburex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 17:51

multumesc de raspunsuri! o sa il intreb si pe medic peste o saptamana cand ma duc iar (luni cand am fost si mi-a dat analiza nu m-am gandit sa ma uit pe ea si sa pun toate intrebarile….tot  timpul ma pierd cu firea la doctor :p). 

 

pana la urma am ramas la medicul meu - sper sa nu regret - pt ca dupa ce m-am dat de ceasul mortii toata vacanta, citit pe zeci de forumuri, scris la prieteni si la toate spitalele private…..asadar dupa toata aceasta vacanta stresanta, pe 6 ianuarie cand am fost la control am gasit un medic mult mai relaxat, care uitase discutia precedenta. m-a consultat, a vazut ca totul este bine, m-a intrebat cum vreau sa nasc, i-am zis ca natural si a spus 'ok'.  [:-/]

de atunci m-am dus saptamanal (joi voi avea fix 37 saptamani) si nu a mai pronuntat deloc cuvantul cezariana, m-a trimis si la anestezist si am discutat tot despre natural…. sper sa nu imi faca o surpriza in ultima clipa, de genul sa imi spuna ca a aparut ceva grav si trebuie sa ma taie.

o singura 'conditie' a pus, si anume, avand in vedere ca bebele mereu a fost cu o saptamana mai mare decat varsta gestationala si ca am avut toata sarcina o vena cu rezistivitate mare, mi-a spus ca nu ma lasa dupa termenul de 40 de saptamani (13 feb) ca nu vrea sa riste sa iasa un bebe stresat sau sa avem complicatii. asa ca acum ma rog de bebe sa iasa la timp :).



#46
onitzi21

onitzi21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 18:19

Este superba Maria. Sa-ti traiasca printesa mica



#47
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 18:40

Ce printesica frumoasa ai, Maria! Sa fie sanaoasa si norocoasa! [deziuata]



#48
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 19:06

Mie mi-a adus sotul acum analiza la cultura vaginala, mama dar nu e doar pt streptococ B e si pt candida, gonoree si alti streptococi, la mine e negativa la toate nu s-au dezvoltat culturi! [pk] [pk] [pk] Acum astept vineri sa vad ce spune doctorita!

 

StMaria mersi de raspuns, o sa cumpar si eu la fata i-am dat pana la 2 ani!



#49
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 20:27

Mie mi-a adus sotul acum analiza la cultura vaginala, mama dar nu e doar pt streptococ B e si pt candida, gonoree si alti streptococi, la mine e negativa la toate nu s-au dezvoltat culturi! [pk] [pk] [pk] Acum astept vineri sa vad ce spune doctorita!
 
StMaria mersi de raspuns, o sa cumpar si eu la fata i-am dat pana la 2 ani!


Cu placere , pai si in maternitate au zis de vigantol ca trebuie 2 ani si m-au pus sa semnez ca am luat la cunostinta, am inteles ca dupa ce mergi pa medic de familie iti da pe reteta gratuit

Multumim pt aprecieri va astept si pe voi sa va laudati sunt sigura ca o sa aveti niste comori

#50
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 21:26

Ce pisicuta frumoasa si dulcica ai Maria... Si ce manuta mica... Cum e sa te prinda puitutu tau de deget cu manuta :) ce dulce ... Mor de nerabdare si eu, abia astept momentul . Bravo, felicitari pt micuta ta, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa ca toti puiutii nostri! :) cum o cheama?



Etichetat si cu nastere februarie 2014, gravidute februarie 2014

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -