Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Aspirante optimiste, peste 35 ani (3)


319 raspunsuri la acest subiect

#31
nusy

nusy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 14 august 2006 - 23:31

Mikishor :[asia] ti-am trimis PM.[pup] Andra: rabdare...mai e putin si sper sa aveti o surpriza f.placuta privind [gica] [pup] Orchis: si eu iau trat.homeopat pt.aparatul genital(banuiesc ca acelasi ca si tine).Si zici ca sacosa s-a umplut din nou??!![pup] Gabiu: sper ca ai vesti bune, totusi.[flo] Avalon: mergeti cu rezultatele la dr.S si ai sa vezi ca situatia nu e asa nasoala cum iti pare(sunt sigura ca si pentru tine va avea o solutie)...cat despre varicocel si sotul meu are doi ,incipienti,dar nu l-a trimis la operatie...i-a dat tratament de intarire a peretilor vaselor de sange(detralex si venoruton).Asa ca nu fii speriata!Exista solutii![:)] Danyalo: bun venit intre pushtoaice! Val: analizele tale arata foarte bine.Din ce stiu eu,dupa HSG poti imediat sa te apuci de treaba(este chiar indicat,cica sunt mai multe sanse sa ramai gravi). [pup] toate pushtoaicele, iar Mariilor( Carry, Mirela_1 si Mari-Lu) le urez de pe acum: Sa traiasca cu numele! Nusy

#32
copilutzu

copilutzu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 544 mesaje

Postat 14 august 2006 - 23:38

Mickilina , goldi sar'na muuult!!!
pitic ia un [pup] de la mine sa iti treaca supararea ...
Nashic [:-)))][:-)))] si io am avut fluturoi...da i-am alungat...
Nu vreau sa creez dispute..dar mi-a spus o fosta colega care a incercat sa isi faca dosar ptr. infiere ca se da spagutza grasaaaaa , grasa rau ptr. a infiat un puiutz sanatos . Si iti mai trebuie si o cunostinta med.pediatru .Era vorba de spaga de cca 2000 de euro. Daca m-a mintit.....asta este... Eeee..chestia asta m-a demoralizat!!!Scuze dar cu suma asta fac in vitro....Deci...pup io fluturasiiiiiii!!!![pup]
Offfff avalonul meu drag , curaj!!! Nu te lasa doborata!!! Te rog , vreau si eu sa stiu cum se manifesta tromboflebita ???Si ce analize ai facut de ti-au depistat boala??? Ia un [pup] sa iti treaca supararea.
dany bine ai venit !!! si pup copil matur [pup]
Mai fetelor ce mai stiti de Nucutza ???




PERLUTZA
si
FLORILE MELE
"Cand am incetat de a mai fi copii,am si murit !!! "
[pup]
copilutz'

#33
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 14 august 2006 - 23:44

Nusy merci pentru lamuriri. Dar daca se face HSG in ziua 12 spre exemplu poti in ziua 13 sa ai contact? Adica nu influenteaza deloc faptul ca e vorba de o radiografie si ca a fost folosita substanta de contact?

#34
andrabirni

andrabirni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 14 august 2006 - 23:58

La multi ani tuturor Mariilor ! Sa dea Domnul si la asa mare sarbatoare sa vi se indeplineasca cate o minume! Fetelor, in sfarsit dupa o luna am intrat in posesia analizelor ...insa nu pricep prea multe....pana ajung sa mi le citeasca un dr(al meu e in concediu), mai dureaza.Poate ma ajutati voi....Deci: - celule epiteliale pavimentoase vaginale - frecvente izolate si in placarde; - celule epiteliale pavimentoase intermediare- relativ frecvente izolate si in placarde; - celule epiteliale pavimentoase bazale - absente; - celule epiteliale pavimentoase parabazale - absente; - leucocite - relativ frecvente; - hematii- absente; - flora microbiana-cantitate- bogata; - flora microbiana tip- bacili Gram (Doderlein) frecventi; Coci Gram pozitivi rari; - levuri- absente; - trichomonas- absent. Voi ce ziceti, o fi de bine? Nusy, Miki, pupici...

#35
nasha_4as

nasha_4as

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 august 2006 - 00:01

val,hsg se face in primele zile dupa M... asta ca sa nu existe o potentiala sarcina,vezi subiecul deschis de avalon copilutz deocamdata m-am calmat...[:D],despre viitor nu stiu...s-ar putea sa ma apuce iar pandaliile!

#36
crinuta71

crinuta71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 15 august 2006 - 00:57

Fetelor, sunt din nou necajita. Nici la sot nu i-au mai iesit bine analizele anul acesta. Spermograma nu e buna, nici spermocultura. Ne-am mai si certat tare, sunt asa de suparata. Nici nu stiu daca mai face vreun FIV (adica ICSI, ca FIV nu mai merge cu rezultatele de azi).[V]
Avalon imi pare rau ca ai atatea necazuri. Te pup si iti doresc sa ai puterea sa treci peste toate.[pup]

[pup][pup] pentru toate

poze



#37
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 15 august 2006 - 02:50

Fetelor[grup], am intrat doar sa va spun sa stati linistite, sperietura a fost mare, problemele sunt mai putin grave decat le-am vazut eu astazi si la mine si la sot (intrasem in panica si m-am gandit la tot felul de grozavii, inclusiv la boala aceea nemiloasa care incepe cu litera C). Vreau sa va multumesc ca sunteti alaturi de mine, inimoaselor![pup] Imediat ce ma eliberez putin o sa stau de vorba cu fiecare asa cum se cuvine si cum meritati![flo] Andra[pup], 2 cuvinte iti spun, rezultatul este bun cu exceptia leucocitelor crescute, nu ti-au facut o antibiograma? Poate e vorba de o candida... stai linistita ca nu e grav, se trateaza. "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#38
andrabirni

andrabirni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 15 august 2006 - 11:10

Avalon, In primul rand nu te mai gandii la ce e mai rau...cred ca si de-asta tot vin belele pe capul nostru....suntem prea negativiste.Si sotul meu are varicocel , dai il tratam cam cu aceleasi medicamente ca si Nusy.Ieri, cea de la farmacia naturista mi-a spus ca tratamentul naturist dureaza mai mult timp, dar esta f bun si nu recidiveaza boala repede. Multumesc pt raspuns si sa avem incredere in noi, sotii nostrii, dr nostrii. Va pup si....inca o data LA multi ani tuturor Mariilor!

#39
andrabirni

andrabirni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 15 august 2006 - 11:18

Fetelor, Mariilor, in [cor] va spunem LA MULTI ANI! [bum][cheers] [cina2] Nusy, astea iti sunt adresata tie....sa-mi spui raspunsul peste o luna.....[bebic] LA MULTI ANI si aceasta frumoasa zi sa-ti aduca tot ce iti doresti tu!

#40
Mirela_1

Mirela_1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 15 august 2006 - 12:11

La Multi Ani! tuturor MARIILOR. Sa fiti sanatoase si sa vi se implineasca cea mai arzatoare dorinta. Cami si tie iti urez La Multi Ani si la anu' pe vremea asta sa-ti plimbi bebele prin parc. Sper ca nu gresesc dar pe 15 parca e si ziua ta. Copilutzu si Nashica va pup si pe voi, chiar daca cu intarziere, si va doresc ce-i mai bun pe lumea asta. Nusy, te pup si multumesc de urare (chiar daca inca nu-i ziua mea [:)]). Mikisor, ce mai faci? Inoti prin moloz? Te pup si sper sa ne mai auzim pana plec. Va pup pe toate, Mirela


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -