Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Aspirante optimiste, peste 35 ani (3)


319 raspunsuri la acest subiect

#21
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 14 august 2006 - 14:27

Nasha, Copillutzu LA MULTI ANI! Cam tarziu urarile mele dar acum am dat si eu cu nasul de net. Nasha multumesc pt invitatie dar chiar dc vedeam la timp invitatia nu puteam ajunge pt ca samb si dum am fost bagata in priza cu renovarea. A tb sa eliberez camara si o camera si nu am avut timp sa respir. A mai tb sa fac cumparaturi si mancare la muncitori. Carmen_94 felitari pt HCG. Mustata al tau sa se pregateasca pt ziua cand vei naste pt ca o sa fie acolo langa tine cum se ob in strainatate si o sa vada mult sange. O sa tb sa-ti traduca sau tb sa inveti bine franceza ca sa stii ce-ti spun dr sa faci. Adica:impinge, nu mai impinge, respira si ce-or mai spune ca eu nu stiu pt ca nu am nascut niciodata.[:D] Avalon capitolul asta va fi cu noroc pt tine. Am citit la azoo ca ti-a placut de dr Soare. Imi pare bine. Vezi ca dc sotul tau se opereaza acum de varicocel tb sa asteptati 3 luni pana isi revine . Deci FIV nu poti sa mai faci. Te-ai hotarat pt Marinescu? De ce? Gabi66 capitolul urmator il vei deschide tu si ai sa vezi ca-ti va purta noroc. [pup] Nusy [q] nu am gasit nimic pe PM. Ai fost plecata sau esti in pregatiri de sf Maria? Reao! [:D] Vreau PM ! Andra [pup] Mirela_1 concediu placut! Incerc sa-ti raspund azi la PM. Pup toate pushtoaicele! Miki

#22
goldi

goldi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.080 mesaje

Postat 14 august 2006 - 15:28

Fetelor, sarbatorite sau nu, leoaice, Marii sau pur si simplu aspirante, va urez din toata inima sa fiti fericite si implinite, oricare ar fi calea pe care ne-o da Dumnezeu.Sa avem numai puterea sa ne urmama calea. Apropo, as vrea sa duc listuta la biserica. Credeti ca maine se poate da acatist?

#23
noela_carmen

noela_carmen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 14 august 2006 - 15:33

profa, imi cer scuze ca-ti raspund atat de tarziu... am fost plecata in week end. eu am facut histeroscopia intr-un cabinet particular doar cu anestezie locala...nu pot spune ca a fost o placere,dimpotriva, insa m-am bucurat ca a durat putin(in 30 min.eram afara). sinechia mi-a fost sectionata pe loc, nu stiu cu ce,dar in nici un caz nu mi s-a spus ca trebuie sa fac alta interventie pentru o panarama de sinechie. m-a costat tot 4 milioane(acu 2 ani) si nu am mai dat nimic in plus pentru sectionarea sinechiei!!!! asta ar fi fost culmea!!! mie imi suna a mare magarie,ceea ce vrea medicul ala al tau sa faca cu tine. am impresia ca vrea doar sa te mulga serios de bani. renunta la el, si in nici un caz nu lua dipherelinul.e un medicamnet pentru boli grave, crede-ma .am vazut ca ti-a prescris si de 3.75!!!si mai e si fff scump! nici un alt medic cu bun simt si care stie un pic de meserie n-o sa-ti recomande asa ceva. ai grija de tine, ca daca astepti sa faca medicul asta... atat vreme cat exista un "dr.ciomu" trebuie sa fim foarte precaute! iti doresc numai bine si daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie. ___________________ si maine e o zi...

#24
nasha_4as

nasha_4as

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 august 2006 - 17:15

vio,felicitari!!![pup]
multumesc tuturor de urari si copilutz,merci mult...am citit...citeodata am multi [hippi] in capatzina asta...incapatinata!!![:D],nici eu nu stiu cum ma rabda barbatul uneori,noroc ca cobor repede din nori...una din prietenele mele aseara mi-a spus povestit cum ea cu sotul au vizitat leaganele de copii de multe ori si...s-au lasat!
avalon,vezi ca copilutz a facut 38 si nu 39![}:)]
gabiu [floare3]
vecinica...spor la treaba si ma bucur ca nu iti mai stresezi sotul[pup]


[i]tuturor...

#25
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 14 august 2006 - 17:36

Nashico dc vrei iti dau eu un spray pt fluturi si scapi una doua de ei [:D]. De stresat sotul nu mai am timp si dc as avea nu as putea ca nu e aici [:D]. M-a lasat singura cu muncitorii [:D]. Andra si Nusy nu va ganditi la prostii ca nu-i nici unul blond cu ochi albastri[:D]. Miki

#26
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 14 august 2006 - 19:18

Fetelor, iertati-mi neatentia, eu am vazut pe listuta varsta de 38 la Copilutz si am crezut ca trebuie sa-i adaug un an... imi cer scuze... Sunt tare suparata ca mi-au descoperit tocmai acum o tromboflebita, am primit un pumn de medicamente anticoagulante care nu stiu ce efecte au pentru ceea ce intentionez eu sa fac, FIV... nu mai vorbesc de disconfort si de dureri... iar anticonceptionalele pe care trebuie sa le incep nu vor face decat sa-mi accentueze problemele venoase... in plus, testele imi ies negative dar ciclul intarzie [bang] cat sa-mi dea peste cap tot esafodajul pe care l-am construit, mi-am planificat si eu concediul intr-un fel... Si ca toate astea sa nu vina singure, la sot tocmai s-a gasit la ecografie varicocel la ambele testicole si niste noduli nu-stiu-cum, trebuie sa vina acasa sa imi spuna mai exact despre ce e vorba... Nu stiu ce voi face mai departe, dar sunt cam varza... "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#27
nasha_4as

nasha_4as

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 august 2006 - 19:48

avalon,cred ca ai invatat pe forum ca atunci cind nu mai crezi in nimic DD face o minune...de ce nu si la tine!!!fruntea sus fata optimista poate ca nu'i totul atit de negru...[pup]

#28
danyalo

danyalo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 14 august 2006 - 20:22

Avalon iubita![pup]...nu mai fii trista! O sa vezi ca DD ti-a pus deoparte ceva special numai pt. tine! Eu am intrat doar sa va rog daca ma primiti si pe mine pe lista aspirantelor...invitatelor! Te felicit pt. listuta f. bine facuta... La un test psihologic mi-a iesit ca as avea 35 ani! Io in realitate doar 30![:D] Deci danyalo - Elena-Daniela - leu-30 ani- infertilitate masculina; oligoastenoteratospermie severe-diagnostic initial;momentan oligoastenozoospermie usoara. Un IAS probabil nereusit. [flo] DANY

#29
nasha_4as

nasha_4as

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 august 2006 - 20:32

dany...draga mea vrei sa iti spun acum cit regret "reprosul" meu...nu are rost...listutza e ft. bine facuta si daca vreti sa stiti chiar ma gindeam din tot sufletul meu sa deschida avalon noul capitol!!! si va rog sa aveti incredere in presentimentele unei fete ce traieste alaturi de voi...draga mea avalon o meriti,meriti sa fii mamica si o sa fii [pup] [pup] [pup]

#30
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 14 august 2006 - 21:42

Avalon ma alatur si eu celor care iti multumesc pentru lista. Imi pare rau ca ai probleme. Cum ti-au descoperit tromboflebita ca totusi nu este o boala pentru fete de varsta noastra. [olala][olala] Eu am fost astazi la monitorizare, se pare ca luna asta nu am avut ovulatie. Ma intreb daca ovulez de fel. Analizele din ziua 3 au iesit bune dar nu prea inteleg ce arata. Ma luminati si pe mine? ca aveti ceva experienta la acest capitol, din pacate. FSH 6.22 (3.5-12.5) LH 5.71 (2.4-12.6) Estradiol 157.4 (46-607) La ciclul urmator o sa imi fac HSG. La cat timp dupa am voie sa prestez din nou? Pupici pentru toate fetele[pup][pup]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -