Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Aspirante optimiste, peste 35 ani (3)


319 raspunsuri la acest subiect

#11
dj_mama

dj_mama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 13 august 2006 - 21:02

[bis] bravo, fetelor, ca ati mai inveselit nesperat lista; ce bine Vio ca ai aparut ca sa mai incurajezi fetele; Avalon, sper sa fi deschis capitol norocos si in viata ta, in ceea ce priveste bb. Doamne-ajuta!

#12
andrabirni

andrabirni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 13 august 2006 - 23:33

La multi ani tuturor[cor] fetelor nascute in zodia leu! Miki, nu te-am mai vazut de ceva timp aici...sa nu-mi spui ca ai abandonat lupta [greutati]...astept vesti!Sper ca esti bine si ...sa finisezi mai repede casa![pup] Nusy,[;)] un pupic special!

#13
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 13 august 2006 - 23:51

nasha, copilutzu[berica][berica][berica][berica]La multi ani si tot ce va doriti sa se implineasca!Vio, felicitari pentru sarcina![flo]

#14
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 14 august 2006 - 00:21

Abia acum am vazut ca si eu azi aniversez ceva...4 luni de cand bantui pe aici pe forum.4 luni in care am plans si am ras aici,impreuna cu voi.4 luni in care am invatat o gramada de lucruri.Sunt tare recunoscatoare ca v-am gasit.Alaturi de voi nu m-am mai simtit o "ciudata",ci dimpotriva am continuat sa lupt.Nu stiu cat de lunga si crancena va fi aceasta lupta pentru fiecare dintre noi.Dar stiu ca sunteti cu toatele niste curajoase si ca meritam sa ne vedem visul implinit pentru puterea pe care o avem de a o lua din nou de la capat.

#15
Michita

Michita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 august 2006 - 00:46

Va [pup] fetelor! Pentru sarbatorite - [bis][bis], numai bucurii si visele sa vi se imlineasca. Copilutzu - ti-am vazut pozele - florile sunt superbe.

#16
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 14 august 2006 - 00:49

Piticule[pup], ce reusesti tu sa ma induiosezi de fiecare data! Vio draga, dar cu pofta de mancare cum stai? Eu imi aduc aminte cand am ramas ca devenise un ritual masa de pranz, ma traznea o foame de as fi ros si tocurile de la usi! Andra[:I], am dat-o in bara cu sfaturile mele, vindeam castraveti gradinarului, noroc cu Nusy![flo] Apropo, voi stiti, oare o fi nevoie de operatie pt varicocelul asta, ca al meu daca e vorba de cutit sau ac, nu-i mai trebuie copii![:p] DJ Mama[pup], stiu ca tu ma veghezi si ca-ti pasa de soarta mea... dar cine stie cand voi deschide un nou capitol in viata mea? Incurcate sunt caile Domnului... poate ca eu trebuie sa merg pe cea mai incalcita dintre ele ca sa ajung acolo unde trebuie. "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#17
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 14 august 2006 - 02:25

Piticul la multi ani pe forum, dar cu muuulte burtici!!! Azi in z13 esti oncurenta cu nr.13 la concurs de frumusete si pot sa-ti spun aici, ca ai facut o declaratie pentru bebelul tau minunata! Mi-au dat lacrimile sincer, ai un suflet minunat, deci esti frumoasa iubita!!! Si va veni cu siguranta o zi in care-ti voi zambi implinita!!

#18
carmen94

carmen94

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 14 august 2006 - 09:22

vio_10_1970.....................Felicitari!!!![bis][floare3][floare3][floare3] sa ai o sarcina cat mai usoara! Nasha, Copilutzu..................La multi ani!cea mai arzatoare dorinta a vostra sa se implineasca cat mai repede. Val_ ......................nu mie trebuie sa-mi multumesti ptr. modificari,ci lui AVALON,caci ea a deschis acest nou capitol si doar ea poate face modificarile.Sa dea DD sa-ti rezolvi cat mai repede problemele. piticule..............sa petreci cat mai multi ani pe forum,dar dand sfaturi din propie experienta cum sa avem grija de noi si de bebe pe perioada sarcinii,ce alimentatie e buna ptr. bebe.......am citit si eu declaratia ta ptr. bebic si crede-ma ca am plans la acele ganduri frumoase,sincere si din suflet. AVALOANE.................gandeste pozitiv.gandeste-te ca fiecare zi care trece te aduce mai aproape de capatul drumului si iti vei vedea visul implinit.cat despre al tau....................sa-ti spun eu ce am patit cu mustata ca in seara cand am ajuns la urgenta,ptr.ca nu stapanesc inca bine lb.franceza domnul meu traducator a trebuit sa intre cu mine la consultatie.dupa ce mi-a luat priza de sange mi-a zis sa ma pregatesc de un consult.camera era micuta,abia aveam loc sa ne invartim in ea.m-am pregatit eu si cand a venit medicul i-a zis lui mustata sa se duca in spatele camerei.si numai cel vad pe mustata ca-si pune mainile la ochi si se intoarce si cu spatele........cand am iesit de acolo l-am intrebat de ce a avut reactia asta mi-a zis,,oi arata eu ca durul,dar cand te-am vazut acolo ingrijorata si cand am vazut ca doctorul tot te apasa si mai avea putin si isi baga mana pana la cot nu am mai rezistat,,..........deh!barbatii!!! si cica noi suntem sexul slab!! Fetelor............deja am sunt in pofte!am pofta ca ochiul meu sa vada cat mai multe gravidute pe listuta............asa ca ,,la cat mai multe gravidute,, carmen

#19
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 14 august 2006 - 13:27

Fetelor,imi pare rau daca v-am intristat .Mi-a venit din nou ciclul si ca de obicei (de cateva luni bune incoace cand imi vine ciclul),m-a apucat disperarea.[bang]Astazi e Z1 asa ca mergem inainte.Dar am obosit putin sa traiesc numai pentru ziua in care voi avea un copilas.Daca Dumnezeu nu mi-l va da niciodata?Sa traim mereu asa cu doctori si ingrijorare?Parca nu e drept.Carmen 94,ma bucur mult ca esti bine.Asa sunt barbatii mai sensibili.Al meu s-a cam saturat deja de doctori si zice sa fac laparo si daca nu merge si nu merge ,sa adoptam.Eu parca as merge pana la capat si as face FIV.Om vedea cum o scoatem la capat.Va doresc tuturor o saptamana bune fara griji si suparari.Hai sa incercam sa mai uitam de ele impreuna.[pup]PITICUL

#20
copilutzu

copilutzu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 544 mesaje

Postat 14 august 2006 - 14:26

Fetelor, multzumesc mult de urari!!! Si sper sa va dau si eu vesti bune din toamna!!!
Sper sa fie un an plin de bucurii si impliniri ptr. toate!!!
Vio felicitari!!!Sarcina usoara si BB sanatos!!!
Avalon daca tot ai inceput capitol nou iti doresc din tot sufletul sa predai stafeta altei fete si sa te treaca pe listutza la gravidutze!!!
Nu uitati fiti optimiste!!!



PERLUTZA
si
FLORILE MELE
"Cand am incetat de a mai fi copii,am si murit !!! "
[pup]
copilutz'


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -