Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Aspirante optimiste, peste 35 ani (3)


319 raspunsuri la acest subiect

#41
carmen94

carmen94

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 15 august 2006 - 17:14

,,La multi ani!,, pentru toate Mariile.... AVALON...............asa suntem noi,mai panicoase.....dar va fi bine,ai sa vezi. CRINUT.............imi pare rau ca rezultatele nu sunt bune.cat despre cearta.....e una trecatoare.cand o sa fie mai linistit o sa se gandeasca bine si pana la urma veti reusi. va pupic pe toate!!!sa veniti cu vesti bune carmen

#42
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 15 august 2006 - 17:47

Avalon, iti urez sa fie totul bine. Si, apropo, de la listutza, scoate"aproape" de langa numale meu, caci am facut 38, saptamana trecuta, oooofffff V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#43
nusy

nusy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 15 august 2006 - 18:45

Miki: multumesc pentru mesaj.[pup] Andra: nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu analizele tale...la asta chiar nu ma pricep.Mersi pt.urari.[pup] Val: asa cum ti-a zis si Nasha, cel mai bine fa HSG imediat dupa menstruatie.Apoi,prestezi linistita la ovulatie. Nusy

#44
amzulica

amzulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 15 august 2006 - 19:25

Buna fetelor, va urmaresc de mai bine de 1 an, si acum m-am hotarat sa intru si eu. Pe scurt, 36 de ani, operatie laparoscopica de fibrom subseros pediculat in martie 2005, 10 IAD pana in prezent, HSG luna trecuta, cauterizare col sapt. trecuta (asa ca sa nu-mi pierd antrenamentul) si acum astept sa pot sa merg mai departe cu a 11- a inseminare. Am curaj nu? Cami

#45
nasha_4as

nasha_4as

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 august 2006 - 19:41

avalon...eu sint soru'ta nr.2(la panica),nr.1 e plecata [:D]! mirela multumesc pt. urari [pup] amzulica bine ai venit si...stii tu,repede la odisee!pup fata curajoasa si perseverenta! LA MULTI ANI tuturor Mariilor!

#46
copilutzu

copilutzu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 544 mesaje

Postat 15 august 2006 - 19:52

Intru si io pe fuga sa PUP toate Mariile!!!
Si Amzulica bine ai venit!!!


PERLUTZA
si
FLORILE MELE
"Cand am incetat de a mai fi copii,am si murit !!! "
[pup]
copilutz'

#47
amzulica

amzulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 15 august 2006 - 19:56

nasha nu stiu daca sa-i spun perseverenta, ca ma cam lasasem la un moment dat insa ce m-a facut sa merg mai departe a fost: 1. am ramas gravida acum vreo 13 ani fara nici cea mai mica problema (eram casatorita cu altcineva) iar acum la a 2-a casatorie sotul este azospermic; 2. o cunostinta facuta pe coridoarele spitalului a reusit la a 5-a inseminare fiind in aceeasi situatie cu mine (ea s-a dus exact in luna in care eu renuntasem) - sa fi fost un semn de la Dumnezeu m-am intrebat? Cami

#48
amzulica

amzulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 15 august 2006 - 20:03

Copilutzu, iti urez succes in toamna, parca ma vad toamna trecuta dupa prima IAD - Doamne ce-am mai plans, ma si vedeam gravida, mi-a fost tare greu sa accept asta ... acum m-am obisnuit. Unde faci IAD? Cami

#49
dj_mama

dj_mama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 15 august 2006 - 22:01

Avalon, ce-am mai bantuit sa dau de mesajul tau despre care vorbeau fetele si abia acum am vazut ca era tot pe-aici ci nu cum zicea Miki-maca la azoo. In fine, ma alatur fetelor care au spus ca bine ca s-a identificat la sotul tau ceva ce nimeni nu vazuse pana acum; eu zic ca sigur daca trateaza nodulii, se imbunatateste totul; ce remediu ar fi? iar tu cu tromboflebita, povesteste-i dr-lui si vezi ce-ti zice; eu stiu ca ti-a intrat in cap musai in sept. sa faci FIV dar toamna e lunga si la fel de bogata; dak dr. mai amana putin sa asculti ca sa nu arunci cu banii de fiv daca dr. zice sa mai tratati si asteptati; nu te mai consuma; ma bag si io cu sfaturi [:I] [hia]

#50
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 16 august 2006 - 02:19

Avalon,asa e, toate necazurile astea prin care trecem ne fac mai prapastioase si suflam si in iaurt.Dar o scoatem noi cumva la capat.Poate ca trebuie sa luam lucrurile mai usor si sa nu ne mai speriem asa de repede.Pana la urma toate problemele mai mari sau mai mici trebuie sa aiba o rezolvare.Asa ca...sus capul![pup]Tocmai eu m-am gasit sa vorbesc...eu care am ajuns pacostea intregii familii...vorbesc doar in termeni medicali...cumnata-mea m-a poreclit ENDOMETRIOZA[:D]...azi am citit despre virusul citomegalic care se poate transmite si prin saliva si ma gandeam cu cati baieti m-oi fi pupat eu in tineretile mele...daca or fi fost sanatosi sau nu...apoi mi-am adus aminte ca toata copilaria mea am stat cu toate pisicile bot in bot si...aoleu toxoplasmoza...cred ca mai am putin si vin toti cunoscutii,toate prietenele si toti vecinii(basca sotul,mama,soacra-mea si tot neamul)cu mine la laparo la cat ma vait in lung si lat...E greu, stiu,e foarte greu dar nu ne putem da batute. Crinuta,nu fi trista.Lupta asta trebuie sa fie grea si frustanta si pentru sotii nostri.Sincer,nu stiu cati barbati ar accepta sa treaca prin asa ceva.Si apoi asa sunt barbatii,mai capriciosi,dar...sunt ai nostri.Asa ca fii tu mai inteleapta si mai da-i o sansa. Nasha,ce mai zici,ce mai dregi?Ce mai facem cu sactosalpinxul nostru?Mai ai vreo noutate?Vreun tratament nemaivazut,nemaiauzit?Ca eu tot mai sper sa ii dam intr-o buna zi de cap(de felul meu sunt o optimista incurabila chiar daca mai cad din cand in cand in butoi)Fat-Frumos ce sperante ti-a dat?Eu ma indrept vertiginos spre laparo,abia acum am reusit sa accept ca asta poate fi singura solutie.[bang] Fetelor,eu astazi sunt super fericita,asa ca chiar nu vreau sa vad pe nimeni pe aici suparat ca[neand].Am fost la Med Life si mi-am luat rezultatul la analize si...surprise: nu am chlamydia,nici toxoplasmoza,nici virus citomegalic,nici ureaplasma,lysteria,etc.,etc.(le stiti voi foarte bine)...nika.Doar doua trompite obturate[bang].Dar bineinteles ca de la atatea antibiotice ingurgitate am facut candidoza de care sper sa scap repejor si... directia laparoscopie.Asa ca in seara asta chiar daca nu ma cheama Maria,mi-am propus sa ma imbat[alcool].Cine vine sa imi tina companie?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -