Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 17 voturi

Aspirante optimiste, peste 35 ani (3)


319 raspunsuri la acest subiect

#1
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 august 2006 - 00:43


LISTA ASPIRANTELOR[flo]
Avalon (Adriana),aproape 35, Infertilitate masculina
Miki-miki (Mihaela),36, Leu, Infertilitate masculina(primara)= azoospermie cu recomandare FIV+ICSI cu prelevare de gigei prin biopsie testiculara (posibil in primavara 2007 la Giulesti)
Nasha_4as (Luciana),39, Leu ,Infertilitate feminina=trompe cu sactosalpinx, 3HSG,3luni instalatii, 1 laparoscopie
Stelutza_36 (Csilla),37, Rac, Infertilitate inexplicabila
Cristinici (Cristina),37,, Infertilitate feminina secundara= 2 extrauterine, lipsa trompe, 3 FIV nereusite
Copilutzu (Doina),38, Leu, Infertilitate.Din toamna 2006 IAD
KITTA(Anca),39, Infertilitate feminina= aderente pe trompe (desfundate in nov 2005), 7IA nereusie(6 cu stimulare si 1 fara). Urmeaza FIV in toamna 2006.
Gabi_66(Gabriela),39,Sagetator, Infertilitate feminina inexplicabila
Dj_mama, 43
Lia68(Camelia),38, Infertilitate feminina=o trompa infundata, 2 FIV nereusite
cicina (Carmen),44,Varsator, Infertilitate feminina=o trompa infundata, prolactina marita dar tinuta sub control,foliculi fara ovocite la punctie, FSH mare,3 FIV nereusite
Teli (Otilia),39,leu, Infertilitate feminina= amandoua trompele infundate, 2FIV nereusite(urmeaza al 3-lea in toamna 2006)
zisaCami (Elena-Camelia),36,Leu, Infertilitate feminina (primara)+masculina= endometrioza ovar drept (operata laparoscopic de 2 ori), sotul oligospermie, 3FIV+ICSI nereusite (2 cu stimulare si unul cu embrioni congelati), in toamna 2006 urmeaza al 4-lea FIV+ICSI.
Nucutza (Irina-Felicia),35,Varsator, Infertilitate feminina+masculina= trompa dr putin infundata, astenoteratoazoospermie,6 IA nereusite
Mirela_1 (Carmen-Mirela),35,Capricorn , Infertilitate feminina+masculina =chist embriologic(dermoid) urmeaza sa faca laparoscopie, sotul cu oligospermie
Fabya (Rodica), 37,Fecioara, Infertilitate feminina(secundara)=lipsa ovulatiei fara stimulare. Dupa 3 luni de stimulare cu tratam naturist a rezultat un test pozitiv dar din pacate sarcina era extrauterina.
Iulia_Braila (Iulia), 36, Leu, Infertilitate feminina(secundara)= sarcina pierduta (16-17 sapt)precedata de chiuretaj post avort ian 2006 si rechiuretare febr 2006,la eco facut ulterior s-a observat uter superfibromatos in hiperateroversie, ovar stg.inflamat si endometrita postavort.
nico.tausend(Nicoleta),38,Sagetator, Infertilitate feminina+masculina= prolactina si DHEA mari (corectate prin tratament), oligospermie
Cristina38(Cristina),38,Varsator, Infertilitate feminina (primara)inexplicabila=in iunie 2006 FIV(Sabyc) nereusit. Acum urmeaza in toamna 2006 fiv cu embrioni congelati.
Cristiama,(Cristina),36, Infertilitate feminina secundara= lipsa ovulatiei fara stimulare, la prima IA a ramas insarcinata dar din pacate la 7 sapt a pierdut sarcina.
Michita (Laura),36, Infertilitate feminina(secundara)=are un copli de 4ani dupa care au urmat 2 extrauterine. In toamna 2006 urmeaza sa faca FIV.
Val (Valentina),38,Varsator, Infertilitate feminina secundara, sarcina pierduta la 4 sapt.
Orchis (Claudia)36,Leu, Infertilitate feminina+masculina= 3 polipi uterini (urmeaza histeroscopie in toamna 2006), oligospermie (crestere semnificativa de la 4 mil la 30 mil)
Crinuta71 (Ioana),aproape 35, Sagetator, Infertilitate inexplicabila= 5 IA + 1 FIV nereusite. Urmeaza sa faca un FIV in toamna 2006
Victoria (Veronica), 38,Leu, Infertilitate feminina secundara= 2sarcini oprite din evolutie, 6IA nereusite, 1FIV nereusit
Carry (Maria),aproape 37,Leu, Infertilitate feminina+masculina= 6IAD nereusite sotul cu oligoastenospermie
Ciela, 40, Infertilitate feminina+masculina= 5IAD nereusite la Timisoara(Bega), sotul cu oligospermie.
greenapple2611 (Simona),aproape 35 , Infertilitate feminina (secundara)= sindrom antifosfolipidic, stare de hipercoagulabilitate. Sarcina pierduta la 8 luni (tromboflebita), copilul nascut prin cezariana a trait doar 4 zile. Alte 2 sarcini oprite din evolutie la 5 si 6 luni.
Madalina1968 (Madalina),38, infertilitate (aparent) inexplicabila
Chivutamonica (Monica),39, Infertilitate feminina= Cm neregulat
norasorana(Valeria),37- o extrauterina in 11.07.2006 si o sarcina oprita in evolutie.
ednut(Simona),aproape 37,Leu
Adelia alin(Adelia-Alina),37,Gemeni ,Infertilitate feminina=o sarcina extrauterina cu extirpare de trompa,cealalta trompa cu hidrosalpinx extirpata laparoscopic,2 Fivuri nereusite,al treilea in curs ,faza asteptare rezultat.
Zorra,38,Balanta:programare pentru FIV pentru luna octombrie. Pe scurt: endometrioza, chisturi, aderente (rezolvate deocamdata), menstruatie neregulata...
goldi,36, Leu :sterilitate secundara de 3 ani. 2 sarcini la care a renuntat in urma cu cativa ani.Sotul:oligoastenospermie usoara
Lachione(Mihaela-Laura)37 ani -sterilitate secundara,uter fibromatos,4 mioame intramurale.
profa- in octombrie 2005,o sarcina oprita in evolutie
amzulica, 36, sotul azoospermie. Investigatii si interventii: operatie laparoscopica de fibrom subseros pediculat, HSG si cauterizare col, 10 IAD pana in prezent.
Marusca (Maria), 35, Gemeni, infertilitate primara inexplicabila, problema cu glera (imobilizeaza gigeii)- recomandare IAS, va incepe din septembrie.
li69, 37, asteapta un bebe de 17 ani
agerica, 36, infertilitate feminina primara
Roxali (Ali), 35, mamica lui Enrico
.
LISTA INVITATELOR:[flo2]
Nusy (Marinela),31,Taur, Infertilitate feminina(primara)+masculina(primara)=polip uterin excizat prin histeroscopie, trompa posibil obturata la baza(urmeaza HSG), oligospermie f severa(crestere semnificativa de la 100000 gigei la 10 mil)
Sheherezada (Florentina),32, Infertilitate feminina(secundara)=RH negativ, uter infantil si fibromatos, ciclu extrem de neregulat, sarcina cu tripleti intrerupta la 25 saptamani.
Andrabirni (Andra),30,Rac, Infertilitate masculina primara= azoospermie (f f putini gigei imobili), recomandare FIV+ICSI cu o eventuala biopsie testiculara pt prelevare de gigei.
Liana30 (Gabriela),33,Balanta, Infertilitate feminina(secundara)+masculina= 2sarcini intrerupte, 4IA nereusite, sotul cu oligospermie. Urmeaza laparoscopie si FIV
Ioanatugs (Ionica),33, Taur, Infertilitate feminina secundara= endometrioza operata laparoscopic in mai 2006, obstructie partiala pe trompa dreapta, 2 IA nereusite, o intrerupere de sarcina la 26 an, o sarcina pierduta la 31 ani. Urmeaza o IA pe ciclu natural.
Piticul (Irina), 33,Fecioara, Infertilitate feminina primara= trompe obturate (sactosalpinx bilateral)
Tabitha (Ioana),30, Infertilitate feminina (secundara)+masculina= sarcina intrerupta la cerere la 19 ani,sotul azoospermie(depistata in 2004), FIV+ICSI in 2005 cu biopsie testiculata (nereusit), HSG (2004,2005)-trompa dreapta infundata, Laparoscopie (2006)- desc: hidrosalpinx stanga, ovar drept plin de aderente, sindrom aderential pelvini. 4 luni IAD (2 duble). Urmeaza alte IAD si un posibil FIV cu donator in 2007.
corina_p(Corina),mastoza fibrochistica
danyalo (Elena Daniela), 30, Leu- infertilitate masculina, diagnostic initial oligoastenoteratospermie severa, momentan oligoastenozoospermie usoara. Un IAS nereusit.
Bubulina1 (Karina), 33, Leu -probleme masculine, o sarcina oprita in evolutie

LISTA GRAVIDUTELOR[flo]
[gravi]mari_lu (Maria),36
[gravi]Carmen94,(Carmen),35
[gravi]vio_10_1970(Claudia),36, Scorpion
[gravi]gabiu(Gabriela),32,Berbec

Lista ramane deschisa pt completari Rog fetele sa dea si numele de botez pt a putea fi dusa listuta la biserica. Inca voi mai reveni cu modificari... "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#2
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 august 2006 - 01:07

Gabi[il], se pare ca am deschis amandoua aproape in acelasi timp capitol nou![pup] LA MULTI ANI, Copilutzu![flo] Numai fericire si realizari iti doresc! Si petrecere frumoasa![pahar] LA MULTI ANI, Nasha! Implinirea tuturor dorintelor![flo] Shehe, la noi utrogestanul se elibereaza si fara reteta, am citit si eu ca unei fete careia nu-i venea cm decat provocat ii recomandase dr. utrogestan 5 zile dupa care venea ciclul. Ai putea sa incerci... Nu ma prea pricep sa dau sfaturi cu privire la intarzieri asa mari, pentru ca m-am confruntat doar de cateva ori cu ele cu ani in urma, si intotdeauna cand am avut vreun stres major . De aceea eu zic sa nu-ti faci ganduri asa negre pentru ca probabil ai trecut printr-o perioada mai stresanta. Si poate ar fi bine sa mai faci totusi un test, cine stie?[pup] "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#3
vio_10_1970

vio_10_1970
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 august 2006 - 09:45

Avalon, iti multumesc tare mult ca m-ai trecut pe lista, dar am o mare rugaminte la tine: poti sa ma scoti de pe lista de aspirante si sa ma treci pe lista de gravidutze?!!!! Da, fetelor, am reusit!!! Dupa 8 zile de intarzaiere de ciclu, ieri mi-am facut testul de sarcina si a fost pozitiv. Se poate, fetelor, chiar se poate! Toate lumea imi spunea ca va fi greu , ca dupa 35 de ani fertilitatea scade f mult, ca sa nu ne descurajam, etc. etc. Si noua ne-a iesit din prima luna in care nu ne-am mai protejat! Sotul meu e foarte mandru, zice ca e meritul lui. Sunt foarte fericita si va tin pumnii la toate! ma bucur mult ca v-am descoperit pe net si vreau sa tin legatura cu voi si imi doresc f mult sa vad cum se micsoreaza lista aspirantelor si creste lista gravidutzelor. Avalon, ca zodie sunt Scorpion. Se pare ca bebelul meu va fi berbec. Ce stiti despre zodia asta, in afara de faptul ca sunt incapatanati?

#4
gabi66

gabi66

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 13 august 2006 - 13:38

[bum][cor][s][bis][bis][bis][bis] Nashei [bis][bis][bis]

un LA MULTI ANI din toata inima si un BINE AI VENIT in ultimul an inainte de schimbarea prefixului.
Sa fii sänätoasä, tu si cei dragi tie, sa treci prin toate cat mai usor![bis][bis][bis]


#5
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 august 2006 - 15:32

LA MULTI ANI COPILTZU si NASHA. SA fiti sanatoase si sa se implineasca tot ce doriti! CARMEN si VIO felicitari si sa aveti sarcini usoare si bebici sanatosi. CARMEN la mine pe lista poti sa stergi fertilitate masculina neinvestigata. Intre timp a fost investigata si este OK. Se pare ca pana la urma tot eu sunt problema.[q][q] Pupici pentru toate fetele[pup][pup]

#6
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 august 2006 - 15:41

Eeeei, v-am spus ca revin cu modificari?[;)] Iata c-am revenit, si modificarile sunt supeeeer, se lungeste lista gravidutelor! FELICITARI, Vio![bis][bis][bis] Bravo, ai reusit din prima, punct ochit-punct lovit![cool] Sarcina usoara si poate ne povestesti si noua ce simptome ai avut tu pana la test... iti dai seama ce o sa ma bucur eu dupa 2 ani de incercari daca voi vedea II pe testul de sarcina! Despre Berbeci stiu ca sunt foarte hotarati, oameni de actiune, determinati (zodie de FOC), orientati spre concret si deloc spre utopic. Si au o relatie buna cu Scorpionii, ambele zodii fiind guvernate de aceeasi planeta, Marte. "Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT" Tablitele de smarald ale lui Toth

#7
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 13 august 2006 - 16:22

VIO_10_1970 FELICITARI SI SARCINA USOARA!!!![/red][bis][bis][bis]
Avalon multumim pentru noul capitol si sa dea Domnul sa fie cu noroc si sa fii tu urmatoarea graviduta!!!
[red]Ma bucur ca s-a marit randul gravidutelor!!! Tineti-o tot asa fetelor!!! La cat mai multe [gravi][gravi]Sa dea Domnul sa fie un capitol cu noroc pentru toate! Ca pentru inceput, a inceput bine!!

Nasha_4as , Copilutzu LA MULTI ANI FETELOR SI SA NE DATI VESTEA CEA MARE CAT MAI CURAND!!! [s][s][s][s][s][s][s][s]

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

#8
vio_10_1970

vio_10_1970
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 august 2006 - 18:49

Avalon, iti multumesc pt raspuns si sa stiti ca va tin pumnii la toate si sper ca venirea mea in randul vostru sa fie cu noroc, sa mai fie multe nume dupa al meu pe acea lista. M-ai intrebat ce simptome am avut inainte de a face testul. Sincer, nici unul. Absolut nici unul. Nu tu greturi, nu tu varsaturi, absolut nimic. Doar ca ma dureau sanii f tare, dar pe mine asa ma dureau si inainte de ciclu. Nu stiu daca ati citit din ce am mai scris pe site, dar in luna dinainte de a ramane insarcinata am luat un tratament naturist, niste capsule numite MACA, 100% naturale, dintr-o planta indiana cu aceleasi nume. Este recomandata in revitalizarea intregului organism si stimularea fertilitatii. Poate asta mi-a ajutat, nu stiu... Fetelor, va tin pumnii la toate si ma rog pentru voi. Le doresc un calduros "La multi ani!" celor care si-au sarbatorit ziua de nastere si va doresc sa aveti parte de impliniri (stiti voi de care...) Va pup pe toate!

#9
nusy

nusy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 13 august 2006 - 19:23

Nasha, Copilutzu: [cheers][flo][flo] La multi ani si toate dorintele sa vi se indeplineasca imediat![pup] Vio, felicitari!!!! Nusy

#10
Val_

Val_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 13 august 2006 - 20:03

CARMEN multumesc pentru modificari.[pup][pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -