Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La France (57)


313 raspunsuri la acest subiect

#31
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 02:46

As vrea sa va intreb ceva : vreau sa-i cumpar o carte Lilianei de ziua ei ... ce mi-ati recomanda pt varsta de 16 ani ? Daca ar mai fi vorbit limba romana, tare mi-ar fi placut Coringent la limba romana de Minulescu. Mie mi-a mai placut mult si Jurnalul adolescentului miop de Eliade. Poate ca exista traducerea in franceza ... sau poate aveti voi o idee despre o carte frumoasa, cu adolescenti, vise si mai ales, happy end [:)] Ma mai gandeam si la Micul print, dar asta se studiaza la scoala.





Mirunda, as vrea sa stiu daca ai fost deja la Roche sur Yon si daca sunt ceva magazine dragutze pe acolo ... as vrea sa fac soldurile saptamana asta cu Carmen.



Stiti cumva vreo statie de bateau-mouche la Paris de unde sa ne putem plimba si seara ?





Sibylle
[gravi] saptamâna 26

Pozele mele


#32
didita

didita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 11:44

Pe mine fotbalul asta incepe sa ma scoata din papuci (noroc ca-mi place sa merg desculta!) A castigat Franta bravo ei, dar de ce trebuie sa ma scoale din somn claxoanele intr-un orasel de 10000 de locuitori!!! S-au invaritit de nebuni o ora claxonand, noroc ca ai mei copii au camerele de celalata parte a blocului ca-i puneam sa-i plimbe in brate pana adorm la loc. Sper ca urmatorul meci sa fie la ore rezonabile.

Kiss nu stiu de ce fel de aspi vorbesti tu, eu am un vaporetto care face vapori si ii aspira imediat (deci spala si aspira in acelasi timp). Deci are o cuva de apa in care se aduna toate mizeriile. Eu sunt f multumita de el (ca ma saturasem de ranit dupa 3 copii mici). Daca te intereaza ti-l barfesc mai mult. Incovenientul major (pt mine) este ca trebuie sa speli toate accesoriile de fiecare data si trebuie sa astepti sa se usuce ca sa le pui la loc, dar are si calitati [:D].

Sib, eu nu am idei de carti in franceza, dar o sa incerc sa intreb in jurul meu. Eu pe la 15 ani citeam de zor Elevul Dima dintr-a 7-a si visam cu ochii deschisi ca eram la Sf Sava, dar asta era intr-o viata anterioara demult apusa!


Mama Zmeilor

#33
aileene

aileene

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 385 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 12:33

Mey fetelor cu tot respectul pe care-l am ptr voi , nici macar nu bagati omu-n seama , pai credeti ca asa avem chef sa revenim daca nici macar nu ne bagati in "zama" ? Defapt asa a fost intotdeauna , rar au fost fetele care mi-au raspuns , nu-i nimic atata bai sa fie ! Nu-mi raspundeti nici acuma , ca si cum n-as fi existat , am vrut doar sa-mi spun si eu off-ul , poate ca voi unele sunteti satule ptr ca va vedeti , va dati RDV , sau locuiti pe-aproape unele de altele , dar eu aici nu cunosc "faramitura" de roman , acest site imi este mijlocul de-a intretine limba si opiniile romanesti , dar daca vorbesc singura de fiecare data...tant pis ! Numai bine tuturor !
Oana , Maria sunt cele care mi-au raspuns mereu , o [flo] si un [pup] !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos....ene68/my_photos

#34
didita

didita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 13:04

aileene, in ce colt de tara esti tu de esti asa de izolata? E adevart ca si eu romanii pe care i-am cunoscutin carne si oase (asa prin oras) au fost intotdeuna superocupati si nu am reusit sa legam relatii cu nici unul. Asta e! dragoste cu sila...

Mama Zmeilor

#35
dia_codat

dia_codat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 13:12

aileene nu sunt eu cea mai in masura sa iti raspund findca si eu ma simt un pic exclusa din "gasca". Multe dintre fete se cunosc, stau in aceeasi regiune si poate e normal sa fie mai apropiate unele de altele decit de noi.

Eu va citesc in fiecare zi, scriu daca stiu sa raspund la careva dintre voi sau daca am eu de pus vreo intrebare. Dar cam atit. [:D]

Sincer, (fara suparare) eu nu am gasit unde ai pus vreo intrebare si nu ti s-a raspuns.Gresesc?





Dia mami de [zana]Caroline Iulia (14 iulie 2002) si [zana]Stephanie Daria (9 martie 2004) ... noi ...

#36
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 13:25

Aileene, poti sa ne zici si noua care-i intrebarea aia, ca am obosit sa ma tot uit pe 10 pagini in spate si tot n-am gasit nici o intrebare pusa de tine, singurele tale mesaje sunt cele cu tarifele telefonice si nu-s intrebari sunt informatii.

Si apoi daca nu-ti raspunde nimeni este pentru ca ori nu stim raspunsul la intrebare ori pentru ca din lipsa de timp unii de abia intra pe forum si nu mai au timp decit sa citeasca in fuga si pe sarite...



Fara suparare dar eu nu stiu de ce "gasca" vorbesti, si eu sunt singura intr-un capat de Franta si consider ca toate cele care intram pe aici suntem prietene, imi pare rau daca unele se simt, fara nici un motiv, excluse.




floricici din gradina mea [flo2]

#37
kiss

kiss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 14:01

[hia] aileene! stai linistita, cum a zis si Dia, ca tine ne simtim probabil o gramada de fete! stam de multe ori in umbra si daca avem timp citim, poate si raspundem daca sintem pe faza si daca nu au facut-o deja celelalte fete...asta e, noi sa fim sanatoase [;)]...ah, si mersi inca o data pt numere, dar intrebam pt ca de fiecare data factura de telefon e suspect de incarcata, mai ales spre Francetelecom, desi noi nu prea sunam!!!



[hagi]si sa cistige Franta??? nu ma asteptam! dar gata, le-ajunge! hai Brazilia!! [bis]





Miruna, [pup]









mami de pui [bonjovi] (23 sept 2004)



[foto] poze cu noi

#38
cait

cait

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.384 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 15:03

Aileene stai linistita si eu ma simt asa uneori dar trece.Eu citesc mereu, scriu cand am ceva de zis si gata.Imi face placere sa le citesc pe fete aici, am cunoscut cateva , nu ne vedem prea des din X motive dar oricum am aflat o multime de lucruri mai ales pentru o noua aterizata in Franta cum eram anul trecut.
Hai un [pup]si ne mai auzim pe aici.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

#39
aileene

aileene

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 385 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 15:03

Otilia n-a fost nici oà intrebare , am dat doar nr de tel ieftin spre Ro. si as fi apreciat sa mi se fi spus ceva in schimb , cel putin o saluatre ca sa vad ca cineva totusi m-a vazut , scuze daca am facut sa se nasca o polemica , ceea ce n-a foost deloc premeditat din partea mea ! Iar cuvantul "gasca" nu eu l-am pronuntat [V] !
Kiss asta asteptam , sa vad daca iti convin nr trimise de mine , ca chiar nu-mi arde sa scriu doar asa ca sa ma aflu si eu in treaba ! N-ai de ce [;)]! Si in ceea ce priveste prietenia dintre aceste fete , ma bucur ca aveti sansa asta , eu nu o am din pacate si de asta caut mereu compania romancelor , dar cred ca o voi lasa mai moale , ptr ca nu vreau ca cineva sa creada ca fortez mana cuiva !
Didita sunt in Lorraine , asa cum zici tu , dragoste cu sila nu se poate....! Merci de raspunsuri si va doresc numai bine la toate !!! [flo]

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos....ene68/my_photos

#40
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 15:34

AILEENE-fetele nu ti-au raspuns pentru ca au considerat ca esti de-a "lor", de-a "noastra", de-a lu' "la France" si au luat informatia ca atare, ti-au multumit in gand , dar nu au mai scris.....eu particip de f multe ori "pasiv" la discutii, acum si mai rar ca inainte ca de[:D]frecventez cu spor alte sectiuni, dar cand am ce spune-spun,nu ma jenez.

e f bine ca ne-ai spus ceea ce simtzi tu....... nu exista cineva mai bagat in seama decat altcineva-parerea mea. totul e relativ, in functie de cum pecepem noi lucrurile si........ nu uita: aici ne intalnim toate. eu le simt alaturi pe toate fetele, chiar daca cu unele nu am schiumbat in mod direct nici o amabilitate pe forum, nici nu se stie cand o sa le vad......[:D]ca eu tot mai sper ca odata ne vom intalni si noi in formatie completa.

Otilia- e superba micutza campioana...

ana si alexandre (17.02.2006)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -