Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La France (57)


313 raspunsuri la acest subiect

#11
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 16:58

Pupici fetelor.



Eu v-am gasit repede, ca defilam la active si imi sari La France in ochi... apoi am vazut ca de fapt suntem la alta categorie.



Noi am ramas singurei si stam in casa, ca a tot plouat... Desenam, ne uitam la TV, jucam popice...



Oana, asa rau e de trebuie sa mergeti la ortoped? Fiu-meu mergea cu labele spre exterior dar nu s-a pus problema de ortoped. De catva timp s-a ameliorat vizibil...



La noi o consultatie la gyneco e intre 40-60, depinde de fiecare. Daca e conventionné are preturi mai mici si te ramburseaza mai bine. Daca e non-conventionné poate avea preturi mai mari si nu esti atat de bine rambursata de Sécu. Mai depinde si ce aparate are la cabinet; prestigiu; zona, etc.



O saptamana buna la toate!



[pup]







Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)



Copilasi sept-oct 2004 1

Copilasi sept-oct 2004 2

#12
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 17:13

Merci Mik si Lorena! [pup] Nu se pune problema rambursatului, pentru ca fata pt care intreb nu are SS. Vrea sa mearga la un control simplu si sa ii prescrie pilule si m-a intrebat pretul in medie.



Oana si Seb [hagi]

(10.01.2005)





POZE

1 2 3

4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI



#13
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 18:01

Ia uitati ce calareata are mama, la nici 4 ani, click aici: [il] ( http://community.web.../user/laadelita )




floricici din gradina mea [flo2]

#14
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 18:06


Otilia, e frumoasa foc ! Sa-ti traiasca !
Acu' intrebare : de la ce virsta ii putem lasa la calarie ?


Mik.

#15
kiss

kiss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 19:43

v-am cautat si io vreo 3 pagini, dar cum mi s-a parut ceva suspect, m-am intors pe prima, si iata-va! [olala]...mersi fetele pt nr. spre ro, dar pe mine ma interesa de fapt cit costa apelul spre nr. 0826 10 55 55, pt ca si asta costa, si nu stiu cit!!! de la asta incolo te taxeaza cu 0,15 centime/min, stiu!



de asemenea, mersi Miruna pt aparirie si raspuns! s-a operat la tg.-mures! si as fi vrut sa stiu daca osteoporoza e reversibila prin tratament, adica daca e posibila o remineralizare! dar eu fiind aici si ea acolo, depinde cit de competenti si la zi cu noutatile in domeniu sint dr de acolo!



asa, si aveti vreuna din voi aspirator cu apa? adica cu filtru de apa? adica sa treaca aerul filtrat prin apa? [alcool]



Otilia, Adelita e tare [cool][cool][cool] si vreau si eu o fetiiiiiiita!





[foto] poze cu noi

#16
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 20:07

Kiss, 15 cts., asta-i tot, nimic mai mult.
De fapt platesti apelul spre 0826... (asta reprezinta cei 15 cts., costul apelului)
Daca nu ma crezi calculeaza aici: http://www.agence.fr...l_appel_f.shtml
Cit depre aspirator cu filtru de apa, aveam Rainbow la Bucuresti (si acum il mai am pe undeva prin natura), de ce?

Va pupam si va multumim de aprecieri (semneaza o mamica mindra foc de odrasla ei ;)) [alcool]
Despre virsta cred ca difera, probabil si-n functie de citi copii doritori au si citi monitori disponibili. Am vorbit acum citeva zile cu o prietena in zona pariziana si acolo nu-i primeste fetita la ponei inainte de 4 ani. Aici suntem privilegiati, herghelia e chiar la noi in sat si i-a dus cu gradinita gratis, eu am aflat dupa aia. (nu mai dadusem caietul ala de legatura)

Didita, am uitat sa-ti multumesc pentru informatiile cu masina de spalat, noroc ca mi-ai zis tu ca-i normal sa mai ramina ceva picaturi ca altfel ma duceam peste ei la SAV sa le fac scandal... [blabla]

#17
didita

didita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 26 iunie 2006 - 22:44

Hai bey, ca va caut de o azi-dmineata!!! Jocelyn v-a dat de gol [:D] merci frumos!!!

Eu abia imi revin dupa vide-grenier de ieri. Am reusit sa scapam de o gramada de lucruri si lumea chiar a platit ca sa ne scape de ele!!! Sunt superincantata! Am castigat cam 120 € care vor pleca pe solduri sambata viitoare!!! Vive la France!

Mama Zmeilor

#18
aileene

aileene

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 385 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 00:49

tarif local : 0811310310 sau 0821150150-22cts/min , iar cel mai bine e sa nu lasi "robotul" sa vorbeasca ci sa formezi imediat nr. corespondentului si s-apesi pe "diez.#" eu ultima factura de tel am platit 80€/2 luni , fain nu [;)]?
salutari calduroase tuturor [grup] [hia] si un [pup]!

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos....ene68/my_photos

#19
FrunzaVerde23

FrunzaVerde23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 163 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 01:18

Jocelyn,

Metroul circula pina pe la 1 noaptea dar ca sa te inncumeti sa stai pina tirziu trebuie sa locuiesti chiar in Paris, nu in banlieue (ca mine, nu vin acasa mai tirziu de ora 22h00, adica plecat din Paris la ora 21H00).

Vei avea timp intr-o seara sa vezi champs elysees, de la arc de triomphe pina la place de la concorde, apoi pe linga Assemblee Nationale (parlamentul) pina la Tour Eiffel si daca nu urci in el faci eventual o plimbare cu vaporul pe sena, dureaza o ora si vezi multe multe

In a doua seara poti face o plimbare pe malul senei sa vezi buchinistii, treci pe linga Notre Dame, unde e km zero al parisului, esti aproape de cartierul latin care merita vazut, de bd st michel, de termele Cluny, de pantheon (care va fi inchis la ora respectiva)

Nu stiu cum ne vom putea intilni, ca sa iti faci o idee, imagineaza-ti ca parisul ar fi ca harta rom^niei, eu lucrez in dobrogea, tu la Budapesta iar champs elysees sint pe la oradea ; la ora la care iesim nu ne putem intilni mai devreme de 19H00-19h30 la "Oradea", care ar fi arcul de triumf

mai vorbim, depinde unde e si hotelul tau, dar in linii mari avem doar doua ore ;

scuze pt ortografiere dar tastatura mea are probleme si abia scriu

salutari tuturor,
daca nu mai scriu pina atunci, La multi ani ! celor care poarta nuumele de sau au in familie Petri si Paveli (sarbatoare joi pe 29 iunie, cred ca e slujba la biserica din Paris)

------------------------
Fericiti cei curati cu inima ...

#20
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 02:12

Noroc cu Mik [alcool]ca v-am gasit! Dupa ce cautai ca disperata , am vazut numele ei, am dat click si am gasit subectul! Intortochiat, recunosc[:D] [pup]Mik!

Kiss, pentru o eventuala remineralizare ar trebui facut un tratament mai complex, care sa cuprinda, in afara de Ca+Vit D, si un tt cu ceva medicamente ce retin Ca in oase ...Calcitonina, Didronel (nume german), ar fi bine sa mearga la un medic bun generalist, si care sa aiba idee de osteoporoza...Sanatate multa mamei tale!

[pup]Mirunda


"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Din Germania in Franta...Europa este casa mea!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -