Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La France (57)


313 raspunsuri la acest subiect

#21
Jocelyn

Jocelyn

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 10:25

Mihiasiro mersi de info, vedem noi cum facem, deocamdata sa vad cand o sa ajung exact si cand o sa plec. Oricum o sa stau in zona la defense si compania tot pe-acolo isi are sediul.



If you don't stand for something, you'll fall for anything.


#22
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 12:44


Mirunda, [pup].
Eu sunt peste tot, chiar daca n-am mare lucru de spus. [pis]

Jocelyn, incearca sa intri in cladiri cit mai diverse, daca se poate bineinteles. Arhitectural Parisul e o minunatie. [8**]


Mik.

#23
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 17:40

Otilia, e o scumpa Adelita pe cal, o domnisoara deja.[il]



Lorena, am uitat sa iti raspund ieri, poate sa nu fie nimic grav, dar cum de cand a inceput sa mearga singurel (de la 10 luni) merge la fel, pediatra a zis ca mai bine facem un control la ortoped decat sa trecem pe langa ceva. Voila, sper sa nu fie nimic.



Oana si Seb [hagi]

(10.01.2005)





POZE

1 2 3

4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI



#24
oLo

oLo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 18:56

quote:
Originally posted by mihiasiro
Nu stiu cum ne vom putea intilni, ca sa iti faci o idee, imagineaza-ti ca parisul ar fi ca harta rom^niei, eu lucrez in dobrogea, tu la Budapesta iar champs elysees sint pe la oradea ; la ora la care iesim nu ne putem intilni mai devreme de 19H00-19h30 la "Oradea", care ar fi arcul de triumf
eu n-am gasit Budapesta pe harta României... unde e???Si noo (adica Emmei) ii plac caii. Ma innebuneste de fiecare data sa mergem la Ponei... Calarie (adica antrenamente de calarie), la noi in oras, la clubul hipic se face de la 6 ani implinitzi. Plimbari cu poneii, potzi face si la 2 ani daca copilu' vrea.Oana, tzinem pumnii la Seb sa nu fie nika grav.MihaelaAnaïs [zana] & Emma [zana]

#25
kiss

kiss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 19:08

Otilia, pt ca as vrea sa -mi iau un astfel de aspirator! le stiu, din descrieri, pe cele de la zepter, dar n-am vorbit niciodata cu un utilizator, sa-mi spuna cum e comparativ cu unul clasic! si m-ar interesa mai ales ca ar aspira praful si l-ar retine in interior, nu sa mi-l intoarca in casa, si eu sa stau numai cu cirpa de sters in mina! deci...cam asta



si din nou mersi, Mirunda, [flo][flo][flo] am notat si o sa propun medicamentele mentionate de tine dr.! ce poate sa se intimple?

pt ca ma intristeaza sa ma uit deja dupa carucioare cu rotile [bang]...acum am observat ca am mincat din literele mesajului anterior! sorry





si...HAI FRANTA????? macar asa, de mila ???[}:)]





mami de pui [bonjovi] (23 sept 2004)



[foto] poze cu noi

#26
oLo

oLo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 19:41

quote:
Originally posted by kiss


si...HAI FRANTA????? macar asa, de mila ???[}:)]



No, hai!

#27
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 20:59

Kiss, draguto, citeste aici un pic
http://www.doctissim...osteoporose.htm
si mai ales aici
http://www.esculape....2004_anaes.html
ca sa iti faci o idee. Chestia este ca trebuie vazute cauzele osteoporozei , daca sunt (si) hormonale sau nu, etc, si pe urma stabilit un tratament. Eu zic ca nu are rost sa propui tu aceste medicamente, ca nu stim exact cauzele, ci ar trebui, dupa parerea mea, cautat in orasul mamei tale, sau in imprejurimi, un medic care sa se priceapa la tt osteoporozei...calcitonina nu e intotdeauna recomandata, uneori se dau hormoni, alteori nu, e un tratament destul de complicat...eu zic sa dai sfoara in tara (poate chiar pe forum), sa gasiti un medic priceput, care sa inceapa un tt corect.[pup]Mirunda

Otilia, stii ca Mara face echitatie de ceva vreme, asa ca vrand-nevraind (mai ales nevrind) sunt in tema...In general este acceptata varsta de 4 ani, pentru inceputul pe ponei, la un club, dar se pare ca exista si exceptii, unele cluburiaccepta copii mai tarziu.
Bafta si pupici micutei calarete!

Oana, multi copii la aceasta varsta au aceasta deformatie de picioruse, dar si eu cred ca ar trebui sa vedeti un ortoped, ca sa fiti siguri.

[pup]Mirunda



"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Din Germania in Franta...Europa este casa mea!

#28
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 21:45

Oana, puiul tau e un dulce. Iar tu, cred ca esti in al noulea cer, cu parintii lânga tine !!



Otilia, Adelita e o adevarata domnisoara ! Frumoasa !



Mâine vine Carmen la noi ( mama mea de suflet ) !!! Parca nu-mi vine sa cred ! Sper sa nu se intâmple nimic rau si sa ajunga cu bine.



Duminica am fost sa o vedem pe Liliana ... din pacate povestea ei e destul de trista ... din cauza parintilor ei violenti, intr-o zi nu au mai lasat-o sa plece de la scoala acasa ( dosarul era inceput in secret de catre scoala de la inceputul anului ). Acum e in acest camin de urgenta ... e in proces cu parintii adoptivi, care nu regreta decât faptul ca acest eveniment le-a stricat imaginea in sat. Liliana e depresiva ... sper sa isi revina. Oricum, noi vom fi aproape de ea. Aveti in album doua poze ( cu acordul ei [:)] ). Asistenta sociala ne-a luat coordonatele si m-a rugat sa-i fiu cat de cât alaturi .



Ma uitam la ea si ma vedeam pe mine acum vreo 12 ani...



... pe 19 iulie va implini 16 ani !





Sibylle
[gravi] saptamâna 26

Pozele mele


#29
lu.more

lu.more

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 27 iunie 2006 - 22:36

Sib [flo]







.................................................................................

[hop]Dragii de noi

.................................................................................

« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »

Kyo



#30
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 00:54

Allez les Bleus!!! [hagi][hagi][hagi]



1-1 la pauza... [help]







Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)



Copilasi sept-oct 2004 1

Copilasi sept-oct 2004 2


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -