Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cine nu are complexe?


48 raspunsuri la acest subiect

#11
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 15 august 2003 - 11:40

eu am complexul greutatii si nu ca Marina, cu 5 kg peste ci cu 30 kg peste [bang][bang][q][q]si recunosc ca desii reusesc si slabesc, pun inapoi urgent [q][q]..dar de multe ori ma resemnez si trec mai departe prin viata Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#12
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 15 august 2003 - 12:01

fete dragi, eu prin complex inteleg o chestie asupra careia nu am control...iar exceptand cauzele medicale doamne pazeste asupra greutatii de bine de rau putem sa actionam. Deci fara ciocolata si alte alea alea[:D]. Kiky eu vreu sa arat ca un manechin [:D] da asta nu inseamna ca am un complex la faza asta . Mai degraba as spune ca nu am suficienta vointa desi am o sala de sport la servici free. Mai bine bag o tona de mancare la pranz decat sa ma duc sa fac 10 min miscare...aaa mai am complexul lipsei de vointa da imi trece in 5 min . va pup marina

#13
raducu

raducu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 15 august 2003 - 14:05

Si eu am un complex: sunt inalta si stau cu umerii adunati(umpic cocosata). Sotul imi mai face observatie si pe moment ma corectez apoi iar revin. Cineva imi zicea sa merg prin casa cu un bat dupa umeri dar parca am timp!? Dar oare asta-i un complex sau un defect fizic? Mamica lui Raducu

#14
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 15 august 2003 - 14:38

Eu, una, nu am complexe. Ma simt bine in pielea mea, asa cum sunt. [:D] Nina

#15
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 august 2003 - 15:17

Räducule, eu zic sä-l asculti pe sotul täu si sä incepi sä practici autosugestia...cä altfel o sä-ti tragi o cocoasä de toatä frumusetea!!! Am auzit cä multi oameni inalti au tendinta asta....poate cä si-ar fi dorit sä fie ceva mai mititei. Acceptä faptul cä esti asa cum esti...si esti iubitä ( multe femei inalte au acest complex, pt cä nu-si gäsesc partener pe märimea lor...dar tu il ai!!!)...si fä ceva pt sänätatea ta. O sä ti se indoaie coloana vertebralä si o sä rämii la pozitia asta nesänätoasä...incearcä sä dormi pe o saltea cit mai tare, iar in timpul zilei gindeste-te sä-ti scoti sinii "la soare" [:D][:D][:D] Pt. celelate fete cu "complexe" Si eu am mai avut ginduri nesänätoase...pe care nu le pot numi complexe...dar pe care le-am "tratat" imediat cu incercarea contradictorie, sau cu autosugestia. Despre autosugestie, pot sä spun, cä am inceput in anii pubertätii, cind se stie cä esti mai "complexat", si asa mi-am educat-o, cä astäzi, deci dupä o juma de secol, as putea cu usurintä sä "tratez" orice "complex"[:D][:D][:D] Mä plac asa cum sint, mä accept, iar cine nu mä place, poate sä nu se uite, sau sä mä ocoleascä. Stiu cine sint, ce calitäti si defecte am, sint iubitä...mai mult nu-mi trebuie!!! Culmea este, cä starea asta de sigurantä de sine, aduce de foarte multe ori surprize pläcute si reactii pozitive din partea oamenilor...care de altfel, nu mä mai uimesc in ultimul timp, deoarece au fost destul de dese! Deci, gindirea pozitivä, aduce cu ea, numai reactii pozitive!!! Acum, la mare, am vrut si eu sä-mi iau niste pantaloni scurti...cä deh...toate pustoaicele umblä cu popo aproape gol pe acolo!!![:D]....dupä ce am incercat vreo 5 perechi, dintre care una era asa de misto [bang], in care nu-mi incäpea curul meu gras si bombat[;)]...mi-am pierdut räbdarea si am inceput sä urlu!!![bang] Am intrebat-o pe tipa de la mazazin, de ce nu aduce si mäsuri pt gagici cu curul mare, cä eu mä uit pe afarä si väd si dälea cu gabarit depäsit, pe lingä cele trase prin inel!!! Pinä la urmä, mi-am luat unii, mäsura 40, pe care i-am inchis cu greu la burtä...mie i-mi trebuia 42, dar nu existä la Romania!!! A doua zi mi-a särit nasturele cit colo, noroc cä l-am prins si am putut sä-l bag la loc!!! Vinzätorul mä vräjea cä-mi stä bine...el vroia oricum sä-si vindä marfa...dar eu i-am spus sä lase vräjeala asta, cä eu ii cumpär cä asa vreau eu, nu cä m-ar fi convins el!!!...la care a inceput sä ridä. Deci, esentialul este sä tratezi chestia cu umor si sä o accepti...in acel moment te simti cu 2 etaje mai superioarä si sentimentul este de nedescris!!![:D] Eu väd aceste complexe ca pe o boalä, care nu trebuie läsatä sä punä stäpinire pe constientul nostru!!! Noi sintem sefii!!! Un alt punct ar fi cä orice caz, are avantaje si dezavantaje...incercati sä vedeti numai avantajele!! Eu väd in mine, o femeie implinitä, cu rotunjimi care te bagä in balamuc!!!...am tot ce vrei!!!..si nu sint una de aia, in care te tai, cind o iei in brate!!![:D][:D][:D] Multi pupici si tregeti numai avantaje din viata voasträ!!![pup] Cami.

#16
Krissias

Krissias
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 23:46

Offf!!!!!!!!!! Kiky ,intre timp sotul a devenit Ex si numai intelept n-a fost tipul.Din cauza "intelepciunii"lui am pierdut intrarea la facultate si altele de care nu vreau sa-mi mai aduc aminte .[bang][bang][bang] Observatia lui cu privire la picioarele mele insa a fost bine venita trebuie sa recunosc.[:D][:D][:D] Krissias si Alex

#17
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 16 august 2003 - 09:06

Mey, io nu-s zana zanelor da' complexe fizice n-am avut niciodata, ma simt bine in pielea mea, da' am avut si am un complex de ordin psihic mai degraba, nu-s vorbeareata[:(], sunt timida de felul meu si-mi trebe timp sa mi se dezlege limba, tre intai sa cunosc omul ca sa ma simt confortabil ca lumea, tot incerc sa fiu altfel da' nu se lipeste de mine, parca nu-s eu si mai am o chestie, nu stiu sa fiu diplomata, daca ma am ceva de zis simt ca ma inec daca nu zic[:D]. Oana_B

#18
puppe

puppe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 16 august 2003 - 11:10

Eu am avut o gramada de complexe, si fizice, si psihice, si o luasem rau pe aratura, pe la 22 de ani...Am inceput cu ideea ca am picioare subtiri (asta pe la 14 ani), am purtat numai pantaloni vreo 2 ani, pana am descoperit sportul si am facut picioare frumoase (vorba vine, sunt scurte, putin icsate, dar arata binisor in fusta...ce modesta sunt...)Apoi am ajuns la complexul ochelarilor, tot pe la 14 ani, si asta m-a tinut mult, ajunsesem sa nu-i mai port, desi am miopie mare (minus 5)si faceam gafe pe strada-zambeam aiurea, crezand ca e o persoana cunoscuta, si cand se apropia, vedeam ca nici vorba...Unul m-a agatat odata, pe cand eram studenta, vazandu-ma ca ma hlizesc ca proasta , si abia am scapat de el...S-a rezolvat si asta de un an, de cand port lentile de contact.Si sa nu uitam marele meu complex, sanii prea mici, camuflat partial cu sutiene cu burete, dar evident la costumul de baie...o, cat am suferit ca n-am si eu ceva acolo, ca Pamela Anderson...De cand cu sarcina si acum alaptatul, sunt o fericita, am sanii pe care mi i-am dorit intotdeauna, si sotul meu a promis solemn ca peste vreun an-doi, daca insist, imi plateste si o operatie estetica de marire de tzatze.Sunt o norocoasa ! Complexele pshice (gen nu sunt buna de nimic, nu stiu sa ma descurc, n-am noroc in dragoste etc etc) au ajuns la un moment dat ingrijoratoare si am avut o tentativa de suicid (recunosc, am fost o vaca...)Dupa ce mi-a esuat tentativa, am intrat in atentia unui psihiatru care a reusit, treptat, sa ma vindece de fluturasi la tartacuta. E adevarat ca acum am trecut in extrema cealalta, sunt absolut lipsita de modestie, dar prefer starea asta, decat pe cea de salcie plangatoare.Chiar si acum, dupa 8 ani de la "tratamentul" psihiatric, am seri cand ma uit in oglinda si-mi spun "arat bine, sunt o tipa desteapta, obtin intotdeauna ceea ce vreau..." etc etc.Intr-adevar, autosugestia face minuni. Si trebuie sustinuta de o mare incredere in fortele proprii, dar si de un sot care sa nu se sifoneze si sa inteleaga faptul ca micile infatuari sunt preferabile unor crize de depresie acuta...

#19
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 august 2003 - 12:50

Eu eram complexata in adolescenta ca eram prea slaba si ca din cauza asta nu ma voi marita niciodata.Colac peste pupaza, in prima ora de sport de la facultate profesorul imi spune ca sunt atat de slaba ca voi face niste iepurasi de copii[bang]. Asta mi-a trecut cand am ramas insarcinata cu primul meu copil si doctorita cu care am nascut mi-a spus sa nu-mi fac probleme.Am nascut normal o fetita de 3,600 kg,nicidecum un "iepuras"[:p]. Am mai si pus cateva kg pe mine, asa ca totul e ok. Probleme cu comunicarea am si eu, nu pot sa leg usor o conversatie cu o persoana pana nu o cunosc, desi acest lucru parca s-a mai ameliorat cu trecerea anilor. Dar sa va povestesc ceva dragut. Sunt insarcinata acum in luna a 9-a si ca toate viitoarele mamici am o burtica pe masura si cateva kg in plus. Eram oarecum complexata de fundul meu mare, de care facem cu totii haz prin casa. Dar acum 2 saptamani am fost la plaja pe malul unui lac si cum se perindau multe tinerele suple prin fata noastra, ii spun viitorului tatic al bb-ului nostru sa-mi arate una pe gustul lui.Imi raspunde ca au trecut vreo 2 dar in rest nimic deosebit.Ajungem acasa si din cauza caldurii ma dezbrac in slip si in sutien, fataindu-ma prin bucatarie la care imi spune: uite aici cel mai sexi fund de pe plaja, rotund si bombat atat cat trebuie, daca te vede cineva din spate nici nu stie ca esi insarcinata si te ia la agatat![il] Si uite ca am mai scapat de un complex! Numai bin si o viata fara compexe![:D] [gravi] mihaela

#20
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 16 august 2003 - 15:47

Eu am o gramada...dar primul e... picioarele...( ca e sub 50!!!) Sunt urate, cam groase, si am aripioare de care n-am sa scap niciodata.Insa cine ma vede zice ca-s nebuna.Sotul imi spune ca am tulburare dismorfica, ati vazut la Discovery? Unii care credeau ca sunt hidosi( barbia prea mare, nasul, parul, etc., si nu era deloc asa).Cica se ajunge la sinucidere. Dar cand am ceva realizari sau sunt cu prietenii si totul e bine, uit de picioare.... Sabina & Sofia Galagia


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -