Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cine nu are complexe?


48 raspunsuri la acest subiect

#21
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 august 2003 - 23:31

[draga oana b ...eu nu pot sa cred ca esti timida ...daca iti trebuie timp pana sa te "lansezi "..in vorbe cu cineva inseamna ca esti circumspecta ..ca te atasezi repede ..si nu prea iti convine sa o faci pana nu esti sigura ca merita ...dupa mine timid inseamna....[lipsit de personalitate ..ceea ce la tine nu e cazul[pup] kiky

#22
CRISTINEL

CRISTINEL
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 august 2003 - 08:17

Cami are mare drepate, cred ca dac stii cum sa privesti lucrurile si sa nu iti faci griji din orice poti sa elimini orice complex. Omul este ceea ce gandeste si credeti-ma asa este!!!! Ori de cate ori am crezut ca sunt capabila sa fac un lucru l-am facut , dar cand am ezitat si nu am avut incredere in mine, am ratat totul. Poate tocmai acel complex care credem noi ca il avem ne face deosebite. Eu am jucat baschet multi ani, din clasa a doua pana pana ce am terminat liceul, dupa care a trebuit sa ma opresc pt. ca nu am mai crescut.Am 1,60 ceea ce pt. o bachetbalista este foarte putin , dar aveam mana buna si marcam multe cosuri de 3 puncte , ceea ce m-a facut celebra.Dar asta e nu am putut continua basch. pt. ca nu aveam inaltime, dar daca as fi continuat sa joc , acum nu as fi termint nici o facultate, si nu as fi trecut prin multe clipe frumoase de care ma bucur acum. Cred ca trebuie sa privim fiecare lucru pozitiv si mai important sa avem incredere in noi. Pupici, Cristine

#23
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 17 august 2003 - 09:00

quote:
Originally posted by kiky
[draga oana b ...eu nu pot sa cred ca esti timida ...daca iti trebuie timp pana sa te "lansezi "..in vorbe cu cineva inseamna ca esti circumspecta ..ca te atasezi repede ..si nu prea iti convine sa o faci pana nu esti sigura ca merita ...dupa mine timid inseamna....[lipsit de personalitate ..ceea ce la tine nu e cazul[pup] kiky
[bis]Sar'na Kiky, poate ca ai dreptate, autocunoasterea de sine cred ca cere munca obiectiva si nu intotdeauna reuseste. [pup]ici, Oana_B

#24
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 august 2003 - 12:03

SORRY KRISSIAS....bine ca ai scapat de "preainteleptul"...[hop] ]Originally posted by Krissias
Offf!!!!!!!!!! Kiky ,intre timp sotul a devenit Ex si numai intelept n-a fost tipul.Din cauza "intelepciunii"lui am pierdut intrarea la facultate si altele de care nu vreau sa-mi mai aduc aminte .[bang][bang][bang] Observatia lui cu privire la picioarele mele insa a fost bine venita trebuie sa recunosc.[:D][:D][:D] Krissias si Alex [/quote] kiky

#25
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 19 august 2003 - 03:04

quote:
Originally posted by Oana_B
Mey, io nu-s zana zanelor da' complexe fizice n-am avut niciodata, ma simt bine in pielea mea, da' am avut si am un complex de ordin psihic mai degraba, nu-s vorbeareata[:(], sunt timida de felul meu si-mi trebe timp sa mi se dezlege limba, tre intai sa cunosc omul ca sa ma simt confortabil ca lumea, tot incerc sa fiu altfel da' nu se lipeste de mine, parca nu-s eu si mai am o chestie, nu stiu sa fiu diplomata, daca ma am ceva de zis simt ca ma inec daca nu zic[:D]. Oana_B
Zina Zinelor, mä bucur sä aud cä ai putine complexe...care se pot exclude, cu putin exercitiu. Eu cred cä ai prea multe idei preconcepute...cind vezi pe cineva pt prima datä, gindeste-te cä si persoana respectivä se simte la fel ca tine!!!...ceea ce este fff normal...cä doar sinteti pe aceeasi treaptä!!!...dar probabil, alte persoane, trec mai repede ca tine peste bariera asta de inhibare si ti se par mai vorbärete!!!...ia-ti inima in dinti si fä si tu primul pas...cä sansele sint fifty-fifty...si dacä reusesti o datä, o sä vezi cä a 2-a oarä nu va mai fi atit de greu sä te "urnesti" la discutie.[:D] Faza cu "innecatul", o am si eu!!![:D]...sint o persoanä, care spune cind are ceva de spus!!!...dar experienta m-a invätat sä-mi mai tin si gura ( am o "frinä" specialä = autosugestia ), mai ales cind este vorba de afaceri...dar dupä, i-o "trag" räu de tot!!!...deci pinä la urmä, tot mä descarc!!![:D] Incä ceva: eu, la inceput ( adicä in tinerete!!!), eram o f. bunä ascultätoare...nu cä eram timidä, dar eram mai täcutä. In schimb, eram o f. bunä observatoare...am "studiat" anumite reactii, la diferite persoane si mi-am fäcut o pärere generalä...la inceput, cind ne cunoastem, deci cind ne "mirosim", sintem toti egali...in timp apar diferentierile, in functie de personalitate, dupä care se va stabili, dacä persoanele in cauzä vor pästra contactul, sau nu. Sper cä ai inteles ceva din agonia asta!!![:D] Pupici,[pup] Cami.

#26
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 19 august 2003 - 03:18

quote:
Originally posted by CRISTINEL
.... cred ca dac stii cum sa privesti lucrurile si sa nu iti faci griji din orice poti sa elimini orice complex. Omul este ceea ce gandeste si credeti-ma asa este!!!! Ori de cate ori am crezut ca sunt capabila sa fac un lucru l-am facut , dar cand am ezitat si nu am avut incredere in mine, am ratat totul. ...Cred ca trebuie sa privim fiecare lucru pozitiv si mai important sa avem incredere in noi. Pupici, Cristine
Cristine, felicitäri!!![bis]..ai descoperit secretul intelepciunii!!! Nu vreau sä fac reclamä, dar sint convinsä cä asa este!!! Deviza mea este: " eu sint seful!!!"...nimic nu mä poate infringe!!!...bineinteles, numai dacä sint atit de slabä, ca sä cedez!!! Trebuie sä recunosc, cä si eu am avut momente de släbiciune in viatä, cind m-am simtit "strivitä" de necazuri si eram gata sä cedez...dar, cu puterea de a lupta, mä refäceam in mod miraculos si mä simteam in stare sä lupt si mai indirjitä!! E ciudat, mä simteam ca o baterie aproape goalä, care la un moment dat isi intindea cablurile la mai multe generatoare...si dupä aia sä vezi energie!!![:D] Eu mä cunosc pe mine, ca persoanä fff bine...m-am "testat" la singe...mi-am aflat toate limitele...ba chiar de multe ori, le-am depäsit!!!...si cred cä si asta este important!!!...eu simt un respect deosebit fatä de persoana mea!!...poate sä sune un pic deplasat, dar asa este. Pupici de la Cami.

#27
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 19 august 2003 - 03:34

Hahahahaha...aia cu tinutul gurii, grea treaba, bunica-mea (inteleapta femeie, cum ziceai tu mai deunazi) imi zicea "gura bate fundul", cu mare greutate am retinut expresia asta[:D], da' merci pentru invataturi, o sa imi amintesc de vorbele tale cand am vreo problema. [pup]ici, Oana_B

#28
Missy

Missy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 20 august 2003 - 02:25

N-am fost niciodata trasa prin inel, dar m-am mentinut la 56-60 kg, si nu ma complexau. dar odata cu bb am pus 40 kg!!!! din care mai am jumatate si acum, si tare greu se duc jos. Si am o burta in urma unei cezariene cat zidul chinei. Nu ca ma complexeaza, dar ma deranjeaza, si cateodata duce fara sa vrei la complex. Dar bine ca bb e sanatoasa, ca restul se duc ele cum au venit ... www.babiesonline.com/babies/f/fratila

#29
Emmy

Emmy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 20 august 2003 - 09:36

quote:
Originally posted by nelia
(glumesc, nu mai vorbesc moldoveneste decit cind ma enervez, surprinzator, romana o vorbesc chiar bine!)? Cornelia, mamica Agatei
Nelia, Spui ca esti moldoveanca? De unde esti din România daca nu sint indiscreta? pupici Agatei. Gabi mama lui Emma

#30
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 20 august 2003 - 14:33

Nici eu nu sunt super incantata de picioarele mele, dar cu toate astea port si fuste scurte. Voi ce parere aveti? Va uitati dezaprobator la cineva care nu are picioare super drepte si fusta scurta? Mel


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -