Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cine nu are complexe?


48 raspunsuri la acest subiect

#1
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 august 2003 - 17:38

Ideea mi-a venit astazi stand de vorba cu p prietena de -a mea care este mai plinuta ...si care crede ca fericirea unei femei a ajuns sa fie dependenta de greutatae?..Voi ce credeti ?..cred ca fiecare dintre noi are complexe...cine are curaj sa vorbeasca deschis despre ele?.[duel] kiky

#2
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 14 august 2003 - 18:14

pai cum adica sa vorbim deschis deschis despre ele? adica ce vrei sa auzi? genul am fundul mare si 5 kg in plus?[:D] Sanatoase sa fim si copii la fel ca in rest trecem de toate incet incet. Eu complexe nu prea am, asta cu fundul mare l-as trece la capitolul "pasarele" da scap eu de el nici o grija! Sincer nu cred ca fericirea femeii consta in greutate , sunt alte probleme care ne coplesesc dar in loc sa luam taurul de coarne ne fixam pe greutate si ne plangem de mila cu o ciocolata in fata. marina

#3
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 august 2003 - 18:30

sa nu zici marina ca nu ai vrea sa arati ca un manechin?[greutati]eu nu vorbeam de 5 kilograme in plus ....poate mai multe ..sau nu m am referit neaparat la greuatate ....ma bucur ca le consideri pasarele ..dar crede-ma nu pentru toata lumea e asa .... kiky

#4
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 august 2003 - 19:30

Stiu,vorbeai despre comlexe.Poate ca majoritatea oamenilor au macar unul mic...Dar comlexe inseamna ceva de-al tau cu care intr-adevar ti-e rusine,iar daca ne e rusine de un anumit lucru incercam sa-l ascundem,nu? Deci nu cred sa gasesti pe cineva care sa-si etaleze complexele...Oricum,bafta!

#5
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 14 august 2003 - 21:02

Ba eu una pot sa vorbesc despre complexul meu cel mai mare si care m-a inhibat toata viata. Mi-e rusine, nu am facut mare lucru ca sa scap de el, dar tot pot sa vorbesc despre el. Se numeste „limbi straine“, sint afoana la ele, nu le percep, nu le simt, nu le aud, am pierdut pina acum foarte multe chestii in viata mea (mai ales job-uri bune) din acest motiv. Si daca in Romania a mai mers cum a mers, aici am un nod in git tot timpul (numai nevoia mea de comunicare m-a ajutat sa-mi dau drumul totusi si sa vorbesc putin). Pina acum m-am apucat de'jde ori de franceza, de engleza, de italiana, de spaniola... in functie de contextul in care imi venea elanul, dar intotdeauna am ramas numai cu apucatul. Este si unul din principalele motive pentru care am plecat din tara, sa pot depasi acest complex si copilul (copiii mei) nici sa nu-l aiba vreodata, multilingvi vreau sa fie... asa ca sa ma satur! Sa vezi ce avint va lua acest complex al meu cind nu voi putea sa ma inteleg cu proprii mei copii! [:D] Sa vedem cum va fi aici, incep cursurile de franceza si apoi voi face si unele de engleza, am zis ca doi ani numai pe limbi stau, trebuie sa se prinda si de mine ceva. Ca sa nu mai spun ca acest complex s-a agravat cind mi-am gasit perechea: sotul meu si a lui familie au un talent iesit din comun la aceste limbi straine, care mie imi dau atita bataie de cap, stiu cite doua, trei limbi pe care le vorbesc fluent, mama lui chiar a terminat filologie si este traducatoare din franceza. Agata seamana fizic perfect cu ea si da semne ca are ceva talent lingvistic, sper din tot sufletul sa o fi mostenit! Na, ca m-am descarcat! Acum puteti sa rideti si sa ma intrebati „ce vei face tu cu moldoveneasca ta acolo (glumesc, nu mai vorbesc moldoveneste decit cind ma enervez, surprinzator, romana o vorbesc chiar bine!)? Cornelia, mamica Agatei

#6
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 august 2003 - 21:12

Toti avem lucruri care nu ne plac, apropo de noi insine (fizic, telectual ...), ne strãduim .... bine ar fi sã nu ne complexãm ci sã reparãm. Io n-am complexe, asta mi-ar mai trebui, în rest le am pã toate .... timp n-am.

#7
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 02:28

fizic eu am compleze ca am sanii mici, cu toate ca acum s-au marit enorm... si ca am genunchii urati. altfel am complexe ca nu am ajuns sa am o familie ca lumea la varsta asta. e un complex si asta. am prietene, fiecare cu complexele sale, una e grasa, alta e nesigura pe ea, alta ca n-are cariera, fel de fel. scuffy

#8
Krissias

Krissias
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 02:53

Pina sa ma marit (20ani)am trait cu complexul ca-s cracanata si de aceea in toata perioada adolescentei am evitat fustele scurte.Eram pe strada ca o preoteasa ,nu care cumva sa-mi vaza cineva "parantezele".Nenorocire mare ,ce mai. Dupa ce m-am maritat ,am fost intrebata de ce nu port si eu fuste ca toate femeile de virsta mea si raspunsul a venit promt:"ce vrei sa se uite toata lumea la cracanelele mele?"Tatal copilului meu insa vine cu argumente:". sint o groaza de actrite ,pe care chiar le vede o lume intreaga ,in situatia ta si nu le pasa daca au picioarele in "ics"ori mai stiu eu ce alte forme,asa ca mai bine umbla acum cind este vremea ta ,pt. ca mai tirziu vine rindul fetei sa umble si nu se cade sa porti fuste scurte la batrinete". Asa ca am purces la scurtarea (da'le-am scurtat nu gluma )fustelor si nici ca ma mai gindesc la picioarele care nu arata ca ale unei manechine.Eu sa fiu sanatoasa ,ca frumoasa si desteapta ,cit cuprinde. krissias si Alex. http://community.web...m/user/krissias

#9
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 august 2003 - 11:23

krissias..mi-ai placut ..ai un sot super intelept ..si care te apreciaza asa cum esti ....Acum ai o noua "oglinda"...cum s-ar spune .... kiky

#10
kiky

kiky
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 august 2003 - 11:26

draga nelia .....cata vreme avem maini ..si ne putem folosi de ele ca sa gesticulam ..eu zic ca poti sa te descurci in orice limba ..... kiky


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -