Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

cine nu are complexe?

48 raspunsuri la acest subiect

ane2

ane2

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 31 august 2003 - 00:16

Nu am fost niciodata complexata dar de cand sunt insarcinata si de la 54 am trecut la 64[grasa (desi sun destul de inalta 1,75)si mai am 4 luni pana nasc, deci voi mai lua cateva kilograme bune si nu stiu cum le voi da jos si cand.Asa ca am inceput sa-mi fac mari probleme de pe acum cred ca mai degraba sunt obsedata[dual] anita

Babee

Babee

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 31 august 2003 - 00:31

[:D]Ehe fetelor...sa-mi zica mie cutu ala care n-a avut macar un complex in viata lui... In adolescenta mea, eram si eu....[bang]ca-s slaba..(deh, la 18 ani, 41 kg, si 1:70..era ceva...nu?), dar cand am vazut eu la televizor ce paranteze au donsoarele de pe podium am zis..ia stai frate, ca io-s mai mare si mai tare[:D]Deh, ma incurajam singura...ca ..asta era... Cu grasimica m-am 'rezolvat' dupa ce m-am casatorit, am reusit performanta a 18 kg intr-un an..mult, ca m-am socat...dar...sanatoasa sa fiu, si le duc eu.[:D][:D][:D]Ma incurajez..deh...ca am devenit mai plinuta, la acelasi numar de centimetri...dar stiti ceva...eu grasa sau slaba, sunt aceeasi.Si sotului meu daca-i convine bine(dar nu zice nimic,ca si el a mai 'capatat' vreo 8 kg[:D][:D][:D]-cica o duce bine cu nevasta[:D][:D]).Si apoi, in ochii iubitului sau sotului, dupa caz, esti cea mai ceA..asta este oglindirea din ochii lui.Si stiti ceva, atata cat cat ai cate ceva din toate(scuzati expresia), doamna pe strada, bucatareasa buna, curvulita in pat, si mai posezi si ceva IQ, IA SA FIM NOI SANATOASE; SI CINE ZICE CA N-ARE SA SE MAI CAUTE[:D] Sanatate ca-i mai buan decat toate[cheers][grup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)

anne-marry

anne-marry

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 31 august 2003 - 01:29

fetelor, zau ca nu am mai avut rabdare s citesc otul, spre mare mea rusine, si sper sa nu mai repet ceea ce mai spus si altcineva, ins o s imi fac maine timp si pt asta. ideea este ca si eu am luat destul bagaj, si ca am o burtica de toata lumea o intreba pe soacra-mea dupa nunta "a nascut nora? dar ce a facut cu copilul, l-a dus la mama ei ?" intrebari prostesti. tare as fi vrut eu copilul acela de care ma cam rog sa vina si el nu vrea, da "bietii" oameni, vazandu-mi burta, au zis a sunt insarcinata. si da, ma deranjeaza, ca nu pot purta si eu haine mai scurte sau mulate datorita burtii. este cam disproportionata aceasta burtica fata de resstul corpului,dar asta este! timpul si rabdarea le va rezolva pe toate. ins sa va spun ceva: eu ma simt bine in corpul meu. il ador si il ingrijesc ca si cum ar fi al unui fotomodel...cineva intelept a zis: O FEMEIE ESTE SEXI ATUNCI CAND SE SIMTE BINE IN COPRUL EI. si nu are drepatte? ce poate fi mai sexi decat un corp in care sa nu iti mai incapi de bucurie? fi vesela, ingrijita si "la punct pusa" toata ziua si vei vedea, tu femeie (vorbesc aici in mod general) ca viata este atat de frumoasa, si ca te poti simti atat de bine in proproiati piele...si nu uita: O FMEIE ESTE SEXI ATUNCI CAND SE AFLA IN ARMONIE DEPLINA CU CORPUL EI. pupici dulci[biz]..... ca nu ingrasa....[:D][:D][:D] anne-marry NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

anne-marry

anne-marry

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 31 august 2003 - 01:34

si am uitat s ava spun ca da, am avut is eu parte de complexele mele, in special cand imi cautam rochie de mireasa si am constat ca toate modelele deosebit si mai scumpicele,ca na!doar o data ma aritam si eu si cam asta cautam. erau croit pt "snururi". insa m-am enrvat, am luat modelul care mi-a placut si l-am dus la croitoreasa casei de moda respectiva si mi l-a marit putin.[:D], uite asa de ciuda, ca sa vada ...nu stiou cine, ca pot intra si eu in asa rochie. desi nu am mult, ar ai trebui date de la 5 pana la 10 kg ca sa arat ceva tip snur, deci excedenta nu sunt...dar in rest...nu am fost mereu asa, si stiu ca se poate si altfel. in rst pupici dulci si va las ca [bicla]sa ma racoresc putin pe afara ca este tareeeeeeeeeeeeeeeeeeee cald pe aici inauntru. pa![:D] anne-marry NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

lilach

lilach

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 07 septembrie 2003 - 14:27

Poti sa ai si alt gen de complexe, nu numai fizice. Chiar daca te simti in deplina armonie cu corpul tau.Poate aceste complexe nu se numesc asa, poate sint tacaneli la cap...eu cred ca de astea sufar.[bang] "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

Samsara7

Samsara7

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 07 septembrie 2003 - 19:46

quote:
Originally posted by camelia-daniela
Pt. celelate fete cu "complexe" Mä plac asa cum sint, mä accept, iar cine nu mä place, poate sä nu se uite, sau sä mä ocoleascä. Stiu cine sint, ce calitäti si defecte am, sint iubitä...mai mult nu-mi trebuie!!! Culmea este, cä starea asta de sigurantä de sine, aduce de foarte multe ori surprize pläcute si reactii pozitive din partea oamenilor...care de altfel, nu mä mai uimesc in ultimul timp, deoarece au fost destul de dese! Deci, gindirea pozitivä, aduce cu ea, numai reactii pozitive!!! Cami.
Tare mai esti nebunatica! Ce as mai vrea sa am umorul tau, sa imi bat joc de complexe .Imi place ce ai zis si sunt de acord ca o gandire pozitiva atrage reactii pozitive! Cred ca o persoana care se simte bine in pielea ei, atrage simpatia celorlalti in mod natural. In ultimile luni am avut o experienta care mi-a dovedit ca a avea complexe nu duce la nimic bun! Si ca daca ne luptam un pic cu noi putem sa ne dezbaram de complexe si sa ne scoatem calitatile la vedere. Din pacate nu ne putem intotdeauna infrange obsesia asta cu "Ochiul public", caci sunteti de acord cu mine, avem complexe cand ne pasa de ce cred si zic altii despre noi. Acum catva timp cand am dat peste DC din intamplare, eram ca si fermecata si muream de nerabdare sa ma bag si eu in seama, sa imi spun si eu parerile! De fiecare data gandul imi dadea palpitatii, de parca as fi fost la examen. Gandul sa ma expun asa in public, sa imi decojesc grauntele din cap, ei bine, nu ma simteam in stare! Am inceput putin cate putin sa fiu activa, m-a incurajat si prietenia, inimile deschise pe care le-am intalnit pe site....Acum am prins curaj! Cand esti complexat, nu ajunge sa stai ascuns in coltul tau, rumegandu-ti nemultumirile , cred ca trebuie sa invatam sa luptam cu monstruletii si sa ii punem cu botul pe labute! Cum spunea o prietena buna a mea: "Draga, cu totii mergem la WC unde ne ies ochii din cap uneori ! Incearca sa ti-i inchipui in postura asta pe cei ce te intimideaza, sa vezi ce repede iti trece, ba o sa ti se para caraghios...!" [consti][:-)))][:-)))][:-)))] Mihaela & Ruxandra

ad_risnov

ad_risnov

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 12 septembrie 2003 - 19:41

Taaaaaaaaare psihanalitic acest subiect [baie]! Pai cum sa nu am complexe? In adolescenta aveam un car: picioare strambe(umblam ca Maica Precista cu fuste pana in calcaie sau cu pantaloni lungi toata vara de ma coceam), tate mici (acum s-au marit din cauza lui bb), cam "botoasa". M-am maritat si sotul meu este cel mai bun spargator de complexe. El mi-a zis mereu ca-mi sta bine in fuste scurte , ca va munci el cu sarg ca sanii mei sa creasca[xinpat]. Asa ca usor, usor mi-au mai disparut. Ca pentru orice femeie greutatea ramane insa un cui al lui Pepelea. Dar acum bb este cel mai important, asa ca pot sa ma fac si cat o balenuta [grasa]. Pupici.

Marox

Marox

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.419 mesaje

Postat 12 septembrie 2003 - 23:24

Stiti cum mi-a trecut mie complexul ca sint grasa? Venind in Franta unde am vazut ca sint femei muuuuult mai nashpa ca mine. Da' imi revine complexul cind ma intorc in România si vad ce fete frumoase si cu silueta sint acolo. Last but not least, ii plac sotului meu asa cum sint, ceea ce imi ridica in mod considerabil moralul !

Dana_

Dana_

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 13 septembrie 2003 - 05:05

Sieu am o gramada de complexe,in primul rand acela ca sunt grasa(cu 10 kg peste greutatea normala)dar poate da de slabesc :)) Un complex mai mare sunt sanii mei care ma obsedeaza decand aveam vreo 13ani.Sunt prea mari,si acum dupa un bb nu-i mai suport deloc.Alte femei si-ar dori probabil mai mari dar eu ii vreau mici ca m-am saturat.Apropo stie careva cat e o operatie de micsorare de sani?M-ar interesa,desi cred ca e multttt. Pupici de la Dana si bb Andy(7 luni) Dana

Intrebari Panica

• Aparat gatit aburi

AdinaIna
    - Ieri, 21:07

• Clasa pregătitoare

Alyp5
    - Ieri, 14:57

• Artere uterine

Patty99
    - Ieri, 07:31

• Supraproductie

a.v.t
    - mai 14 2021 20:40

• Sangerare in primul trimestru

andreea22can
    - mai 14 2021 18:11

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Te iubesc la infinit, copilul meu

Adda10livia
    - Astăzi, 07:28

• Diverse

Feliciamara12
    - Ieri, 21:09