Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cine nu are complexe?


48 raspunsuri la acest subiect

#31
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 20 august 2003 - 14:42

mel...io la o fata ingrijita ma uit cu placere si cu admiratie. Ce daca nu am picioare de miss univers? sau vreu sa umblu cu buricul gol desi fac abdomene o data pe an? atat timp cat ne simtim noi bine putem purta orice...iar despre gura lumii...nu zic nimic ca imi trimit moderatorii avertisment[:D] marina

#32
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 august 2003 - 15:06

Intrebare: cine nu are complexe? Raspuns: eu. Pentru ca: si aici o citez pe Cami (care din cate vad e pe aceasi unda cu mine) "Deviza mea este: " eu sint seful!!!"...nimic nu mä poate infringe!!!... Trebuie sä recunosc, cä si eu am avut momente de släbiciune in viatä, cind m-am simtit "strivitä" de necazuri si eram gata sä cedez...dar, cu puterea de a lupta, mä refäceam in mod miraculos si mä simteam in stare sä lupt si mai indirjitä!! E ciudat, mä simteam ca o baterie aproape goalä, care la un moment dat isi intindea cablurile la mai multe generatoare...si dupä aia sä vezi energie!!! Eu mä cunosc pe mine, ca persoanä fff bine...m-am "testat" la singe...mi-am aflat toate limitele...ba chiar de multe ori, le-am depäsit!!!...si cred cä si asta este important!!!...eu simt un respect deosebit fatä de persoana mea!!...poate sä sune un pic deplasat, dar asa este." Capul sus, si multa incredere in persoana ta, daca incepi sa cautzi chichitze ranchiunoase propriei persoane atunci chiar daca ele nu exista decat in imaginatzia ta, le influentzezi sa devina realitate.

#33
janib

janib

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 20 august 2003 - 15:25

Complexe? Nu cred nu stiu sa am .. Poate doar pre multe idei fixe si capoasa cum sant le infrang cu greu si dupa mult timp. Complexele dragele mele nu fac alceva decat sa ne complice viata. De ce oare o aud pe colega mea care este foarte slaba "Ce grasa sunt" si pe o alta fata care este destul de plinuta nu o aud plangandu-se de greutate. Poate pentru ca fericirea implinirea in viata nu consta in kilogramele in plus sau in minus, in cat mici sau mari am sanii, cat de drepte am picioarele sau cat de albi am dinti. Va pup si incercati sa scapati de complexe. jb

#34
azumi

azumi
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 21 august 2003 - 22:42

Salut la toata suflarea! Pagina asta ar fi fost acum cativa ani pagina mea de suflet, noroc ca intre timp ma mai maturizai si eu!![:D]( Cel putin asa imi place sa cred). Am fost toata adolescenta mea o super-compexata.Mai intai pentru ca desi majoritatea colegelor mele de clasa a VIII-a aveau menstruatie si sani destul de dezvoltati, eu nu aveam nimic din toate astea.Drept pentru care , in lipsa totala de sani, m-am tuns scurt sa ma ia lumea drept baiat si sa nu ma mai tachineze pustii de generala.Mai are rost sa va spun ca nu am avut nici un prieten pana tarziu in lice?Nu cred. Pe langa lipsa sanilor, mai eram si cracanelle.Si nu exagerez cand spun ca de sus pana jos nu exista nici un punct de intersectie cat de minora a picioarelor mele--total paralele!Urmarea.........nu am purtat niciodata fuste care depaseau glezna. Omul care m-a facut sa trec initial peste complexul cu picioarele a fost tata.Seaman leit tatei si chestia asta, spre exasperarea mamei-- m-a bucurat intotdeauna.Asa ca atunci cand tata mi-a spus ca am picioare frumoase ca de la el le am, si ca picioarele noastre chiar strambute is sexi, misto.......gata m-am linistit si am inceput sa port pantaloni scurti.HIHIHIHIHIHI, adevarul este ca intr-adevar am picioarele tatei! Apoi cand l-am cunoscut pe sotul meu si m-a incurajat sa port decolteuri ca desi mici sanii mei sunt faini si merita aratati, mi-a trecut complexul de tot.Pana la un complexel nou ma linisti!!! Eu sper sa treceti toate peste complexe daca aveti!! [cheers] ana

#35
Guest796_2859

Guest796_2859
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2003 - 08:07

[wow]Azumi??Te invidiez ,daca zici ca sotzul te-a incurajat sa porti decolteuri.[cool]pe bune.Eu am ce arata kiar daca am si eu complexele mele cu sanii,(nu din cauza ca sunt mari ca acum nu sunt nici imensi,dar am complexe)insa sotzul meu nu accepta ideea de a iesi afara cu un maieu .[bang].Iar din cauza asta mereu am [blabla]cu el. Multi pupici

#36
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:25

Bunä "bombä japonezä",[:D] imi pare räu, cä ai un sot cu complexe!!! Incearcä totusi, sä-i explici, cä alea 2 bombe din fatä sint numai ale tale si ale lui si ale bb-ului, cind va veni si cä nu face absolut nimic dacä le "aerisesti" un pic!!![:D] E mai mult sau mai putin gelos, nu??? Incearcä sä-i explici...cu toate cä stiu cä este greu sä-l faci sä inteleagä....sä aibä mai multä incredere in tine, cä inima ta bate numai si numai pt. el!!!...poate, cine stie??? Dar explicä-i asta intr-un mod prietenos si nu cu [blabla], cum zici tu...asta aduce energia negativä in relatia voasträ si asta cred cä stie si el ( dacä e japonez )[:D] Pupici de la Cami.[pup]

#37
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 29 august 2003 - 15:34

Si eu am avut complexe fizice cand eram adolescenta[:D]Dar cine nu are atunci? La inceput imi inchipuiam ca am picioarele prea subtiri, apoi mi s-a nazarit ca sunt prea groase si cum incerca saraca mama sa ma convinga sa port vreo fusta iesea un scandal monstruos. Acum singurul meu complex esta ca nu pot citi si nu prea pot comunica in japoneza. Mai fetelor e de groaza. [bang]Merg la cumparaturi si pun unei vanzatoare o intrebare. Se uita la mine de parca am picat din cer, se balbaie, se inroseste, cheama ajutoare[alcool]. Apoi vine sotul meu, pune aceiasi interbare si i se raspunde foarte lejer. [xx(]Ce ar trebui sa inteleg din treaba asta? Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#38
Guest796_2859

Guest796_2859
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 august 2003 - 03:54

camelia de spus iam spus multe si nevrute insa el ma ia ca aici sunt in Japonia nu in Romania si bla bla bla,oricum eu nu ma las asa usor as sa tot i spun pana am sa-l fac sa intelega[:D]. Multi pupici

#39
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 30 august 2003 - 04:15

nu am complexe. am avut.in clasa a 7a un coleg-care intamplator mi-a fost primul prieten-mi-a spus ca am sanii prea mici...erau tachinari copilaresti,dar care m-au marcat ani buni.nu imi doream sani mari,nu visam sa fiu altfel,dar consideram ca...well,aveam sanii mici.credeam ca baietilor le plac balcoanele,ca o fata cu piept mai imopzant are trecere...etc.asta pana sa imi dau seama ca aveam un succes nebun printre ai mei colegi.cu tate,fara tate,era o realitate. si am aflat ca nu tuturor barbatilor le plac balcoanele.sau,in fine,nu le pun pe locuri prioritare. charmul vine din interior.complexul tine de mental.daca tu te consideri grasa,scunda,urata,cracanata sau mai stiu eu cum,te vei purta ca atare,ca si cand ai avea ceva de ascuns.si chiar exista momente cand refuzi sa vezi realitatea,refuzi sa crezi ca cineva te-ar putea vedea altfel. intotdeauna am incercat sa imi ajut prietenele care sufereau de mania greutatii in plus.cure peste cure...isi stabileau niste criterii...de parca de asta ar depinde intreaga noastra existenta.personal,cred ca este o stupiditate sa ne lasam conduse de canoanele frumusetii impuse de stiu eu cine. frumusetea este in interior,desi e ditamai clicheul!:))) fiecare dintre noi suntem buni la ceva,suntem frumosi dintr-un anumit punct de vedere.si fiecare dintre noi isi are peticul lui! vorbesc aiurea?:)))asta era ideea?

#40
ani35

ani35
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 august 2003 - 18:08

Dragele mele,sunt o persoana fara complexe.Vorbesc serios!!!Am o parere buna despre mine,iar tot ce tine de fizic,ma lasa rece.Nu-mi lipseste putina cochetarie ca...deh!...sexul frumos,dar pot dormi daca nu am sanii o talie mai maricei sau...eu mai stiu ce...Dupa ce am nascut,acum 10 ani,i-mi aparusera frumusete de varice...le-am venit de hac imediat,cu bisturiul si,gata!!!Pupicuri pentru fete cu complexe [pup],e o durere de cap inutila,o sa va dati seama.Iar celor fara...iar pupicuri!!![pup][pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -