Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#131
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:57

quote:
Originally posted by Victoria Scuzati-ma, au venit rusii[bang][bang][bang][bang] spre disperarea mea, si simt ca o au razna, imi vin niste idei V.
SuperV, curaj, iti tin pumnii ! Lili-pretena ta pisicoasa

#132
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 august 2003 - 18:08

Cum va spuneam fetelor eu am un pisoi angora turca si va recomand cu caldura aceasta rasa. Eu simt ca as avea in casa si o pisica si un caine in acelasi timp. Al meu pisoi are obiceiul ca atunci cand te duci la [consti] sa vina si el, se urca in brate si incepe sa toarca. E bestial!!! Dimineata nu il lasa pe tata sa plece la serv pana nu se duce cu el la [consti], iese un circ si un scandal nevoie mare. Nu stiu cum o sa reactioneze in momentul in care il voi duce la socrii, pt ca din toamna ma mut la ei. In orice caz ideea cu un fel de camin pt pisici abandonate este[cool],iar un hotel pt animale exista in Romania. Stiu ca este pt caini, dar pt pisici I don't know. Ma interesez, promit!!! Va pupam pe toate si pe pisicutele voastre, Tilis & Bogus [pis] tilis

#133
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 19 august 2003 - 18:13

un camin al pisicilor unde sa fie primite: cele fara stapan gasite sau abandonate, cele care sunt batrane si stapanii lor nu mai vor sa le ingrijeasca, cele care nu pot fi luate in vacanta, cele care urmeaza sa faca pui si stapanilor le e greu sa se ocupe de ele, cele care sunt bolnave si stapanii nu pot sa le ingrijeasca ... Cum zice Dana, asta era si visul meu de adapost de pisici...Poate intr-o zi reusesc... V.

#134
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 19 august 2003 - 18:24

Lili Ochinegri, Multumesc mult pentru incurajari, sper sa-mi treaca deprimarea si sa speram in continuare. pana atunci, ne jucam cu micul paros.... V.

#135
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 20 august 2003 - 00:02

quote:
Originally posted by Victoria
Lili Ochinegri, ... sper sa-mi treaca deprimarea si sa speram in continuare. pana atunci, ne jucam cu micul paros.... V.
Victoria....[:D][:D][:D] despre care päros mic vorbesti????[:D] Pupici de la Cami.

#136
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 20 august 2003 - 00:23

quote:
Originally posted by Victoria
Cum nu, sar fulgii din el ca din papadie
ADICÄ? [:D] Si noi stem mame de pisicä:-) se numeste Marina ca seamana cu Marea Neagra si e Norgskat (adeca norvegiana de pädure). E gri si iarna ii creste parul plus una bucata guler. Vara ramine scurt. Oricum lasa pär la greu asa ca avem mereu aspiratoare performante. Aaaaaaa si are blanitza care ii iese din urechi...ca la râs. (e oleaca de rudä apropiatä cu râsul). Nu maninca decât purina...-în rest dä ignore la tot- si ton in apa.

#137
Sisi

Sisi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 20 august 2003 - 01:01

Ce fain, imi plac norvegienele de padure. Am avut o pisica corcita din greseala cred cu rasa asta (cel putin asa spunea doctorul, si intr-adevar semana mult) dar era tare singuratica si sarita. Si rea pe deasupra. La un moment dat a inceput sa atace destul de violent anumiti musafiri si a trebuit sa o dam. Si acum ma apuca plansul cand ma gandesc la ea, desi nu era foarte atasata - nu statea la mangaiat, avea viata ei si singurele momente cand torcea erau cand isi gasea ceva de luat la laba (adica de jucat). Mai erau si exceptii dar rare... Norvegiana ta cum e, e cuminte? Am vazut odata o norvegiana la TV, era intr-o expozitie si nu puteau sa o scoata din cusca asa de rea era...

#138
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 20 august 2003 - 01:16

Marina e moale si prietenoasa...Când e in perioada de suferintze dupa motani se lasä chiar cälcata in picioare de copii :))) Copilul unor prieteni se culca cu capul pe ea si o musca de blanaaaa câh...era asa de stufos la guritza...spalam la el cite o juma de ora :-)))

#139
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 20 august 2003 - 01:23

http://www.desprecop...ickname=papadie Poza cu Marinutza :-)))

#140
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 august 2003 - 03:38

Papadicu, si al meu e Norvegian Forest Cat. Are 9 kg, e numai fibra. si e rosu/portocaliu cu alb, blanos rau de tot, si are un guler... Poza cu Hugo (motanul). http://www.desprecop...kname=Garofitza Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -