Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#121
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 august 2003 - 10:15

Draga Noemi, iti recomand clinica Ilioara care e mai ieftina si este de fapt un spital, dotat cam cu tot ce trebuie. Nu este musai anestezie generala ci se poate si cu o pastiluta care il calmeaza. Depinde cat e de agresiv. La clinica Ilioara iti recomand pe chirurgul Dumitrescu, o sa-ti faca placere sa-l cunosti. Am niste telefoane de la clinica, nu stiu daca s-au schimbat, in ultimul an n-am mai sunat. Tel. 3480530, 3483469. Suna si vezi cand are el program. Apropo de lesa, motanul meu merge in lesa exact ca un caine, dar de cand s-a nscut BB nu l-am mai scos afara. Numai bine la toate fetele si mâtele !

#122
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 august 2003 - 19:24

ce ma bucur ca exista atatea iubitoare de pisici. Noi tocmai am suferit o pierdere in sensul ca a murit pisica socrilor mei, care pisica avea 14 ani, 3 (trei) cazaturi de la etajul 10 (zece) si o personalitate cum rar intalnesti (sarea la toate prietenele cumnatelului meu si le zgaria, le ataca la picioare, intr-un cuvant le teroriza!!!). Cu mine se intelegea ok si am plans cand a murit (of course). Pe mine nu m-a zgariat decat o data cu rele intentii, in rest ne iubeam. Acum sa va povestesc despre pisoiul meu Bogus, care este angora turca, alb si cu ochii albastri si alb complet. Este super dulce si nu cred ca as putea trai fara el. Va pup!!![pis][pis] tilis

#123
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 18 august 2003 - 19:41

Din cate stiu eu, anestezia generala e greu de suportat pt. pisici, mai ales cele in varsta... Ce e drept, al meu are 6 ani acu si cand imi miauna in nas (vrand skarpinat, de obicei) nu miroase tocmai a petunie....Am o prietena vet. si o s-o intreb cum sta treaba cu detartrajul... Ce sa va spun, azi dimineata cand ieseam din bloc vad 2 pui de matza dormind ghemuiti unul in altul pe o scandura, mici si frumosi, mi s-a strans inima de mila.... Nu stiu ce sa ma fac, sufar cate o zi cand vad cate o pisica mica si fara adapost... Visul meu e ca, atunci cand "ma fac mare" sa fac un adapost pentru pisici, cum am vazut la englezi pe "Pet rescue....". Ce ziceti fetelor, delirez? V.

#124
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 18 august 2003 - 19:46

Nu delirezi Victoria, sau mai stii poate deliram impreuna. Avand mai tot timpul probleme si intrebari de genul: plecam cateva zile, ce facem cu Yogi? ma tot gandeam can am sa am eu bani am sa fac un gen de hotel pentru animale, ca sigur se mai lovesc si altii de asemenea probleme. La idei de afacaeri stau destul de bine (am un pomelnic) da' mai trebuie si niscavai bani. Asa ca Victoria stam bine cu deliru".

#125
Sisi

Sisi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 18 august 2003 - 21:32

Pisica noastra a luat-o razna. Pana acum nu exista sa se trezeasca inainte de a ne trezi noi. Dormea ca ursul pana cascam unul din noi ochii si deabia atunci ne saluta. De cateva ori in ultima vreme se trezeste undeva pe la 5 sau 6 dimineata vine la ureche si dai mieunaturi! Apoi se potoleste si isi vede de somn. In plus, in timpul zilei, doarme ca un porcusor fara intrerupere de dimineata pana la 6, 7. Inainte era singura in casa, era de inteles sa ne certe cand veneam! Acum insa, eu sunt mai tot timpul pe acasa si fraiera nu ma baga in seama pana la ora cu pricina si atunci ma cearta de parca eu as fi dormit toata ziua! Dar noi tot o iubim, si i-am face o vila daca am putea! Da, ce mi-ar placea si mie sa am bani de un hotel.... Alta aspiranta la delir! Va salut, respectele mele!

#126
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 august 2003 - 10:31

Draga Dana, draga Victoria, deliram in trei. Sorry, n-am vazut-o pe Sisi ... Deci in patru. Miauuuuu.

#127
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 19 august 2003 - 12:48

Ma bag sa delirez si eu cu voi, ca nici eu nu-s mai breaza!! Ce-mi place aici e ca nu mai vad matzi (si alte specii :) peste tot,sa m-apuce mila.

#128
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:07

Fetelor, acu pe bune, pensiune pt. pisici e o nisa buna de afaceri, inca neexploatata la noi... pe alte site-uri pt. animale am vazut subiecte intregi cu " unde lasam pisica cand plecam"... Io ma refeream si la azil pt. pisicile batrane sau fara stapan, ce mai un CATWONDERLAND.... Scuzati-ma, au venit rusii[bang][bang][bang][bang] spre disperarea mea, si simt ca o au razna, imi vin niste idei V.

#129
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:32

Victoria draga, nu ma refer numai la pensiune pisiceasca ci la un camin al pisicilor unde sa fie primite: cele fara stapan gasite sau abandonate, cele care sunt batrane si stapanii lor nu mai vor sa le ingrijeasca, cele care nu pot fi luate in vacanta, cele care urmeaza sa faca pui si stapanilor le e greu sa se ocupe de ele, cele care sunt bolnave si stapanii nu pot sa le ingrijeasca ... mai toate pisicile, asa cum spui tu CATWONDERLAND, asa ca nu o iei razna ... sau mai stii poate o fi razna generala? cine stie. oricum sunt fericita cu nu sunt doar eu "dusa cu capu"(vorba unui coleg, care nu are pisica dar vad ca batzaie de 2 zile ca prietana lui vrea pisica, il vazuse pe dl.Yogi-asa ca maine poimaine marim clubul).

#130
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:37

Bunä fetelor, am aterizat si eu la subiectul ästa...de fapt, l-am citit de acum citeva zile, dar m-a atacat viermele äla afurisit si mi-a bulit PC-ul!![bang] Eu am copilärit cu multe animale...le-am ingrijit cu drag si am putea scrie romane despre asta...dar cel mai mult imi plac ciinii si pisicile. De cind sint aici am suferit un pic, datoritä lipsei de animale, dar cind s-au märit copiii ( 4 si 6 ani ), mi-am cumpärat un motan. A fost un pic comic...am cumpärat ziarul si aveam de gind sä cumpär un motan alb cu negru...tocmai era un anunt cu 9 pisoi, dintre care unul era asa cum il visam eu!!!...l-am rezervat pt a 2-a zi si cind am ajuns acolo, erau deja toti dati, in afarä, bineinteles, de al meu...fetita era cu mine, iar bäietii asteptau in masinä. Säracul, era bägat sub un dulap de fricä, iar cind l-a scos, cu chiu, cu vai...era negru cu alb!!![bang]...eram asa de dezamägitä!!!...si drept sä spun, nu am vrut sä-l iau, dar Anne-marie era innebunitä!!!...am mai strimbat din nas si asa mi-a mai redus pretul!!![:D]...si l-am cumpärat. Este negru si are 4 läbute albe, un petec alb pe piept si mai are si burta albä...dar atit...si avea o coadä de sobolan!!![:D] Dar la un an, s-a fäcut o mindrete de motan, iar coada era invers decit aräta la inceput!!![:D] Dupä un an, l-am invätat sä iasä afarä...un privilegiu aici, fatä de alte pisici, care "träiesc" realitatea de la fereasträ!!! Si sä vezi ce muschiulos s-a fäcut!!!...se urca in citeva secunde la 10 m inältime, in toti pomii!!! Acum are 8 ani, dar as avea o multime de peripetii de povestit...il iubesc atit de mult...si nebunu´stie asta, cä-i soptesc mereu la ureche:"te iubeste Cami!"...si vreau sä spun cä stie amindouä limbile!!![:D] In el am si un ciine...toti ciinii pinä la märimea mijlocie, fac un ocol mare cind il väd!!![:D]....dar e si f. smecher...le lasä pe toate babele sä-l mingiie, si älea cad pe spate de bucurie!! In legäturä cu pensiunea, am fost nevoiti sä facem asa, cä de 3 ani ne-am mutat de la casa cealaltä si acum n-o mai am pe vecina care-l hränea la domiciliu...a fost supärat pe noi dupä ce l-am luat prima datä de acolo, o fi crezut cä l-am päräsit...dar a 2-a oarä, zburda ca o cäprioarä prin toatä casa!!![:D] Ce-mi place cel mai mult, este cind mä supär pe el...incep sä tun si sä fulger, iar el se ascunde sub banca din bucätärie, unde nu pot sä-l prind si stä acolo pinä cind mä linistesc!!!..dar si el e räu cu mine...face exact ceea ce stie cä mä enerveazä!!!...dar imi trece repede, iar seara, cind mä duc la culcare, vine si el si zice:"bruhh...", intrebätor, parcä ar vrea sä mä intrebe: "päi eu unde dorm?"...ii ridic pätura, se trinteste lingä burta mea, il invelesc si pe el, si isi pune capul pe bratul meu...doarme ca un copil!!! Hai cä m-am lungit...dar am spus deja cä pot sä scriu romane!![:D] Cit depre agonia voasträ, fetelor, nu e rea ideea cu pensiunea... Cu drag, Cami.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -