Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#141
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 august 2003 - 12:31

Die Papa, e super pisica ta ! Iar a lu' Garo este f. frumos colorata ! Cum sa facem sa vedem poze cu matele tuturor ? (revenim cu problema)

#142
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 20 august 2003 - 12:35

Fetelor da ce matze frumoase aveti ... le pupic si noi, Dana si Yogi. Cred ca pana la urma am sa postez si eu poze cu matzu tot la pagina personala, ca pana apare bebeul altele nu am.

#143
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 20 august 2003 - 14:11

Dragelor, pe rand; - Mey Cami, mey, cu micul paros patruped ne jucam, mey, ca au venit rusii mey, [bang][bang][bang][bang][bang]nu ne mai jucam altfel, de aia is si amarata.... - "fulgii" motanului nu mai sar acu asa tare, ca i-a trecut naparleala, da par pe mobila/haine/covoare tot avem, bine ca m-am maritat, sa aiba cine aspira[:D] - Marinutza si Hugo sunt superbi, ziceti-mi si mie cum postez o poza de-a lui Pishorcel al meu, slabatura de 3,180 kg (daca face kk/pishu, are sub 3), cantarim la el ca la sfintele moaste, indopam cu pastile si vitamine, si nica V.

#144
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 20 august 2003 - 14:15

Mergi las profil personal (atentie dupa ce intri in profil tre sa-ti rebati parola la rubrica respectiva pt ca se sterge automat) te duci la Editeaza pagina personala, bagi linkul cu poza si upload! succese pisicesti!

#145
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 august 2003 - 16:21

quote:
Originally posted by papadie
Mergi las profil personal (atentie dupa ce intri in profil tre sa-ti rebati parola la rubrica respectiva pt ca se sterge automat) te duci la Editeaza pagina personala, bagi linkul cu poza si upload! succese pisicesti!
Multumim Pãpã ! Deci il scot pe BB si pun pisicile !

#146
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 21 august 2003 - 11:31

Sa va traiasca copii blanosi si sa va bucurati de ei!!! Aveti niste pisici bestiale!!! In curand sper sa vi-l pot arata si eu pe Bogus al meu. Va pup!!![pis][pis][pis] tilis

#147
Ioanaa

Ioanaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 26 august 2003 - 11:54

Legat de pisici: vrea cineva pui de pisica persana? Singura conditie e sa fie iubite. Au aproape 2 luni si sunt superbe (sunt fetite). Nu stiu daca am voie sa pun linkul cu poze pe forum, daca da am sa il adaug ulterior.

#148
trisha

trisha
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 august 2003 - 21:53

Mai fetelor, mai, unde-am nimerit! Sa va dea Dumnezeu sanatate intru propasirea neamului pisicesc, iar tu, Piatra lunii, care-ai deschis subiectul, ai o bere virtuala de la mine. Eu am o fetita de un an si trei luni, Ioana, si un motan de aproximativ trei ani si jumatate (zic asa, estimativ, dupa opinia medicului, pentru ca a fost gasit pe strada), Buha. Cand a aparut Ioana, toata lumea ne-a sfatuit sa-l dam pe Buha la o curte, insa eu, si sotul meu nici n-am vrut sa auzim asemenea grozavie. Eu eram mai ponderata in reactii, dar el nu de putine ori i-a sictirit (academic, ce-i drept) pe binevoitori. Mentionez ca stateam si intr-o garsoniera (acum stam la doua camere, dar vrem trei, una si pentru Buha). Mi-am facut analizele de toxoplasmoza, a fost in regula, iar Buha vietuieste si acum (si inca bine) cu mami, tati si sora lui. Deci, dovada umblatoare ca se poate trai cu bb si matza in casa suntem noi. Aspiram mai des, il periem mai des, nu-l lasam sa intre in camera copilului (care oricum nu sta pe-acolo decat cand doarme). Ioana si Buha sunt topiti unul dupa altul (desi cred ca e mult spus despre Buha). In tot cazul, aia-l chinuie ca pe sfintii mucenici, iar el indura totul cu stoicism si face ce face si tot printre picioarele ei sta. N-a gheruit-o, (oricum, nu dupa cat merita), nu i-a sarit la ochi, la gat, sau oriunde mai spun legendele ca sar pisicii sa vateme copiii mici si fara aparare. Buha e deparazitat, vaccinat si dus la control sistematic, are ladita lui in baie pe care-o foloseste pururi... asta e, eu la blanos n-am putut sa renunt. Am sa va mai scriu sa va spun ce vraji mai face Buha (ca face, fie primit, prostanu' lu' mama, prostan!). Inca o data, ma bucur ca v-am gasit!

#149
trisha

trisha
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 august 2003 - 21:56

quote:
Originally posted by Lauraa
quote:
Originally posted by Victoria
Pai eu zic ca omenirea a convietuit mii de ani cu animale in apropiere, la tara bunicile noastre aveau un curte si in casa pisici, si nu s-a mai imbolnavit nimeni. V.
Esti sigura ca nu s-a imbonavit nimeni? Eu stiam ca acum cativa zeci (nu multi) de ani mortalitatea infantila era destul de crescuta. Am observat ca aici pe forum multa lume ii da inainte cu "pe vremea bunicii" . Ei bine, pe vremea bunicii mureau copiii foarte des, diferenta fata de timpurile noastre fiind ca atunci nu era contraceptie si avort si de aceea reuseau bunicile sa ajunga la maturitate cu cate 6 frati.Atatia ramaneau din 12-13... Laura draga, parerea mea personala este ca pe vremea aceea nu erau nici vaccinuri.... LAURA


#150
trisha

trisha
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 august 2003 - 22:11

quote:
Originally posted by trisha
quote:
Originally posted by Lauraa
quote:
Originally posted by Victoria
Pai eu zic ca omenirea a convietuit mii de ani cu animale in apropiere, la tara bunicile noastre aveau un curte si in casa pisici, si nu s-a mai imbolnavit nimeni. V.
Esti sigura ca nu s-a imbonavit nimeni? Eu stiam ca acum cativa zeci (nu multi) de ani mortalitatea infantila era destul de crescuta. Am observat ca aici pe forum multa lume ii da inainte cu "pe vremea bunicii" . Ei bine, pe vremea bunicii mureau copiii foarte des, diferenta fata de timpurile noastre fiind ca atunci nu era contraceptie si avort si de aceea reuseau bunicile sa ajunga la maturitate cu cate 6 frati.Atatia ramaneau din 12-13... Laura draga, parerea mea personala este ca pe vremea aceea nu erau nici vaccinuri.... LAURA Scuze, Laura treba cu vaccinurile eu am scris-o, dar ramasese din greseala semnatura ta. Trisha.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -