Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#111
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 14 august 2003 - 14:48

Pai ce sa zic dragele mele, io am putine idei (parca am mentionat ca-s blonda) da' fixe, printre care una este ca persoanele care nu iubesc deloc animalele nu au suflet bun si nu au sensibilitate. Mentionez again ca e parerea mea personala, subiectiva, si rog sa nu se supere ne-iubitorii de animale. Deci, io am matza de fo' 10 ani. Toata copilaria am trait cu nostalgia de a avea o matza, skarpinam tot ce gaseam pe strazi, o data am facut si tricofitie ca am spalat cu ceai de4 musetel okii unor pui de matza asa plini de puroi ca nu mai puteau deschide pleoapele, ce mai, fanatica... Si uite asa, in prima mea luna in care am gasit un job si m-am mutat cu chirie, am adoptat un motanel, mic, galben si cu oki verzi, simpatic foc. Apoi mi-am rupt coloana, am paralizat/intrat in spital cateva luni, matzul a fost dus la fostul stapan care avea casa, a fugit, l-a calcat masina, end of story. Am revenit dupa cateva luni si am luat un birmanel, de va ziceam ca m-a ajutat cu keltuielile..Si, mai cunoscand eu pe unu si pe altul, ca sa revenim la ce vorbeam, le aplicam testul matzei(e pe pasi, ca la PITICOT): 1in primul rand, ii intrebam daca le plac ANIMALELE....NU? EJECT.. 2. Daca ii plac numai cainii, nu si pisicile? Eject... 3. Organizat intrevedere cu matzul.... Daca il indeparteaza cu skarba, EJECT 4. Daca il tolereaza, dar evident in sila, EJECT 5. Si uite asa m-am maritat eu la 33 de ani, cu un tip care, pe langa ca iubeste matzele, e si cel mai minunat sot. Acu, va spun in alt mesaj ce au ajuns sa faca ei doi impreuna.... V.

#112
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 14 august 2003 - 15:31

Hai ca tare-mi place sa mai citesc la subektu' asta! Victoria, ce sa mai zic! Ca nu mai pot sa mai inchid gura,tot hlizita stau ! Da' testu' cu matzu' iti dau dreptate! Si cu animalele la fel gandesc si eu, daca vad ca nu-i plac cuiva, imi schimb parerea despre persoana aia... [pis][cool]

#113
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 august 2003 - 23:29

Sa-ti dea Dumnezeu tot binele din lume, superV ! Si eu am testat cu mâta ! Si la 30 am gasit cel mai minunat barbat din lume ! Tot o blonda.

#114
anatolia

anatolia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 august 2003 - 01:47

[cool]Vic,mai zi-ne sa ne ridem...Cu simpatie,stapina unei familii formata din 5 membri...[mariaj] anatolia

#115
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 16 august 2003 - 03:11

Ha!ha! am murit de ras cu istoriile despre pisici! Si Gulitza (vine de la guitz, guitz, ca e cam purcelusha!) a mea mananca masline, se freaca de ele, parca o excita,desi este castrata, ramane ca electrocutata cand le miroase! Dar am alta problema mare! Gulitza are aproape 11 ani, de batranete i-a cazut un coltz acu' cateva luni si ii PUTE RAU GURA!!!! Risca sa i se schimbe numele in Putzitoru (culmea e ca raspunde!). Ce pastile sa ii dau? Mentionez ca dupa lupte seculare, matza a fost deparazitata. Am dizolvat pastila in sana si am pacalit-o, ca oral nu se putea! Shi din cauza coltzului cazut, sta cu gura stramba sau ii sta cu limba scoasa! Are o fatza de lesini de ras! Shi ii mai curg balele cand doarme! Ce de probleme, dom'ne! cred ca Bb o sa mi se para parfum!

#116
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 august 2003 - 11:23

Draga Noemi, ce nume frumos, io am scapat de problema cu halena. La-m dus la doctor, l-a anesteziat si i-a detartrat dintii. Pisicile nu prea stau de buna voie la aceasta operatiune. Incearca. Am facut detartrarea acum 3 ani si e inca bine. Puici, fete cu pisici.

#117
micorint

micorint

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 17 august 2003 - 18:12

Mai, mai... cat pe ce sa ratez frumusete de subiect pe forum! Eu am vazut in prima zi ceva cu tristetea legata de plecare si cand ma uit, dupa cateva zile... suprise!: 'pisica' pe 8 pagini! Nici nu ma gandeam ca sunt atatea iubitoare de pisici printre noi. Hai sa ma inscriu si eu in randul vostru, chiar daca cu intarziere; inca din frageda pruncie am mangaiat si pupat in bot toate paroseniile mieunatoare intalnite in cale... si intalneam destule! Spre disperarea parintilor (mai ales tata - antipisica convins), dar spre marea mea bucurie, intotdeauna pe langa bloc existau niscaiva matze, care mai de care mai puricoase (deh, nu erau pisici de apartament) pe care le hraneam cu mare drag, iar cea mai mare bucurie era cand aparea o noua generatie de pisoi. Tare-as mai fi vrut sa tin si eu in casa o pisica, dar interdictia era clara; asa ca pisicii veneau doar in vizita, la masa si la smotoceala, in lipsa parintilor. Spunea cineva de tricofitie, am patit-o si eu dupa ce m-am jucat cu niste pisoi partial chelosi... am aflat ulterior de ce la cazuse parul [bang] Dar nici dupa umblatul pe la doctori si tot felul de analize si tratamente nu m-am lecuit... e adevarat ca nu-i mai pupam in bot pe toti si ma uitam sa aiba blana intreaga, da' tot ii iubeam! Vreau sa-i amintesc aici pe cei doi matzi ai mei de suflet (ei traiau in libertate, veneau doar sa manance si sa-i alint, dar imi placea sa-i numesc ai mei si cred ca si ei ma iubeau, ca veneau cand ii strigam de oriunde s-ar fi aflat). Deci, in copilarie am avut-o pe Pisimona, care, nu radeti, era motan, dar eu am aflat asta mult mai tarziu, dupa cativa ani buni de cand am tot asteptat sa faca pui!!! De ce nu face pui? era intrebarea mea cea mai chinuitoare, eu dornica de pisoi mici si dragalasi si nescolita deloc intr-ale sexului[:D]. Mare dezamagire cand am aflat ca e motan, dar tot l-am iubit; doar numele i-a ramas de fetita, n-am mai avut ce sa-i fac... Al doilea matz de suflet (la cativa ani distanta dupa ce a disparut Pisimona) a fost Prostila (nu eu l-am botezat, ci un vecin, cand l-a vazut mic si prostut, era cat palma, alb cu negru). Tare l-am mai iubit si pe Prostila, care in ciuda numelui, era tare destept si cu bune maniere. A disparut si el in urma cu cativa ani, noroc ca i-am facut o multime de poze... Chiar, unde punem pozele cu matzii? Offf, mi-am amintit de pisoii mei... noroc ca si aici unde stau acum sunt iubitori de pisici, la scara vecina am numarat intr-o seara 12 pisici venite la masa, iar zilele trecute am vazut 3 prospaturi cat palma, 2 tigrati (modelul meu preferat) si unul negru. Acum cica sunt femeie seriaosa, mama de copil si nu mai alerg matzii pe strada, da' cand ii vad recunosc ca abia ma abtin sa nu le mangai blanita... sau nu ma mai abtin [;)] Fetelor, mi-a placut subiectul asta, hai, mai scrieti! Am ras cu lacrimi la unele povesti de-ale voastre, si eu si sotul meu care e, bineinteles, un fan al matzelor! As mai avea si eu multe de povestit, poate mai scriu altadata... Pupici pentru iubitoarele de pisici [pup][pup][pup], Mihaela, mama lui Alex (1 an si 2 luni) si fosta mama de pisoi in tinerete

#118
danoana

danoana
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 august 2003 - 20:49

Fetelor, ma bucur ca v-am gasit aici atatea iubitoare de pisici.Intru si eu in categoria asta, desi acum doi ani n-as fi crezut.Iubesc toate animalele, dar nu-mi placeau pisicile in mod special.Acum doi ani am adoptat un "tomberonez" din spatele blocului, care avea cel mult 4 saptamani si n-am crezut ca o sa traiasca mai mult de 2 zile.Acum e o minune de motan si il ador, dar acum 7 luni, cand am aflat ca familia noastra se va mari, am cedat insistentelor familiei si dupa numeroase sedinte lacrimogene l-am dus la mama la curte.Lasand la o parte sentimentele mele, am facut cel mai bun lucru pentru el, se simte mult mai bine in natura, si in compania celor doua pisici ale mamei. Problema e ca s-a simtit atat de bine cu una dintre ele, incat acum suntem "parinti"!!!!Daca cineva isi doreste un puisor de pisica, am trei pui metisi persani absolut fantastici.Nu-i dau insa decat daca vi-i doriti cu adevarat, si oricum peste vreo 5 saptamani pentru ca nu au decat..3zile. Va pup, Oana[gravi][pis][pis][pis]

#119
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 18 august 2003 - 00:30

Draga "ochinegri", unde ai facut detartrajul dintilor pisicii? Pana una alta, ma intreb dac matzul "putzitor" nu este cam in etate pt. a face o anestezie. Recunosc ca pana la Gulitza nu eram mare iubitoare de pisici, imi placeau puii de pe langa bloc, pe care ii hraneam, dar eram fan catzei! Dar, Gulitza este o matza speciala, intzeleapta si de o inteligentza! Ce mai, o adoram! Mi-ar place tare mult daca ar fi mai curajoasa si as putea sa o plimb in lesa prin parc. Am vazut pe cineva pe langa Pta Victoriei cu o pisica birmaneza! De abia astept sa vad reactia ei cand o sa vina si BB! [cheers] tuturor iubitorilor de animalutze pufoase si gheroase!

#120
oana_noemi

oana_noemi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 18 august 2003 - 00:31

Draga "ochinegri", unde ai facut detartrajul dintilor pisicii? Pana una alta, ma intreb dac matzul "putzitor" nu este cam in etate pt. a face o anestezie. Recunosc ca pana la Gulitza nu eram mare iubitoare de pisici, imi placeau puii de pe langa bloc, pe care ii hraneam, dar eram fan catzei! Dar, Gulitza este o matza speciala, intzeleapta si de o inteligentza! Ce mai, o adoram! Mi-ar place tare mult daca ar fi mai curajoasa si as putea sa o plimb in lesa prin parc. Am vazut pe cineva pe langa Pta Victoriei cu o pisica birmaneza! De abia astept sa vad reactia ei cand o sa vina si BB! [cheers] tuturor iubitorilor de animalutze pufoase si gheroase!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -