Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


58 raspunsuri la acest subiect

#21
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 00:29

Felicitari fetelor care au nascut deja!!! Am nascut si eu vineri, pe 18 la 13.35 o bebelusa de 3.350 si 53 cm, pe care o cheama Taisia Eliana si e superba. Suntem acasa de ieri si incercam sa ne acomodam cu mancatul, etc....Taisia e o mancacioasa si se satura ffff greu, dar are o mutrita... Am nascut normal, cu epiziotomie(care e groaznica...!!!!), dar a fost un moment pe care nu-l voi uita niciodata, o emotie pe care o simti o data in viata. Si tati a fost cu noi, el a vazut-o primul si nu regret ca a stat la nastere. Va sfatuiesc pe toae, daca mai sunteti (nu stiu) sa stati cu sotul. Conditiile de la Polizu sunt acceptabile si dr a mea a fost super si m-a ajutat mult. N-o sa uit niciodata ce am simttit prima data cand am vazut-o si m-a strans de deget cu palmuta cand era pe masa si o "cosmetizau". Ne vedem la bebelusi acum!!!!

#22
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 01:03

[cheers][cheers]Alina,Gio multe, multe felicitari .Sa va traiasca ingerasii si sa va aduca numai bucurii!!!iar voi sa va refaceti rapid!! Claudia, iti tinem pumnii si sa ne dai de veste daca pleci la spital. Ioana , tu ce mai faci?si de la tine asteptam vesti. Pupici!! gianina

#23
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 01:05

Bravo,Gio!!! Hai ca am ramas codasa. Ce fericita trebuie sa fii ca iata,ai dus sarcina la termen si ai si o bebelusa sanatoasa,mancacioasa si frumoasa.Felicitari!!!Abia astept sa va povestesc si eu ,asa cum povestiti si voi. Pupici!!!

#24
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 18:26

Bravo GIO si SALINA sa va traiasca puiutii!!!!! Va asteptam la bebelusi de iunie-iulie. Hai Claudya!! Daca vrei iti facem galerie in timpul liber ( cam putintel) pe care ni-l dau copilasii nostri. Hai ca nu mai ai mult, sa fi atenta numai ca bebe sa miste si sa-ti urmaresti tensiunea daca ai posibilitatea. Si mai ales nu dispera ca mai ai doar putin si o sa-ti ti in brate minunea cea mica. Cu drag Romana si bebe Cristian

#25
Adi

Adi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 18:56

FELICITARI SALINA SI TUTUROR CELORLALTE FETE! SA FITI SANATOASE VOI SI BBII

#26
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 22:06

Am lipist o zi de pe forum ( a trebuit sa raman la mama, ca sotiorul meu iar a fost plecat din oras ) si vad ca s-au intamplat foarte multe. [cheers]Felicitari Salina si Gio ! Ma bucur mult ca ati nascut si aveti niste bebei sanatosi si frumosi. Sa va traiasca ![alcool] Caludya, nu cred ca o sa ramai tu ultima. Am un feeling ca eu voi fi aia. Am fost azi la doctor si am aflat ca nu mi s-a deschis inca colul si n-am dilatatie. Desi ieri chiar am crezut ca nasc ! Si eram asa de fericita ca aveam niste dureri cumplite !!! Culmea, nu _ Sa te bucuri ca te doare ceva, in sfarsit ! Si nimic....[bang][bang][bang]Mi-a zis dom' doctor sa stau linistita, ca tot o sa am dureri din astea pana la nastere. Eu credeam ca incepuse travaliul, ca de, durerile erau tot mai intense si tot mai lungi.... Stiti ce ar fi culmea ? Sa ma apuce sambata ! V-am spus mai demult ca doctorul meu a plecat in concediu si m-a lasat in grija altui doctor. Ei bine, si acest doctor pleaca sambata din Bucuresti si se intoarce duminica. Mi-a recomandat ca sambata sa nu ma misc din pat. Cine stie ? Poate ca iubita mea bebelusa vrea sa ne-o faca si o apuca atunci sa iasa afara ![:D] De la inceput a fost cam sucita. Ca si mama ei, de altfel. [:D] Sa va povestesc ce i-am facut eu mamei mele la nastere ? Pai am tinut-o in pat toata sarcina, ca de, eu eram grabita tare. Dupa care, m-am nascut cu doua saptamani mai tarziu ! Si nu oricum... M-am angajat normal, era totul bine si frumos, si, chiar la iesire, m-am intorsc cu fundul ( asa m-am si nascut ), de a lesinat mama si nu stiau doctorii ce sa mai faca ! Sper ca fata mea sa n-aiba totusi chef de glume din astea... Gianina, tu ce faci ? Cand crezi ca se va produce fenomenul mult asteptat ? [pup], Ioana [gravi][grasa]

#27
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 22:14

Felicitari noilor bebei si mamici!!!! Ne inmultim, ce mai! Hai ca mai avem un pic si scapa si ultimile noastre gravidutze. Va tin pumnii si va doresc sa aveti un bebe cumintel ca al meu! Pupa Crisa

#28
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 22:36

Va multumesc pentru galerie si pumni stransi[pup],ma bucur ca mai e si Ioana la pas cu mine. Azi am fost la doctor,m-a controlat(bleah[:(]) si tot 1 cm.am dilatatie,dar nimic nou,dureri ca la ciclu,mai putine..asa ca m-a mai chemat vineri.Ah,ce oribil a fost sa ma controleze cu "fiarele" alea si l-a mai si zgaltait pe bebelus...habar n-am de ce.Mi-a zis ca totul arata ok. Probabil ca bebelusha mea vrea sa fie sigura ca vine in zodia leului,cu toate ca eu nu tineam neaparat sa fie intr-una dintre aceste zodii.Dar se pare ca ea stie mai bine ce vrea,nu?Se misca tot timpul si tensiunea o am cam la fel de pe la inceputul sarcinii si mereu imi spune doctorul ca e ok. Deci,cred ca va mai imbratisez de vreo cateva ori asa cu burta... Pupici la mamici si bebeici

#29
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 22:47

Claudya, nu puteam sa te las singura...[:D] Apropo de yodii, tocmai incercam sa gasesc ceva despre leu. Racusoara mea s+a transformat in leoaiaca !! Toata sarcina am fost convinsa ca nasc inainte de data asta, nici nu mi-am imaginat ca n+o sami tin copiluta in brate pana azi... Dar asta e. Despre racusori stiam mai multe, ca fratiorul meu si cele mai bune prietene ale mele sunt raci. Dar despre lei nu stiu nimic. O sa citesc, desi nici eu nu cred prea mult in zodii. Dar daca tot n+am ce face si astept, si astept... [pup], Ioana [gravi][grasa]

#30
Ancuta

Ancuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 03:10

Felicitari Alina si Gio pentru bebelusii vostrii.Multa sanatate si bucurie sa aveti cu ei. Ancuta


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -