Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


58 raspunsuri la acest subiect

#31
Lya

Lya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 09:28

Claudya,dilatatie maxima si.......nastere usoara! Suntem alaturi de tine![grup] Lya si Rut

#32
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 14:27

Mai e doar o saptamana din iulie, asa ca in curand o sa ne intalnim mamici si bbi la "Babelusi de iunie-iulie". Va tinem pumnii!

Claudia, daca stai la fel cu dilatatia si mai ai timp de poze, pe Mariuta o poti vedea aici: http://community.web...ser/cornelianis

Va pupam,
Cornelia si bb Mariuta

#33
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 16:37

Multumim mamicilor care ne incurajeaza, ca noi am ramas putine si nerabdatoare. Poate devenim mamici de august, ca bebeii nostri se lasa cam mult asteptati ! Gravidute care ati ramas, la voi care mai e situatia ? La mine, neschimbata. Nici un semn. Ma intrebam... La voi totusi bebe s-a angajat ? La mine e cu capul in jos de aproape doua luni, dar nu a catadicsit sa se angajeze... M-am plimbat si azi pana la ora asta cat am putut si nimic... Nici macar n-am obosit. Doar mama a obosit ![:D] Astept vesti de la voi. [pup], Ioana [gravi][grasa]

#34
Doinna

Doinna
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 00:32

Felicitari noilor mamici!Multa bafta si multa rabdare(ca avem nevoie). Fetelor,am si eu o intrebare.Baietelului meu de 5 saptamani ii curg ochisorii.Nu stiu ce sa-i fac...va rog daca stiti ceva....multumesc doina popa

#35
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 01:16

Fetelor, Claudya schimba tabara!!! I s-a rupt apa si-a pelcat la spital!!! Nastere usoara - ca si voua care-ati mai ramas! :)

#36
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 06:45

Nu stiu daca mai citeste cineva aici, deja am scris la "bebelusi..", dar petrnu orice eventualitate, scriu si aici :) Ora 21:30, ora Canadei, Claudya are dilatatie probabil 5! :) A intrat si pe oxitocina, ca probabil se cam plictisise nenea doftoru' :) Abia astept povestea cu ruptul apei la coada la Walmart! :) Si acuma e vesela si pusa pe telefoane. Si-a facut si epidurala, si-acuma asteptam (noi) cu sufletul la gura.. nu stiu voi... :)

#37
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 09:40

Sintem la fel de nerabdatoare. In orice cazii dorim sa nasca usor si sa fie un copil sanatos. Ce este Walmart? Si cum de nu a stat mai mult pe acasa acum ca era in ultima faza? Dar taticul? E prezent? Cu drag Romana si [copil] Cristian

#38
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 10:46

A nascut Claudya o fetita de 2800 si un numar misterios de cm. Bravo Claudya, sa va traisca si sa v-aduca numai bucurii!

#39
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 10:58

romana, Walmart e un soi de magazin universal de pe aici. Taticul a fost si el prezent, pai cum altfel? :) Cit despre travaliu, Claudya e de mai demult "in munci", iar ultima parte a si fost mai rapida, din pricina oxitocinei. Probabil ca miine va veni si ea acasa si in citeva zile sper sa-si faca timp sa ne povesteasca cum a fost cu "marea intilnire".

#40
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 14:52

Felicitari Claudya!!! Multa, multa sanatate fetitei dragalase! Sa pape bine si sa o faca fericita pe mami (si pe tati, bineinteles)! Ioana Sora, ce faci? Urmezi tu? Ma intreb daca mai e cineva pe aici? Daca da, va tinem pumnii si va asteptam la "bebelusi... Va pupam, Cornelia si bb Mariuta


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -