Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


58 raspunsuri la acest subiect

#11
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 15:16

quote:
Originally posted by amik
multumim frumos pentru felicitari!
Bine ati revenit ! Sanatate, somn dulce, spor la alaptat ! Lili

#12
juliaposto

juliaposto
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 17:15

Buna Amik, Inca o data felicitarile mele pentru nasterea micutzei Alexandra Cristina! Sa va traiasca si sa fie bucuria vietii voastre! Ma bucur mult ca este o bebelusha asa de cuminte, mancacioasa si....somnoroasa! E asa de important..... Spune-mi te rog, ce impresie ti-a facut spitalul Cantac.? Cum a fost rezerva? Ceva 'cotizatii' obligatorii ptr rezerva? (eu urmeaza sa nasc la Cantacuzino cam intr-o luna cu dr.Popa ) julia

#13
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 23:58

Gravidutzele de iunie-iulie care au mai ramas, Va doesc sa aveti o nastere usoara si sa va tineti puiutii in brate cat mai curand. [bibe] Doamne ajuta Crisa si bb. Tudor

#14
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 00:44

[hia] Fetelor, sa avem cu toate parte de nasteri usoare si de bebelusi sanatosi si mancaciosi!!Doamne ajuta. si eu m-am plictisit si am devenit tare nerabdatoare sa vina bebelusa..si sa fiu mamica!!Miercuri merg la control..de-abia astept. Asteptam vesti de la voi si va tinem pumnii stransi.! [pup] gianina

#15
Doinna

Doinna
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 00:46

Buna Fetelor! Si eu am nascut in 16 iunie chiar daca trebuia sa nasc doar in 15 iulie.Ei,se mai intampla,am nascut la 8 luni o frumusete de baietel(cam mic cei drept)5lb15oz,dar sanatos(dupa 3 zile ne-a lasat acasa).Daca sunteti curioase o sa va povestesc experienta nasterii(just let me know).Oricum,bb-ul meu,Daniel,astazi are 5 saptamani ,se ingrasa vazand cu ochii ptr ca este un mancacios(deja are peste 8lbs).Va pup si o sa mai scriu cand mai gasesc ceva timp...acum datoria(adica Daniel)ma cheama. PS.Multa bafta tuturor si mai ales burticilor(fiti pregatite) doina popa

#16
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 09:10

Doinna ,sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos!!! Noi am fost azi la doctor,ne-a controlat si ne-a trimis la spital(peste drum),ca sa fim monitorizati.Acolo am aflat si in urma unui control ca deja am dilatatie 1cm,dar pentru ca apa nu s-a rupt inca ,iar contractiile sunt foarte usoare si neregulate,am venit acasa.Ne-au spus ca in urmatoarele doua zile voi naste,ca este aproape,dar ca totul e ok. si sa nu ma panichez.Mi-a spus sa revin daca am contractii mai dureroase,la 5 minute sau daca mi se rupe apa. Mi-a mai spus sa ma plimb,sa-mi distrag atentia de la dureri,fapt pantru care azi m-am apucat si am gatit o ciorbica buuunaaaa[;)].Daca nu nasc,maine fac si-un felul 2 si ute-asa imi distrag atentia[cool]. Le multumim fetelor care au nascut deja si printre plansete,ochi inchisi de somn,suptul bebelusului si colici,isi fac timp si pentru noi sa ne incurajeze!!! Va mai tin la curent cu stiri proaspete,dar daca e ceva si nu mai apuc sa va scriu,o sa va dea vestea Parpalak. Numai bine!!!Va pupez!!![;)]

#17
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 11:26

Da, Claudya ma tine in suspans de ieri pe vremea asta.. :) Da' bag de seama ca ai inceput sa intelegi ce bodoganeste nenea ala doctoru' nostru comun!!! Felicitari!!! :) Eu mergeam cu intrebarile formulate in asa fel incit sa fie un raspuns "da/nu" :)

#18
Salina

Salina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 15:22

Vineri, 18 iulie, la 17.45 a venit pe lume minunea mea mult asteptata DAVID-NICHOLAS. Puiul cantarea la nastere 3.900 Kg si era un lungan de 52.5 cm. . Ieri am venit acasa si incercam sa avem un program dar e cam greu...pt ca avem probleme cu laptele(bebe e foarte mancacios, dar la mine lactatia se instaleaza mai greu). Am trecut prin multe amandoi, ne-am chinuit dar tot la cezariana am ajuns...era singura solutie. Dilatatia, cu toate eforturile, ramanea tot 3, iar sufletelul meu deja suferea. Asa ca am luat cea mai buna decizie si am ales cezariana...de care stiti ca fugisem si ca ma temeam atat. Cand s-a nascut avea cordonul infasurat in jurul gatului, lucru care impiedica angajarea lui pe canal. Va dati seama ce-am simtit cand mi-au zis(dupa nastere)...eu stand linistita dupa 3 ecografii la Pop si 1 la Sanador, plus alte 2 la spital. Dar a trecut...si-acum, in ciuda durerilor, ma simt atat de fericita si mandra sa-mi tin baietelul in brate!!! Si am uitat sa va spun ceva...este un copil tare frumos, ma topesc dupa el. De altfel nu numai eu, ci si taticul si bunicii si matusica...Toti il iubim si...rasfatul a cam inceput. Astea erau vestile...ne vedem la bebelusi de iunie-iulie. Nastere usoara celor care n-au nascut inca ALINA

#19
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 18:38

Bravo,Alina!!!Sa ai un bebe sanatos!!!Felicitari tie si taticului!!! Bine ai venit,micutule!!!

#20
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 18:45

Asaaaa,unde ramasesem...? Aveam contractii suportabile cam la 8-9 minute.Ei,spre surprinderea mea,am dormit bustean,fara sa ma trezesc macar o data pentru pipi[cool].Ce-o mai fi si asta? Ma simt fooooaaarte bine,nu mai am nici o contractie,deocamdata[hop]....mai asteptam. Aseara,cand m-am pus in pat,am uitat de contractii ca ,de la curent,ma apucasera durerile de masele[q].Probabil de-aia nu l-eam mai simtit peste noapte.Acum,nu ma mai doare nika.[cool]


Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Din ce în ce mai obosită

    Cristiana1304
    - Astăzi, 15:12

  • Primul test

    NicPgn
    - Astăzi, 15:05

  • A ajuns geanta bebeluÈ™ului la noi

    E241298
    - Astăzi, 14:29

  • Morfologie trimestru 1

    Byoana
    - Astăzi, 12:37

  • Săptămâna 14

    dizi53
    - Astăzi, 11:57

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -