Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


58 raspunsuri la acest subiect

#51
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 13:27

Multumesc pentru incurajari. Claudya, daca ai timp, astept sa-mi povestesti in detaliu. Bravo ! Sa va faceti mari, frumoase, inteligente si sa dati gata toti baietii ! Romana, tot citesc ce scrieti voi. Trag cu ochiul... Noi avem avantajul ca o sa aflam totul de la voi, iar voi o sa fiti deja experte. Azi-noapte n-am inchis un ochi de dureri. Aveam contractii din cinci in cinci minute. La prima ora, l-am sunat pe doctor si m-am dus la el. Observasem chiar si niste pete maronii. Eram convinsa ca, de data asta, gata, mi s-a deschis colul. Da de unde ? Iar am plecat acasa, dupa ce doctorul mi-a zis ca nasc intr-o zi doua. Cum am ajuns acasa insa, mi-a cazut tot ( asa cred, cel putin ) dopul gelatinos, iar eu am in continuare dureri mari, desi am luat No-Spa. Doctorul mi-a zis sa-mi pun si supozitor cu scobutil, dar eu nu mi-am pus niciodata supozitoare... Acum am trimis-o pe mama sa-mi cumpere, just in case. Sunt foarte obosita si mi-e somn, dupa atatea ore de nesomn. O sa apelez la experienta voastra si o sa intreb - pe celalalt forum - la cat timp ati nascut dupa ce v-a cazut dopul. Deocamdata, atat, ca nu mai pot nici sa scriu. [pup], Ioana [gravi][grasa]

#52
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 15:12

Ioana,ti-am raspuns la "bebelusi"

#53
Tango

Tango

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 15:47

Curaj, Ioana!!! Sa-ti ajute Dumnezeu sa nasti usor si repede repede!!!

#54
alinuta

alinuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 20:58

Fetelor, SINT MAMICA! Alexandra Maria s-a nascut pe 21 iulie la ora 18.47, a avut la nastere 3,400kg si 50 cm. E o comoara, e o minune de fetita, e cel mai minunat dar de la Dumnezeu! Avem acum deja o saptamina, sintem tare mincacioase, dar incet-incet razbim noi pina la capat. Va pup pe toate, va multumesc inca o data pentru ca existati si va promit ca o sa va impartasesc povestea nasterii Alexandrei. Alina

#55
Ancuta

Ancuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 23:37

[cheers]Multe, multe felicitari Alinuta! Sa va traiasca Alexandra Maria , sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.Ancuta

#56
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 02:37

Felicitari Alina!![flo][flo][flo] Sa va traiasca fetita,sa fie sanatoasa,mincacioasa si cuminte,sa va umple viata de bucurii!! [pup]Alina Proaspete mamici,scuzati-ma ca dau buzna peste voi dar Alina e o prietena veche pe care am reintiilnit-o pe [dc].

#57
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 06:14

Felicitari,Alinuta!!! Abia astept sa ne "vedem"pe msn sa ne povestim una alteia cum a fost. Sa fie sanatoasa micuta si bine a venit!!!Pupici multi!!!

#58
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 13:59

Alina, sa-ti traisca fetita!!!!! Ioana, si eu iti recomand epidurala. Nasterea a fost mai mult decat OK. Doamne ajuta!!! Crisa

#59
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 00:51

Buna fetelor, [size=4]SUNT MAMICA!!!! [/size=4]fetita mea(Simona -Andreea) a venit pe lume pe 24 iulie la ora 10 si 10 min , 2,850g si 48 cm. Am nascut prin cezariana... a fost greu dar acum totul a trecut..sunt tare fericita... Claudia , Ancuta , felicitari sa va traiasca fetitele...[cheers][cheers] Ioana iti tin pumnii in continuare ... Pupici si mai vorbim gianina


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • 31 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 13:33

  • Carti de citit in sarcina

    kiki_2024
    - Astăzi, 13:14

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -