Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


58 raspunsuri la acest subiect

#1
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 23:06

multa sanatate si bafta,sa auzim aici vesti bune!!!! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecop...&mid=117&cid=16

#2
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 23:57

Multumim pentru noua lista. Probabil ca va fi si ultima la mamici de iunie-iulie... N-am mai avut timp sa intru pe Net de doua zile. Alaltaieri m-am gandit eu mai bine sa rearanjez camera copilului si m-am pus pe treaba... Am alergat in tot orasul sa vad mochete pentru copii si voiam neaparat sa gasesc ceva pe galben, insa n-am gasit decat pe alte culori. In fine, azi am terminat de rearanjat. Asa ca, in principiu, de asta n-am mai avut timp. Plus ca a trebuit sa scot din functiune si PC-ul... Am citit toate mesajele voastre. Amik, felicitari ! Sa va dea Domnul multa fericire si bucurie ! [alcool] Gio, nu stiu daca ai nascut sau nu intre timp. Daca nu, iti tin pumnii si sa ne scrii imediat ce poti. Desi poate nastem si noi pana atunci... Eu cred ca pana miercuri, cand e dr. de garda, nu ma mai duc la control. Decat poate daca nasc. Cred ca am inceput sa am contractii, dar stiu si eu daca astea sunt chiar contractii ?! M-am agitat f. mult in ultimul timp, am umblat de dimineata pana seara si, cu toate astea, nimic. Doar dureri foarte usoare de spate si junghiuri de scurta durata f. jos...[bang][bang] Chiar daca mai am o saptamana pana la 40 de saptamani, speram sa nasc pana la data asta !!! Sper sa va scriu si maine, sa nu mai intervina nimic. Doar nasterea...[:)] [pup], Ioana [gravi][grasa]

#3
azibel

azibel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 07:42

Dragi mamici, dupa 12 zile de stat in spital am ajuns acasa cu o splendoare de fetita -Iris-.Am nascut pe 9 iulie prin cezariana.Iris a avut 3.450 kg si 51 cm si este sanatoasa, mancacioasa,somnoroasa,cacacioasa. Sper sa am timp sa va povestesc experienta teribila pe care am trait-o vis-a vis de operatia cezariana cu anestezie peridurala pe care nu as mai recomanda-o nimanui! Tuturor numai bine! Isabela

#4
tigresa

tigresa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 17:46

Asteptam sa ne povestesti Azibel! Eu sunt f. interesata sa aud povestea ta!

#5
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 20 iulie 2003 - 21:36

Azibel, si eu astept sa aud povestea ta. Sper ca n-am ramas singura mamica de iulie care n-a nascut....[bang][bang][bang][:(][:(][:(] [pup], Ioana [gravi][grasa]

#6
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 01:11

Buna fetelor, Izabela, sa va traiasca printesa si sa va aduca numai bucurii! Felicitari![cheers][cheers] Ioana , nu ai ramas singura , mai sunt si eu [grasa]... si poate Claudia.. cine stie ca nici ea nu a mai scris de mult.. Eu intru maine in sapt.40... Pupici si mai vorbim gianina

#7
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 09:50

Dragute burticute, nici noi nu am nascut inca dar e aproape...simt io asa.Trebuie sa va spun ca v-am citit pe fuga in fiecare zi,chiar daca nu v-am scris.Am facut multe saptamana asta,dupa ce sotul meu a ramas acasa.Am cumparat patut,carut ,car-seat ,cadita,masa de schimbat,lenjerie de patut si tot ce mai trebuie.Sunt foarte incantata!!!Si cand ne-am vazut si noi cu toate acasa,iaca mi-a aparut si o scurgere maronie,gelatinoasa...de parca a simtit bebelusul ca poate sa vina.Inca nu am luat nici o masura...am avut si cateva contractii(cred ca astea sunt contractii),dar usoare si neregulate.Apa inca nu s-a rupt...si pentru ca alte semne nu sunt si maine oricum am programare la control de dimineata...nu ma voi duce la spital decat daca apar si alte semne...mai "curgatoare" sau mai dureroase[;)]. Ioana si Gianina sa aveti nasteri usoare!!!...Ma gandesc la voi...uite cate am mai ramas!!! Ce mai stiti de Gio? Uite,mai e putin si ne intalnim la bebelusii de iunie-iulie,ca deja s-a mutat gasca acolo cu totul. Va pupez,va imbratisez(asa,cat mai am loc de burta...) si va mai tin la curent. S-auzim numai de bine!!!

#8
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 09:54

Amik,am citit inca din ziua in care ne-ai povestit cum ai nascut,dar nu am avut timp sa scriu.M-a impresionat mult nasterea fetitei tale.Esti o curajoasa si te felicit!!!Sa-ti traiasca printesa,sa fie sanatoasa,cuminte si mancacioasa!!! Azibel...eu nici nu vreau sa ma gandesc cum ca ai avut o experienta neplacuta cu epidurala aia...ca io chiar asa vreau sa nasc...totusi cred ca nu seamana nici o nastere una cu alta,mai ales atata timp cat si noi suntem diferiti si reactionam diferit.Oricum ,abia astept sa ne spui cum a fost.

#9
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 14:17

Cred ca Gio a nascut, daca nu ne-a mai scris. Si eu sper sa nasc cat mai repede. Si eu cred ca am intrat in saptamana 40. DUpa o ecografie am40 de saptamani, dupa alta mai am vreo trei, patru zile... Poimaine ma duc la doctor. Sau poate ma apuca contractiile intre timp !!! Ce bine ar fi... Gianina si Claudya, si eu va doresc sa nasteti cat mai repede si cat mai usor. Daca o sa puteti, sa dati un semn cand nasteti. Si eu o sa incerc, dar nu stiu daca voi reusi in nebunia aia. Eu deja nu mai am stare deloc, nu stiu ce sa mai fac. Cred si sper ca am facut toate cumparaturile necesare. In rest, azi sunt singura acasa ( si mama e plecata...[bang][bang]), iar sotul meu vine de la serviciu abia diseara. Simt ca innebunesc daca nu se intampla ceva o data. Lasa ca de peste vreo saptamana cu siguranta n-o sa ne mai plictisim si o sa ne dorim sa mai fie liniste.[:D] [pup], Ioana [gravi][grasa]

#10
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 14:27

multumim frumos pentru felicitari! azibel,sa-ti traiasca floricica!!!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -