Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14


268 raspunsuri la acest subiect

#31
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 22 august 2009 - 19:57

Luca e pe primul loc!!![disco]
Ne-am trezit si noi si mergem la cumparaturi apoi gatit, va doresc un weekend cat mai placut [pup][pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#32
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 23 august 2009 - 00:35

Un votic si un pupic pentru Luca[bis].Ma bucur ca sunteti pe primul loc.
Fetelor ma bucur mult ca v-am intalnit,sunteti niste persoane exceptionale[pup].Ayla,cand era Mirela in spital,I-am scos povestioara la imprimanta,si toate conversatiile,incurajarile voastre,lista cu esente tari,mai ales cand ne-ai trecut si pe noi pe lista,am vrut sa-i arat ca nu e singura,si sper ca am ajutat-o,si atunci,si in continuare,gasind site-ul si mai ales pe voi.La inceput,intram pentru ea,dar am prins atat drag de voi si de micutii vostri,incat nu poate sa treaca o zi fara sa intru sa vad ce mai faceti,daca sunteti bine.
Imi doresc si eu mult un bebe,dar pana vine,o sa-i ofer toata dragostea micutei noastre pe care o iubesc mult[pup]
Multi pupici pentru voi[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#33
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 24 august 2009 - 10:46

Fetelor,ne-am facut si mai mari,Ana Maria are 4,730kg[pk].Azi mergem la vaccin,iar sambata avem botezul[bis]
Multi [pup][pup]

#34
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 24 august 2009 - 11:59

Bravo tineti-o tot asa si petrecere frumoasa la botez[floare3]Ms pt voturi fara ajutorul vostru nu as fi reusit acuma sa ne mantinem asa pana la sfarsitul lunii va[pup][pup][pup].



LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra [foto][copil] un votic pentr-un pitic [copil] [foto]poze nunta

#35
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 24 august 2009 - 12:17

Citat:
citat din mesajul lui cami_bld
Fetelor,ne-am facut si mai mari,Ana Maria are 4,730kg[pk].Azi mergem la vaccin,iar sambata avem botezul[bis]Multi [pup][pup]
Felicitari, micuto![pup][flo]Ma bucur ca v-a placut povestea.[pup]Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda. Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc! Aprinde o lumanare in memoria Almei!

#36
AYUMI

AYUMI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 674 mesaje

Postat 24 august 2009 - 20:24

Ayla,mi-a placut ffff mut povestea.Te superi daca o postez pe blog?As dori sa o citeasca si alte mamici de prematuri.[asia]Daca te superi,nu o voi posta.


http://naokisiryuji.blogspot.com

#37
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 25 august 2009 - 03:15

Sorilea, frumoasa poveste, chiar m-a impresionat.Sa va dea DD multa sanatate sa va bucurati de Razvanel.
Va doresc sa va iasa actele fara nici o problema, si sa terminati cat mai repede cu asta.
Noi am fost azi la control si e bine, doar ca nu tine prea mult jucaria in mana si pt asta trebuie sa-l mai stimulez, si ca are tendinta sa stea pe varfuri daca e pus in picioare, si la asta trebuie sa mai lucram
Cam asta a fost la controlul de azi. Joi avem programare la fizioterapeuta, sa vedem cum stam.
[pup][pup]


http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#38
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 25 august 2009 - 11:47

Bravo Ana Maria sa cresti tot asa in continoare! Mirela si Cami un botez cat mai frumos!



Sorilea ma bucur ca Dumnezeu v-a dat asa repede puiutul care vi-l doreati. O sa ma gandesc joi la voi si sa va ajute in continuoare sa se rezolve totul cat mai repede.



Mihaela ma bucur ca Denis e bine.



Despre noi...avem casa plina (am niste verisori in vizita cu copii cu tot) in total patru pitici. Cea mai fericita e Karla caci e in centru atentiei. Facem de trei ori pe saptamana kineto si chiar daca Karlei nu ii place rezultatele sunt vizibile (merge in patru labe, se trage jos de pe pat, se ridica in picioare in patut tinandu-se de gratiile patutului). Eu intru incet in verva pregatirilor de aniversare. Sper ca zilele astea sa reusesc sa pun niste poze noi sa vedeti ce smecherie a ajuns fiica-mea.



Pepina corcodusa ce face?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#39
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 25 august 2009 - 15:01

SoriLea am citit povestea voastra si am[q],m-au trecut fiori acolo sus este un D-zeu si nu doarme va trimis un pui chiar daca nu tu l-ai purtat in burtica,va fost alaturi si asa va fi si pe 27 noi suntem alaturi de voi[pup].(parinte e cel ce te creste asa zice o vb din batrani)sa va bucurati de printul vostru si sa va aduca numai bucurii[flo]. Mikaela ce ti-a zis in legatura cu statul pe varfuri Luca numai asa merge(mi sa zis ca este de la premergator),sa fie o problema in viitor?sa ii afecteze mersul?deja ma[bang][bang]panichez vad ce imi zice si mie maine pediatra sper sa fie ok...[pup][flo]pe toate va tin la curent.



LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra [foto][copil] un vot pt Luca [copil] poze nasici 2

#40
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 25 august 2009 - 16:48

Valy, nu e normal sa mearga pe varfuri dar e o tendinta care o au majoritatea. Si noi ne confruntam cu asa ceva. Este ceva ce poate fi corectat. Nu il mai lasa mult in premergator, mai degraba incearca sa il sustii tu de brate ca sa mearga si faceti gimnastica. Incearca de cate ori ai ocazia in joaca sa ii flexezi laba piciorului in sus si sa isi intinda degetelele de la picioruse cat poate. La noi se vad rezultate. Mai merge si pe varfuri dar tot mai mult pe toata talpa.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza






Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -