Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14


268 raspunsuri la acest subiect

#41
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 august 2009 - 18:18

[flo][flo]ptr ANA Maria,dumininica sa fie o zi superba!Cami,Mirela,sa va traiasca printzesa[:)]

Sorilea,sa te bucuri de ´Razvanel,totul o sa fie perfect joi[flo][flo],numa emotiile tale nu[:D], [pup],felicitari ptr asta!

Mihaela,daca l stimulezi pe Denis,sa vezi cat de repede se vad rezultatele[pup](sa nu intri in panica)

Jo,i mi inchipui cat de preocupata o fi strengaritza[pup]cu verisorii impreuna,draga de ea!am intrebat kineto in ce consta terapia vojta,si mi a zis ca li se stimuleaza centri nervosi pana au copilasii reactie,de aia plange Karlutza..
[pk]Ptr ceai,i am dat vreo 20 mml,si vad ca nu mai are accese de plans ca innainte,dar strai de agitatzie tot sunt,,crestem noi sa vezi ce domnisoare ne facem[:D]
Carla a face de ieri si un fel de ginastica cranio sacrala,ptr mobilitatea gatului si rezultatele se vad,draga mami`
aaaa,,ce erea sa uit[:I] ieri s a intors singurica de pe oparte pe alta siii a inceput sa si tina cam un min capul!ii fac si eu gimnastica ,ce e mai simplu[pup]
distractie placuta la fete si baietzi[pup]

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

#42
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 25 august 2009 - 19:16

Johanna nu prea mai stam in premergator maxim 30min pe zi asta numai cand nu e dupa mine...ca sa invatat baiatul sa mearga taras si asta face mai tot timpul isi juleste genunghii pe parghet si pe covor si ii face mare placere in premergator de vreu sa-l pun plange mai bine se joaca singur in fund cu jucariile,dar pana acum a mers desctul sigur asta ia defectat mersul cu toata ca nici-odata nu a stat mai mult de 2 ore adunate pe zi in el,acum ii place sa mearga de manute dar tot pe varfuri[bang][q]o sa incep sa facem exercitii asta de ma lasa sa ma ating de picioarele lui se gadila...[:D][:D]



LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra [foto][copil] un vot pt Luca [copil] poze nasici 2

#43
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 25 august 2009 - 23:48

SoriLea superba povestea voastra![bis]

Uite aici este un subiect... ai vreo idee, stiindu-le mai bine pe fetele de la adoptie?

Multa bafta pe 27![ruga] dar va fi bine![pup]



Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]

Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Aprinde o lumanare in memoria Almei!


#44
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 august 2009 - 00:10

Hello, ce mai faceti? Noi ne cam topim pe aici, dar pt asta tot iesim afara(trebuie!!)
Sunt happy ca Dennis a inceput sa manance mai bine, in ultimele zile tot 600 ml+san noaptea mananca. La o masa a mancat o data 160ml(am zis ca i-o fi rau), dar sub 100ml nu mai mananca[bis][bis]
Valy, tineti-o tot asa!!In fiecare zi il votez pe Luca!
[flo][flo]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#45
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 august 2009 - 00:26

Valy, acum am citit din urma si am vazut ce ai scris, nu stiu ce sa-ti spun cu mersul pe varfuri, ma gandesc ca nu e normal, dim moment ce mi-a atras atentia asupra acestui lucru si inca Dennis nu umbla.Ati fost la medic, ce a zis?Cred ca toti copii la inceput au aceasta tendinda de a merge pe varfuri dar trebuie corectat. Iar legat de premergator am inteles ca nu e foarte indicat. Mai este o jucarie(sa o numesc asa, ca-mi scapa cum ii zice) de care se tine si umbla.Poate aceea e mai indicata..nu stiu.
Si eu stau si ma gandesc daca sa-i iau sau nu lui Dennis. Am sa intreb joi cand merg la fizio, ce parere are.
[pup][pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#46
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 26 august 2009 - 00:57

Multumesc din suflet fetelor pt sustinere.

Razvanel e bn, a venit pediatra si l-a vazut, mi-a zis ca pt varsta si la greutatea lui, isi tine ff bn capul, bn de tot si-l v-a tine mai tarziu decat copii nascuti la termen. Asa ca m-am mai linistit.

Sunt ff sresata, am inceput sa nu ma mai pot odihni, nu mai am pofta de mancare, am un nod in gat si abia astept sa vina si totodata sa treaca ziua de joi.
Si ca un facut, am planificat ca vineri sa plecam la munte cateva zile, fara ca sa stim ca avem termenul joi, asa ca sper din tot sufletul sa fie bn si sa se termine de la primul termen, ca sa ne bucuram in tihna de aceasta vacanta, pe care o asteptam de mult timp ( mai ales ca e prima in 3 [:)])

Va pup si inca o data va multumesc ca sunteti u gandul alaturi de mn.[pup][pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#47
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 26 august 2009 - 01:07

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea
Multumesc din suflet fetelor pt sustinere.Razvanel e bn, a venit pediatra si l-a vazut, mi-a zis ca pt varsta si la greutatea lui, isi tine ff bn capul, bn de tot si-l v-a tine mai tarziu decat copii nascuti la termen. Asa ca m-am mai linistit.Sunt ff sresata, am inceput sa nu ma mai pot odihni, nu mai am pofta de mancare, am un nod in gat si abia astept sa vina si totodata sa treaca ziua de joi.Si ca un facut, am planificat ca vineri sa plecam la munte cateva zile, fara ca sa stim ca avem termenul joi, asa ca sper din tot sufletul sa fie bn si sa se termine de la primul termen, ca sa ne bucuram in tihna de aceasta vacanta, pe care o asteptam de mult timp ( mai ales ca e prima in 3 [:)])Va pup si inca o data va multumesc ca sunteti u gandul alaturi de mn.[pup][pup]Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois SoriLea - MAMI DE RAZVANEL
Hai, curaj, ca o sa fie bine! [pup] De ce atatea ganduri? Ce ar putea sa nu fie bine? Intr-un fel te inteleg, am trecut si eu prin toate starile astea (cu Claudiu).Sper ca nu am gresit cu ce am scris mai sus, daca am gresit, imi cer scuze.[flo]Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda. Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc! Aprinde o lumanare in memoria Almei!

#48
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 26 august 2009 - 01:28

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, eu ti-am spus parerea mea.[pup]

Nu am stiut ca ai baietelul adoptat, dar ma bucur ca ai putut sa faci asa un bine, apreciez ff mult familiile care recurg la adoptie, pt ca acele persoane salveaza un suflet de copil, care nu are nici o vina ca a venit pe lume undeva unde nu a fost dorit.
Sa-ti de-a DD multa sanatate sa poti as -ti cresti copilasii si sa va bucurati o viata impreuna.[pup][pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#49
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 26 august 2009 - 02:04

Natural este al sotului meu (si pt asta formalitatile au fost mai usoare, acordul ei a fost mai greu). Dar nu consider ca prin adoptie faci un gest de ajutorare a unui copil, sau si asta, dar e mai mult decat atat. As fi vrut sa spun ca am facut si asa ceva... din pacate nu a depins numai de mine. Este o poveste lunga, si pt mine putin trista. Iubesc atat de mult copiii, incat nu vad vreo deosebire care tine de gene.



Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]

Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Aprinde o lumanare in memoria Almei!


#50
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 august 2009 - 08:32

Sorilea, Ayla,toata admiratia mea!!Sunteti niste mame cu inima maaarreeee, nu oricine ar putea face ce ati facut voi. Sa adopti un copil (parerea mea)nu e tocmai usor, dar ma bucur ca sunt oameni care se gandesc si la cei cu care soarta nu a fost prea buna.
Felicitarile mele inca o data!!![pup][pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -