Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gradinita JUST 4 KIDS


66 raspunsuri la acest subiect

#21
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 11:35

Cred ca va fi in grupa cu fetita ta. Al meu are 1 an si 8 luni.

#22
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 12:07

da vor fi in aceasi grupa ...a mea are 1,5 , daca ai intrebari te rog sa mi le pui

#23
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 17:37

As avea cateva[:)]...Cum s-a comportat fetita ta in primele zile? A plans mult? A mancat? Eu tare ma tem ca n-o sa manance, el si acasa e mofturos...Cati copilasi sunt in grupa? Ii schimba de pampers? Of, te-am zapacit...[pup]

#24
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 18:09

nu mai zapacit de loc.....fi atenta.....de plans a plans a mea din ziua 3 cnd sia dat ea seama ce se intampla, dar nu plange decat 2 min dupa care se ia cu joaca si ma uita, de mancat mi se spune ca manca si cred asta pt ca nu o iau rupta de foame ca de la prima gradi, acum o sa-ti spun un secret..exista acolo o doamna viorica o chiama , este la bucatarie si este super tare...daca puiul tau face mofturi la mancare sigur aceasta doamna il va face sa manance, terorista mea azi a ras pt prima data dimineata cand am ajuns si a vazut-o pe doamna viorica , dupa care a plans dar importanta este ca a inceput sa rada , sa o rogi sa fie putin atenta cu baietelul tau la inceput . o prietena care mi-a recomandat gradi asta a avut prob cu fetita ,nu vroia sa manace dar doamna viorica a luat-o in brate a mancat cu ea in brate si acum nu mai are nici o problema ....copii in grupa nu stiu cati sunt ,dar parca ar fi in jur de 10-12 , nu am gasit-o niciodata neschimbata, in schimb nu prea imi place ca o gasesc fripta de sete cu toate ca mi-au spus ca ai da apa de cate ori ma duc sa o iau dupa ce ne iubim si pupam si iar ne iubim[:D]( cel mai frumos moment din toata ziua mea) imi cere apa, eu zic ca o sa mance, acolo se vede clar ca isi dau interesul nu vor doar sa-ti ia bani. iti inteleg perfect grijile si nu am sa-ti spun sa le uiti dar eu cred ca o sa fie bine.....daca vrei sa ma mai intrebi ceva eu sunt aici, oricum am sa te tin la curent cu tot ce se intampla acolo

#25
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 22:39

Multumesc mult! Pe dna. Viorica o stiu, ne e draga si noua, ne-a placut de ea din prima clipa. E bine ca esti multumita si ma bucur ca o sa putem impartasi pareri despre gradi...[:)]

#26
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 02 august 2009 - 12:32

pe 8 iulie copii se duc la ferma in pantelimon....sunt atat de incantata, abia astept poze cu fiimea calarind poneii...[:)] parca nu mai am rabdare eu....daca ar sti ea ce o asteapta....este lesinata dupa cai (caee , cum zice ea)
in august copii pleaca iar in excursie, s-ar putea sa o ia si pe ea chiar daca este mai micuta...eu deja i-am cumparat un rusac rosu [:D]
mamici care aveti copilasi acolo haideti sa vb ...impresi , sugesti
una alta......[pup]

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#27
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 02 august 2009 - 15:02

Probabil pe 8 august, ca 8 iulie a trecut[:)]. Ce frumos...neaparat sa ne povestesti! Dar cand pleaca in excursie (chiar, unde pleaca?), cine are grija de ei? Si daca mai sunt copii care nu pleaca de la gradinita, ei cu cine raman?

#28
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 02 august 2009 - 17:20

asa ..august (ce cascata sunt)[:)]...in excursie pleaca in august, dar se pleaca foarte frecvent in excursi...unde ...nu stiu, nu sa hotarat...cine are grija de ei?1...am vazut ca pleaca directoarea, directorul sportiv..in gradi ramane grupa mini si orice copil care nu doreste sa se duca....raman cu educatoarele si cu dna viorica cred
,nu stiu exact, dar oricum treaba este bine organizata si cu plecarea si cu gradi....nu prea te-am lamurit pt ca nici eu nu stiu prea multe, dar maine intreb cand o duc la gradi si iti spun mai exact......se duc si la un bazin de inot , a mea pitica este obsedata de apa...dar mi-au zis ca este chiar prea mica si trebuie neaparat sa scape de pampers ca sa poata intra in piscina....asta am inteles si chiar nu mai insist,dar cu excursia am insistat si trebuie sa o ia acum ca le-a iesit porumbelul din gura [:D]

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#29
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 03 august 2009 - 22:52

Macarie, ai vorbit? Unde merg in excursie? Cate zile? Cat costa? Cine are grija de ei?

#30
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 04 august 2009 - 12:52

iubita, nu am vb pt ca Ramona(directoarea) lipseste cateva zile , dar promit cum vine vb cu ea......dar din cate am vazut stau 2 zile , dorm 1 noapte acolo ....de fiecare data se duce directorul sportiv, care arata super ,apropo [:D] diectoarea , care arata si ea super, asta ca sa nu fac disceminari , pleaca cu microbuzul gradinitei...mai multe spun cand vine directoarea ca sa nu vb prosti.
fetelor , azi am avut parte de o surpriza fffoarte placuta.....am ajuns dimineata la gradi...cum ne-am dat jos din masina fiimea a sterso de langa mine cu viteza lumini spre poarta, eu m-am gandit ca vrea neaparat sa apese pe butonul de la sonerie( este obsedata de butoane)nu a vrut sa apese, am intrat a luat-o iar la fuga pe scari pe care le-a urcat singura este a doua oara cand face asta intr-o luna....ne-a intampinat dna Viorica....pitica mea sa dus direct la dulapior ,a pus in el cheile mele( le avea in mana) a luat suzeta si a plecat in clasa singura, nici nu am avut timp sa o pup...pur si simplu a plecat singura , fara urletele si agatatul de mine cu era in fiecare dimineata....concluzia.....cred ca am scapat de chinul de dimineata...mi se strngea sufletul cum o vedeam ca se agata de mine si nu vroia sa imi dea drumu....sunt curioasa daca maine o face la fel [:D]

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -