Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

cum iti recuperezi sotul


122 raspunsuri la acest subiect

#61
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 08 septembrie 2008 - 15:36

Andreea81 multumim din suflet pt aprecieri [pup][pup][pup][pup]. Amanta nu are nimic mai mult ca mine (a recunoscut si el ca e cu mult sub mine din toate punctele de vedere), singurul lucru pe care il poate avea e ca este "alta". Aaa..si cica nu-l batea la cap. Pai cu ce drept sa-l bata la cap? Ce aveau casa, masa, copii de impartit? In fine...



Cat despre lupta si sacrificii...e greu...nici acum nu va inchipuiti ca e totul ca inainte, inca mai are cateodata "caderi", se bulverseaza, il mai apuca nebuneala, am vazut ca a mai vorbit cu "domnisoara", ii mai da mesaje...insa incerc sa nu-i zic nimic. Pt ca altfel incepem sa ne certam si ajungem la alte alea. Zic incerc, pt ca recunosc nu reusesc intotdeauna sa tac, asta e defectul meu [bang]. Dar cu ajutorul lui DD trag nadejde ca s-or linisti lucrurile odata si odata.



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#62
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 08 septembrie 2008 - 17:21

Citat:
citat din mesajul lui madau
Andreea81 multumim din suflet pt aprecieri [pup][pup][pup][pup]. Amanta nu are nimic mai mult ca mine (a recunoscut si el ca e cu mult sub mine din toate punctele de vedere), singurul lucru pe care il poate avea e ca este "alta". Aaa..si cica nu-l batea la cap. Pai cu ce drept sa-l bata la cap? Ce aveau casa, masa, copii de impartit? In fine...Cat despre lupta si sacrificii...e greu...nici acum nu va inchipuiti ca e totul ca inainte, inca mai are cateodata "caderi", se bulverseaza, il mai apuca nebuneala, am vazut ca a mai vorbit cu "domnisoara", ii mai da mesaje...insa incerc sa nu-i zic nimic. Pt ca altfel incepem sa ne certam si ajungem la alte alea. Zic incerc, pt ca recunosc nu reusesc intotdeauna sa tac, asta e defectul meu [bang]. Dar cu ajutorul lui DD trag nadejde ca s-or linisti lucrurile odata si odata.[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani povestea nasterii Miruneifilmulet aniversar [i]filmuletze poznase 1 si 2
Aaaaaa, draga Madau, daca al tau sau nu-si revine, iti pot veni in ajutor cu ceva de genul [box], [duel], [poc], [neand] si asa [nervo]...poate ca nu o sa te ajute mai deloc, dar macar te racoresti un pic...zic si io....poate mi-o iau io...[:D]). Cmiha, sa stii ca fiecare zi care trece o sa te "usuce" din ce in ce mai mult de energie...si, din proprie experienta iti spun, (cu toate ca atunci noi eram prieteni nu soti, si deci, nu se compara situatia mea de atunci cu a ta), daca va recunoaste ca ceva se intampla si daca discutati daca sa mai ramaneti impreuna, si tu O SA-L MAI VREI, in timp tot or sa mai apara ganduri negre, de genul, "e cu mine, dar parca se gandeste la ea",si va depinde numai de tine cum o gestionezi situatia ca sa "rezisti"...dar nici sa nu-i dai asa usor cu piciorul acestei relatii (vezi cazul lui Madau, care lupta)... te astept cu vesti...~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.

#63
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 12:17

cu paru'[:-)))][:-)))]

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#64
soanso

soanso

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.244 mesaje

Postat 13 septembrie 2008 - 16:54

cmiha,parerea mea este sa ai o discutie cu sotul tau,sa lamuriti lucrurile,nu are rost sa astepti..ce sa astepti de fapt sa traiti in minciuna,din ce am citit am dedus ca tu il vrei,atunci lupta sa-l recapeti ,,esti oare dispusa sa treci peste asta si sa va refaceti relatia,sa mergi mai departe???

mai intereseaza-te de "ia" incearca sa afli cat mai multe,chiar daca adevarul doare,aduna cat mai multe informatii si probe...cred ca sufletul tau e sfarmat in bucatele.

multa putere.



SOSO (20 dec 2005)

POZE SORANA



#65
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 04:52

Cmiha, poti sa lasi copilasul pe perioade scurte cu cineva? ma gandesc sa faci un pic pe detectivul, sa afli cine e femeia si sa-i faci niste figuri. De ex., comanda un stripper pe numele ei (inclusiv platind) si trimite-l la adresa respectiva cand banui ca el e acolo. Chiar daca ea zice ca nu-i adevarat tot i se strecoara si lui o urma de indoiala...Sau cumpara-ti o cartela SIM si cand banui ca e cu ea, trimite niste mesaje siropoase ca venind de la alt numar. Nu stiu zic si eu, ma gandesc ca poate incet-incet o mai scoate de la suflet.
Sa-ti dea Dumnezeu putere!

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

#66
korina

korina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 17:29

Cmiha- nu este bine sa suferi in tacere,atata timp .Parerea mea este ca ,atat timp cat el crede ca tu nu stii el va continua sa te insele.Cel mai bine sa strangi dovezi exacte ,ca atunci cand el nu va recunoaste adevarul ,sa-i aduci si dovezile ,sa vada ca stii cum sta situatia.O relatie nu poate continua la nesfarsit asa pe neincredere,este clar.Poti ramane asa o perioada,prefacandu-te ca totul este ok,dar nu faci decat sa amani sfarsitul ,..care o fii el.N-ai sa-l recuperezi niciodata cu tacerea,mai devreme sau mai tarziu tot acolo veti ajunge,numai ca diferenta ar fii ca mai bine mai devreme decat mai tarziu,macar sa stii ce este in capul lui.Cu cat astepti mai mult,timpul trece in defavoarea ta si in favoarea celeilalte...amanta,daca nu-ti dai seama.Eu in locul tau i-as spune adevarul in fata,dar numai cand am dovezi,si n-are cum sa incerce sa minta.O relatie nu poate continua asa la nesfarsit,nu faci decat sa amani o boala lunga,din care tu vei fii cea mai afectata.
Iti urez sa ai incredere in tine si sa nu lasi sa treaca timpul in defavoarea ta.Mult curaj si putere sa iei decizia potrivita ! Te pup.

#67
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 17:53

Cmiha, nu mai zici nik? [pup]

~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.


#68
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 19:03

Am lipsit ceva timp...

Nu am stat chiar cu mainile in san, chiar daca nu am ales sa-l confrunt pe fata. Din pacate nu va pot da toate detaliile, cert este ca l-am intrebat totusi daca are o relatie si el a negat, ceea ce evident eu ma asteptam.

Totusi dupa toate cele intamplate si un soi de cearta destul de serioasa... unde cum spuneam, doar nu i-am spus in fata tot ceea ce stiu, lucrurile s-au imbunatatit intre noi, si nu doar atat, se pare ca telefoanele respective au incetat brusc de ceva timp.

Probabil ca si simplu fapt ca l-am intrebat a trezit si in sinea lui ceva intrebari, pentru ca pana acum nu s-a pus niciodata problema in felul asta intre noi. Credeam, si incerc sa cred inca, ca ceea ce ne leaga de fapt e mult mai important si trainic pentru a ne pune probleme de genul asta.

Mi s-a parut funny ca am citit pe undeva ca cel mai mare vis al amantelor este sa devina ele sotii, sau femeia nr. 1 din viata domnului, de aceea la un anumit moment devin foarte insistente si-l bat la cap pe domn, moment in care acesta dispare subit.

Probabil ca s-a intamplat cam asa, pentru ca eu altfel nu aflam niciodata de aceasta relatie daca "ea" nu si-ar fi dorit mai mult decat era cazul.

Ramane sa vedem ce se va intampla in continuare, ce va face el, daca vor mai aparea vreodata acele telefoane dupa aceasta perioada, inseamna ca evident am gresit tacand, asteptand sau sperand.

Acum ma gandesc in primul rand la mine, cine sunt si de fapt cat si daca pot continua cu astfel de ganduri in cap.

M-am gandit la tot felul de variante in aceasta perioada, si credeti-ma ca cel mai greu imi este cand ma uit cat de mult il iubeste copilul nostru. Fara el nici nu nu stiu cum ar fi, asa ca deocamdata voi merge mai departe in primul rand pentru el fara sa-mi pun altfel de probleme...

Ma uitam in jurul meu si vad o multime de barbati care-si inseala partenerele... in diferite moduri. Pentru unii familia e sfanta, si chiar si aceia au scapari. Unii se poarta foarte frumos cu nevasta si familia in general, altii se poarta execrabil, avand chiar un program complet diferit de cel al familiei. E greu sa-i pui pe toti in aceeasi oala.



#69
danet

danet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 19:13

Mie nu mi se pare o dovada de "putere si stapanire de sine" toata povestea asta cu recuperarea sotului.

In toate exemplele de pana acum ( madau,cristina,miha )sotiile sunt in permanenta incordate,tensionate si nesigure... sotii? bine merci.
Mai o tacla cu amanta ( fosta ?!) asa ca sa le pastreze asternutul cald in caz ca se razgandesc, mai un repros peste ochi nevestei ca sa-si vada lungul nasului si sa-i tina self esteem-ul sub nivelul marii...

Pana la urma unde e satisfactia recuperarii , cine castiga si ce anume ( vorbesc exclusiv de cei doi parteneri )?

oocristina,eu cred ca umilintele sunt umilinte indiferent cum le spunem , si la nivel subconstient le percepem ca atare.
Ceea ce facem noi este sa le dam un alt nume ca sa putem suporta situatia ,numai ca vezi bine intr-un fel sau altul rabufnesc

Tocmai pt ca am trecut si eu prin asa ceva ,imi vine de multe ori sa deschid un subiect ca si cel al zeppelinei ,pacat de atata timp pierdut...Eu il vreau inapoi alaturi de cineva care sa il fi meritat!

#70
CatXO

CatXO

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 16 septembrie 2008 - 23:38

Citat:
citat din mesajul lui danet
Mie nu mi se pare o dovada de "putere si stapanire de sine" toata povestea asta cu recuperarea sotului.In toate exemplele de pana acum ( madau,cristina,miha )sotiile sunt in permanenta incordate,tensionate si nesigure... sotii? bine merci.Mai o tacla cu amanta ( fosta ?!) asa ca sa le pastreze asternutul cald in caz ca se razgandesc, mai un repros peste ochi nevestei ca sa-si vada lungul nasului si sa-i tina self esteem-ul sub nivelul marii...Pana la urma unde e satisfactia recuperarii , cine castiga si ce anume ( vorbesc exclusiv de cei doi parteneri )?oocristina,eu cred ca umilintele sunt umilinte indiferent cum le spunem , si la nivel subconstient le percepem ca atare.Ceea ce facem noi este sa le dam un alt nume ca sa putem suporta situatia ,numai ca vezi bine intr-un fel sau altul rabufnesc Tocmai pt ca am trecut si eu prin asa ceva ,imi vine de multe ori sa deschid un subiect ca si cel al zeppelinei ,pacat de atata timp pierdut...Eu il vreau inapoi alaturi de cineva care sa il fi meritat!
In general singurii care au de castigat sunt copiii... In rest mi se pare ca ai 100% dreptate...Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic]Varsta AlexieiVarsta Dariei


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -