Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

cum iti recuperezi sotul


122 raspunsuri la acest subiect

#81
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 20:03

Citat:

E vorba despre degradare, de situatiile in care lupta pe care o duci te devalorizeaza in primul rand in proprii ochi.
Poate ca in dragoste este permis orice, dar merita ?
Cata vreme poti sa tii un barbat langa tine daca el nu-si doreste sa fie acolo ?
De ce sa nu canalizezi toata energia asta catre altceva sau altcineva ?
Sunt intrebari pe care mi le-am pus si eu .Din pacate nu stiu decat raspunsurile valabile pt mine...



Aici ai mare dreptate si cred ca raspunsurile le aflam fiecare pentru noi.

Dar intrebare... si daca totusi - el isi doreste sa fie acolo pentru mine si pentru copilul lui in continuare, iar lucrurile pot avea un final pozitiv?

#82
danet

danet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 11:43

[
Dar intrebare... si daca totusi - el isi doreste sa fie acolo pentru mine si pentru copilul lui in continuare, iar lucrurile pot avea un final pozitiv?
[/quote]

Miha , din punctul meu de vedere asta e singura situatie in care merita sa lupti:atunci cand celalalt simte ca locul lui e langa tine.
Pt ca in situatia asta derapajul lui se poate transforma intr-o oportunitate, aceea de a va reevalua relatia, de a evolua impreuna spre ceva mai bun.
In cazul asta trebuie sa va asumati amandoi responsabilitatea pt ce s-a intamplat ( chiar daca aparent numai el a gresit ).

In mesajul meu ma refeream la relatiile compromise , in care unul din parteneri chiar nu vrea sa mai continue.
Atunci ce faci ? ii bagi mintile in cap cu forta , te umilesti , implori ,te infurii la nesfarsit...
E ca un nisip miscator , cu cat te zbati mai mult cu atat te afunzi mai mult,fara sa ai macar "sansa" de a ajunge la fundul gropii.

#83
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 13:25

Citat:

Miha , din punctul meu de vedere asta e singura situatie in care merita sa lupti:atunci cand celalalt simte ca locul lui e langa tine.
Pt ca in situatia asta derapajul lui se poate transforma intr-o oportunitate, aceea de a va reevalua relatia, de a evolua impreuna spre ceva mai bun.
In cazul asta trebuie sa va asumati amandoi responsabilitatea pt ce s-a intamplat ( chiar daca aparent numai el a gresit ).

In mesajul meu ma refeream la relatiile compromise , in care unul din parteneri chiar nu vrea sa mai continue.
Atunci ce faci ? ii bagi mintile in cap cu forta , te umilesti , implori ,te infurii la nesfarsit...
E ca un nisip miscator , cu cat te zbati mai mult cu atat te afunzi mai mult,fara sa ai macar "sansa" de a ajunge la fundul gropii.


sunt convinsa ca nu a gresit numai el. desi el a facut pasul gresit, asta-i clar. mi-a spus-o deja si eu o stiu... ca l-am cam ignorat. are dreptate, eu l-am considerat la dispozitia mea mereu fara sa ma gandesc prea mult la consecinte. au fost perioade in care nici cu sexul nu am dus-o prea bine in special din cauza mea, si aici s-a produs probabil ruptura, pentru ca un barbat rezista o vreme, dar la un moment dat...

daca situatia nu ar fi atat de delicata, nu m-as uita nici o secunda inapoi. asta cu implorat-ul e alta poveste, nu are nimic de a face cu mine. poate ca tocmai d-asta nu am dorit sa-l confrunt direct, pentru ca stiu ca atunci ar fi fost niste replici mai dure, pe care nu mi le doresc. m-ar pune intr-o situatie delicata pe mine in primul rand, pentru ca ne dorim in primul rand respectul sotilor nostri.

si apropo de titlul subiectului, poate nu a fost cel mai bun, nu vreau sa-l recuperez pe "el", vreau sa regasesc cumva relatia noastra, sa vedem daca si ce mai are rost sa facem. aveti dreptate, cu forta nu s-ar putea, daca nu si-ar dori si el asta.

#84
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 14:48

Cmiha iti tin pumnii sa iasa bine, stiu ce e in sufletul tau![flo]



Nitel off topic...al meu iar a luat-o razna de vreo saptamana, acasa se poarta ok nu zic, nu face scandal, vorbeste frumos, ai zice daca l-ai vedea ca totul e super. Dar l-am prins iar cu o minciuna, miercuri mi-a zis ca se duce pe stadion la meciul cu Steaua si am aflat ca n-a fost acolo, a fost sa se vada cu "madmoazela". Bineinteles ca n-a recunoscut si a sarit de cur in sus ca-l acuz degeaba, i-am zis sa se gandeasca bine ce face, daca nu vrea sa vina acasa intr-o zi si sa gaseasca casa goala [bang]. Ca eu una deja incep sa obosesc, si sa ma indoiesc de sanatatea lui mentala....



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#85
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:27

Citat:
citat din mesajul lui madau
Cmiha iti tin pumnii sa iasa bine, stiu ce e in sufletul tau![flo]Nitel off topic...al meu iar a luat-o razna de vreo saptamana, acasa se poarta ok nu zic, nu face scandal, vorbeste frumos, ai zice daca l-ai vedea ca totul e super. Dar l-am prins iar cu o minciuna, miercuri mi-a zis ca se duce pe stadion la meciul cu Steaua si am aflat ca n-a fost acolo, a fost sa se vada cu "madmoazela". Bineinteles ca n-a recunoscut si a sarit de cur in sus ca-l acuz degeaba, i-am zis sa se gandeasca bine ce face, daca nu vrea sa vina acasa intr-o zi si sa gaseasca casa goala [bang]. Ca eu una deja incep sa obosesc, si sa ma indoiesc de sanatatea lui mentala....[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani povestea nasterii Miruneifilmulet aniversar [i]filmuletze poznase 1 si 2
Offfff, Madau, cam multe abateri!!!! Incearca sa-ti pastrezi calmul cat poti, mai ales pentru Miruna....[:(][:(][:(][toanerele~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.

#86
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:33

Incerc, incerc...cat oi mai putea insa...ramane de vazut[bruta]



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#87
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:44

Cmiha, sa ne scuzi un pic.....[flo] Madau, io as da o raita si pe la "madmoazela", si i-as face un pic freza....apoi si lui....[pk]

~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.


#88
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:54

Asta ca tot iti ziceam sa fii calma....[:D][pup]

~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.


#89
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 15:58

Exact la asta ma gandeam si eu ieri [duel][haibat]



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#90
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 16:57

Madau
cum ai aflat?



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -