Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

cum iti recuperezi sotul


122 raspunsuri la acest subiect

#41
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 09 august 2008 - 01:10

Larisa am facut-o in primul rand pt ea..si pt ea luptam amandoi acum sa refacem ce s-a stricat. Miruna e un copil minunat, si merita TOTUL! Sper din suflet sa reusim. Doamne ajuta! [pup]



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#42
Ica 1975

Ica 1975

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.790 mesaje

Postat 09 august 2008 - 06:58

Cmiha, eu nu inteleg de ce nu-i spui, in fond, vina ii apartine si trebuie sa inceteze si sa faca ceva ptr a repara lucrurile. Ia-ti inima in dinti, nu te macina tot ceea ce stii? N-ar fi mai usor sa-i spui?



Miruna, esti pe drumul cel bun, iti doresc sa va ajute Dumnezeu sa reusiti.



Noi



Ce spui sa si infaptuiesti !

#43
Ica 1975

Ica 1975

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.790 mesaje

Postat 09 august 2008 - 20:23

M-am tot gandit la voi amandoua, [asia] si va doresc sa iasa asa cum va doriti



Noi



Ce spui sa si infaptuiesti !

#44
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 11 august 2008 - 13:08

Larisa,
am aflat absolut intamplator, cand sotul tau doarme la 10-11 noaptea si primeste un sms, tu esti inca treaza, normal ca te uiti. Nu l-am controlat voit. Pe urma am observat ca acel numar suna des, sms-uieste des, in special cand eu nu sunt de fata, m-am uitat pe facturi mai vechi, si am vazut ca situatia e mai veche. Cam asta-i pe scurt.

Probabil ca daca-l controlam luna de luna, aflam mai demult.

Acum deocamtata suntem la faza la care sunt un pic suparata, el a inteles ca sunt suparata si incearca sa apropie putin relatia. Trebuie sa vedem daca vom reusi, si ce se va intampla in rest.

Fetelor care ma intreaba de unde atata calm... nu stiu, asa sunt eu, mai calma, deh. Daca fac un circ calumea nu stiu la ce ma ajuta, pe de alta parte nu stiu daca vreau sa aflu 100% ce fac ei impreuna, cred ca un astfel de lucru mi-ar face un rau iremediabil.

Ma gandesc doar ca-l iubesc si nu vreau sa-l pierd asa de usor. Da, sotul e la mine acasa, ceea ce zic eu ca spune cate ceva. Cum sunt atatia barbati care pleaca cu prima ocazie si lasa tot in urma, unul care ramane si face efort, zic eu ca nu-i de lepadat. Nu a lipsit de acasa, nu s-a purtat urat, isi iubeste copilul... etc.

Desigur toate aveti dreptate in felul vostru si va multumesc pentru suport. O sa va tin la curent cu ce se intampla si cum trec peste starile astea. Deocamdata am citit o multime de carti... Cristian Andrei "Perna si ruj" sau altele despre infidelitate. O multime de femei se confrunta cu astfel de situatii. Nu stiu daca facutul bagajului e cea mai buna solutie...

#45
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 11 august 2008 - 18:47

Acum deocamtata suntem la faza la care sunt un pic suparata, el a inteles ca sunt suparata si incearca sa apropie putin relatia. Trebuie sa vedem daca vom reusi, si ce se va intampla in rest.

E un nou inceput....mai ai rabdare cu el!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#46
Aprilie

Aprilie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 12 august 2008 - 01:57


cmiha, as vrea sa te intreb ceva : tu esti sigura ca sotul tau are o legatura cu tipa respectiva ?
pt ca din ce ai postat eu nu sint lamurita.

Ce am inteles este ca individa il suna/sms uneori,citeodata la ore nepotrivite si cam atit.

Una e sa ai dovada clara (de necontestat) si alta e sa ai o banuiala.
Face mare diferenta si trebuie actionat foarte diferit...

Dupa cum ai reactionat tu,am impresia ca in acest moment tu nu ai o certitudine; poate de aceea ai si reactionat cum ai reactionat (admirabil, dupa mine).

Sa dea Domnul sa fie bine pt tine,sa fie asa cum iti doresti!
Aprilie

#47
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 14 august 2008 - 17:45


Aprilie,
am o banuiala foarte serioasa... acum na... pana nu ii vad cu ochii mei nu pot sa stiu 100%, dar eu zic ca semnele pe care le vad nu ma inseala. O femeie stie...

Nu stiu daca vreau sa stiu tot, asa cum ar fi primul impuls, mi-e teama ca in momentul cand afli prea multe, nu o poti lua de la capat.

Prima oara cand am cerut ajutor aici am incercat sa caut povesti asemanatoare, dar se pare ca intre doi parteneri cand apare o astfel de situatie incepe brusc un razboi... (uneori desigur este justificat)!.

Am citit enorm in ultima vreme pe tema asta, si am retinut cateva lucruri importante

- sotul nu este proprietatea ta, sa dispui de el cum vrei cand vrei si mai ales, sa faca mereu ce vrei tu

- o vorba inteleapta spune ca intre o femeie si un barbat nu poate exista prietenie... cu alte cuvinte daca ajungi sa fii "cea mai buna prietena" cu sotul tau, incepi sa uiti sa fii femeie, aici poate am gresit si eu un pic

- atunci cand apare infidelitatea inseamna ca in relatie mergea demult ceva prost. daca vrei sa recuperezi ceva, razboiul dintre tine si el il va impinge si mai mult in bratele amantei.



#48
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 14 august 2008 - 20:43

sper ca sotul tau sa te merite [flo]



@

#49
rasfatzata

rasfatzata

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 15 august 2008 - 01:08

daca nu-i ceri nici o explicatie ,se va obisnui sa faca crezand ca nu-ti pasa sau te-ai schimbat .am discutat o data cu un barbat care a divortat din simplu motiv ca era prea intelegatoare si asa l-a facut sa plece ba la discoteca ,ba in alta tara sa faca bani(el presuponand ca o intereseaza banii si il lasa sa faca ce vrea)la un moment dat el tot plecat ea s-a simtit singura si l-a inselat cu prietenul lui care nu banuia nimeni de ce venea acasa la ei!asa ca au divortat din prostie si lipsa de comunicare(poate ca ea il iubea atat de mult incat nu a vrut sa-l incorseteze ,au fost casatoriti 7 ani si cands-au casatorit aveau 19 ani)

http://community.web...user/rasfatzata

#50
Aprilie

Aprilie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 15 august 2008 - 01:14

Citat:
citat din mesajul lui cmiha



- sotul nu este proprietatea ta, sa dispui de el cum vrei cand vrei si mai ales, sa faca mereu ce vrei tu

- o vorba inteleapta spune ca intre o femeie si un barbat nu poate exista prietenie... cu alte cuvinte daca ajungi sa fii "cea mai buna prietena" cu sotul tau, incepi sa uiti sa fii femeie, aici poate am gresit si eu un pic

- atunci cand apare infidelitatea inseamna ca in relatie mergea demult ceva prost. daca vrei sa recuperezi ceva, razboiul dintre tine si el il va impinge si mai mult in bratele amantei.



Poate e mai bine asa...cel putin,in acest punct (fara certitudini dar si fara scandal,fara vorbe grele ) lucrurile se pot indrepata.

Extrem de important ca ti-ai dat seama ca se intimpla ceva,dar nu doar atit,ci ai intuit si ce/de ce se intimpla si ,mai ales, ce e de facut !

Oricit de greu ne vine sa acceptam, vina,in situatii de acest gen,(chiar daca nu egala)apartine ambelor parti.Din fericie lucrurile pot fi schimbate, situatia ameliorata (cu tact si diplomatie).

Asa cum sint multe persoane contra avort,indiferent de situatie,ba chiar si in cazul unui viol/incest (si merg cu argumentatia pina in pinzele albe...),eu sint anti-divort ! Daca exista o cale de a-l evita, e de dorit.
Cunosc multi divortati dar nu prea am observat sa fie mai fericiti la a doua casatorie...in schimb am vazut complicatiile cu care s-au confruntat ...personal, mi s-au parut mai dificile de rezolvat decit "problemele" pe care le-au avut in timpul primei casnicii.

mult noroc,cmiha !



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -