Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#771
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 08 noiembrie 2022 - 11:43

Ah,

si ma deranjeaza, ca la scoala,,la germana au cumparat o carte anul trecut. Si anul asta le cere profa sa le imrumute imprumute cartile, pt clasa ei de acum.
Pai de ce nu au strans de la toti bani si sa cumpere pt biblioteca scolii?   [zirea] grrr



#772
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 08 noiembrie 2022 - 15:20

Ziua buna!

La multi ani sarbatoritilor de azi!  

 

Judoka, ma bucur ca ai reusit sa rezolvi cam tot ce ti-ai propus, stiu ca erau probleme ce iti stateau "pe creier".  Numai in Bucuresti ati fost? Eu recunosc ca evit sa ajung pe acolo, nu imi place deloc aglomeratia. E foarte intelept copilul tau , ii dau mare drepate legat de prioritatile autoritatilor. 

 

Eu ma sarbatoresc cu baiatul azi, suntem Mihaita amandoi. De fapt mai mult ne-am sarbatorit in weekend cand am avut 2 familii de prieteni in vizita si am facut un foc afara  si am gatit la ceaun. Au ramas peste noapte si s-a ras mult, a fost tare placut. Imi era dor de o zi fara griji.  Bianca a fost la ziua unei prietene care a implinit 18 ani. Au sarbatorit la o pensiune mica langa oras, am luat-o duminica dimineata. 

 

In rest, inca e nefiresc de cald si seceta.  Imi vine sa fac planuri de vacanta pt anul viitor dar nu prea am idee ce si cum. Suntem ok.



#773
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 10 noiembrie 2022 - 09:27

salutare salutare,

 

La multi ani Laura si  LA multi ani copil de laura 

 

La multi ani Mik!!!

 

si eu am doi baieti gabriel. tort si cadouri. piticul isi dorea niste cosmetice gen perie de berberit  [fri]  si sapun  [fri] de ras, aftersheve fara alcool. si am luat bilete la teatru. sala mica, teatru de camera. mai am 3 piese pana la craciun in cos, dar sa vad cum ii prind. teatru am luat bilete pt luni de la ora 20. ca in weekend nu prea ii prind  [soricel]



#774
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 10 noiembrie 2022 - 09:32

J,

mda, nesimtire. la noi se cumpara cartile. 

 

sa va zic ca uneori le am la dublu, ca nu stiu ca mai am cumparat odata la cel mare? ! 

de obicei cartile se schimba dar una doua tot raman. 

 

dar nu e obligatoriu. spui ca ai vandut-o. nemtii fac asta la ordinea zilei.

 

cat despre ro, mie imi place de numai pot ro. cred ca incerc de ceva timp sa vad doar partea buna a paharului. 

si copilul meu asta mic ii place in ro, il irita nitel unii care ii accentueaaza ca vorbeste nu tocmai bine ro (ei fac deseori traduceri din germana si nu au sens in ro, de ex: Cum iti merge?! adica ce faci?!) nah, sa ne bucuram de ceea ce avem.

reconosc ca mereu imi doresc sa fac si ceva plimbare in centru vechi dar nu se poate pt ca rudele imi fixeaza traseul si ma frustreaza maxim. data viitoare  [alcool]



#775
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 10 noiembrie 2022 - 10:53

De fapt mai mult ne-am sarbatorit in weekend cand am avut 2 familii de prieteni in vizita si am facut un foc afara  si am gatit la ceaun. Au ramas peste noapte si s-a ras mult, a fost tare placut. 

Ce frumos,  [il] idilic

Da, am stat numai in capitala, daca ar mai fi fost timp mi ar fi placut si niste teatru sau opera, sau muzee. Data viitoare. 
 

Sambata e campionatul national de judo pe echipe. Avem bilete. Dupa care mergem la restaurant, intalnire organizata de club.

 

Incep sa ma gandesc la sarbatori. [bib] In magazine sint deja decoratiuni, incep petrecerile la birou/scoala, etc. Si vreau sa iau din timp cadouri, sa nu se buluceasca toate cheltuielile in decembrie. 
 

Elkia, si tu iti faci tot programul dupa rude?  [bib] Io,cred ca m as fofila si face ce imi place. 
 

cam asta. Zi frumoasa tuturor  [flo2] 



#776
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.653 mesaje

Postat 14 noiembrie 2022 - 11:22

Hello, hello,

 

Bine v-am regasit! Am fost ocupata cu 2 ture de musafiri in vacanta de toamna. A fost f fain. Obositor ca esti la 200% sa fie totul la superlativ, dar fain. Dupa vacanta inapoi in paine, tot la 200% ca  e sfarsit de an, deci se renegociaza contractele. Toate ziua fac sliduri de bilantz :).

 

Si eu ma gandesc intens la sarbatori :). Facem sarbatoarea de Craciun pe 10 decembrie :), deci se apropie cu pasi repezi.



#777
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 15 noiembrie 2022 - 09:13

Neata voua, la o cafea tarzie.  [cit]

N-am nimic esential de spus, ma bag si eu in seama pe aici.  [:)]

La mine a venit iarna, cu frig deocamdata. 0grC si vant si umed, brrr. Am scos hainele de iarna, ieri am spalat toate celelalte haine/fashuri/etc sa le ascund prin dulapuri. 

Pe la mine sunt tot felul de audituri, bleah, niste unii care n-au lucrat in productie in viata lor imi explica mie cum se face.  [fri]

Azi ar trebui sa gatesc ceva, inca nu stiu ce. 

Nu stiu ce sa-i iau lui Ale de ziua ei si nici de Craciun n-am idee. In anii trecuti acum aveam deja cadourile gata cumparate.  [fri]

[flo2]



#778
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 15 noiembrie 2022 - 10:10

[cit]  [cit]

nici eu nu ma laud cu nimic, doar ca sunt ‘top fresh’ , n am prea mancat ieri si am reusit sa dorm doua ore azi noapte.

dana  [flo2]

Pt cadou, am luat deocamdata o cartela la dm si din aeroport un lego fain, e ca un copacel. Plus carti. Urmeaza baietii, dar nu am avut timp de magazine.



#779
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 15 noiembrie 2022 - 16:35

Coca, 

 

te energizeaza musafirii, asa e. si mie im plac perioadale cu musafiri de numai pot. 

 

Judoka,

 

ai mei sunt fan cosmeticile de la L'occitane. o sa le iau un set de acolo. si ceva polare hazlii, eventual niste ciocolata carti  (neaparat una din Premiul litaraturii 2022 si Asterix&Obelix :))si ceva biletele: cafea, inghetata, cocktail, film. 

sa mergem impreuna, cand vor ai.

 

de cand au crescut parca ma rezerv la Craciun sa fie simbolic. 

Dar fac carnati, sau am in plan. [alcool]



#780
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 09:03

Salut voua, va las cafea.  [cit]


Editat de dana vio, 22 noiembrie 2022 - 07:30 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -