Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#791
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 06 decembrie 2022 - 10:35

 

Ne-am autodepasit anul asta cu decoratul biscuitilor. Eu si Eva, ca Maya ne-a ignorat. Nici bradul nu l-a facut cu noi. Ma seaca faza de ado  [:D]

Totusi trebuie sa ma laud cu ea, ca e prima din clasele a 8-a pe trim 1.

 

Felicitari  [flo2]

se antreneaza la invatat pt facultate. 



#792
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 06 decembrie 2022 - 10:43

[cit]  [cit]

 

hello, hello

 

Ado a avut un test super greu la bio. Jumatate din intrebarile puse nu a fost din materia predata in clasa. Cei mai buni elevi au reusit sa ia 12 puncte. Eu chiar nu inteleg scopul acestor teste  [:-/] 

toata clasa e revoltata si vor sa dicute acum cu dirigintele.

 

Azi e sedinta cu parintii, sa vedem cum o sa fie. 
 



#793
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 06 decembrie 2022 - 11:53

mcoca, felicitari Mayei!  Si felicitari pentru ornamente si harnicie! 

 

Dana, sper ca Ale e deja bine si a scapat de raceala. 

 

Judoka, imi pare rau ca iar au copii tai situatii de kko la scoala. Sper sa ia parintii atitudine si sa se si rezolve ceva. 

 

Pentru mine Craciunul inca e tare departe. Nu am nici un cadou, nu am pus nici o luminita, nici un ornament, nimic.   

Am avut o saptamana plina in care am sarbatorit sotul si copila, am avut musafiri, am fost taximetrist pt copiii care au avut tot felul de treburi si iesiri, am facut cu tata praznic pt mama sambata. Duminica am picat lata, am dormit 12 ore . Saptamana asta am de cautat cadouri pt surorile mele (sunt nascute una dupa alta si in weekend vom fi la Iasi),  azi e ziua celei mai bune prietene, miercuri face 18 ani fata nasilor copiilor si e ziua unuia din finii nostri.  E plin de aniversati si cadouri de gandit si cumparat. 

 

In rest, as zice ca suntem in grafic : sanatosi, unii cu munca, altii cu scoala, nimic deosebit. 



#794
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 06 decembrie 2022 - 12:50

La multi ani Laura tuturor sarbatorilor tai ! Ai multe petreceri luna asta si cheltuieli la fel [fri]

Cadoul de Craciun al lui Ale are pana acum 3 carti si un pulover. [:D]

Da aranjat special de Craciun n-am facut nici eu. Avem un brad mic de 1m si cred ca doar pe acela il impodobim.

Da, Ale este ok acum. MF ne-a dat 2 antibiotice diferite [batcap] , pe care le-am luat de la farmacie, dar nu i le-am mai dat lui Ale. Dr ORL a zis ca singurul lucru bun pe care ni le-a dat MF au fost pastilele cu albastru de metil [fri] ,

in rest a schimbat tot si i-a trecut in 3zile.

J, asa a patit Ale anul trecut. Le-a dat test tot la biologie si cei care mergeau la centrul de execelenta au primit alte subiecte, din cei 5 cea mai mare nota a fost 6 (din 10).

Macar nu le-a trecut in catalog.

 

Am primit unt, pui si varsli, toate de casa.

Ce post [:-@] [ph34r] mananc ca sparta.

Am facut o tocanita de miel o bunatate.


Editat de dana vio, 10 decembrie 2022 - 09:21 .


#795
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 07 decembrie 2022 - 08:44

[cit]  [cit]

 

Laura, multi sarbatoriti aveti. Distractie frumoasa  [flo2]

 

Dana, nu stiam de varsli, dar suna apetisant.

 

Eu am luat mare parte din cadouri, mi am luat varza murata si turta dulce. Ieri am vrut sa iau zahar pudra si chestii pt prajituri( aveau raftul gol  [bib] ) In plus, incepe sa fie aglomertie si forfota prin magazine. 
 

Am amenjat terasa la exterior si vrem sa luam si bradul zilele astea. 
 

Ieri a fost sedinta cu parintii. A primit numai laude ado, are note bune, are o clasa cu nivel ridicat, care il trage in sus.
O sa primeasca si niste ore suplimentare la franceza , sa isi imbunatateasca cunostintele.profa de germana nici nu si a dat seama ca nu e neamt. Vorbeste fara accent, e atent la gramatica [il] 

 

Inca nu s a hotarat la a treia specialitate. O varianta ar fi fizica chimie, dar este o filiera grea, care nu ajuta f mult daca nu te duci spre domeniul medical.

Lui i ar place economie-sociologie, dac se pare ca e mult bla bla si mult de scris in franceza . Proful era si el cam ciudatzel. [clo]

 

———

Elkia, ce mai fac baietii ? Cum merge cu scoala? 



#796
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 07 decembrie 2022 - 09:57

Judoka, multumesc!  Felicitari pentru copii buni pe care ii ai! Bravo lor si voua ca ii cresteti asa frumos!  Bianca are o colega de clasa (la stiintele naturii, unde principale sunt chimia, biologia si fizica)  care vrea sa urmeze facultatea de stiinte politice. Dar la noi inca sunt cele 2-3 obiecte de baza din profilul ales +12-13 alte materii de "cutura generala" pe care trebuie sa le inveti pana la sfarsitul liceului, indiferent de ce interese si prioritati ai tu de fapt. 

 

Dana, pofta buna! Mie imi place vorba aia "mai bine sa imi fie rau decat sa imi para rau" , asa ca mananc si beau din toate, sa nu imi para rau ca nu am incercat. 

Decembrie e super-solicitat bugetul meu, sper sa o scot la capat. 



#797
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 08 decembrie 2022 - 22:52

Laura,  [flo2]

 

S a rezolvat si cu testul, proful si a dat seama de erori si ii puncteaza cu max 15 puncte, si nu cu 30. 

 

pfff, maine e deja vineri, a trecut repede saptamana.



#798
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 12 decembrie 2022 - 15:21

Salutare, salutare, din ro

 

Laura cum a fost la exemnul de engleza?

 

stiu ca nu te incalzeste Laura, dar si ei mei, cu toate ca au putut renuntla la materii care nu mai prezinta pt ei interes , muzica, chimie sau franceza, tot au ramas cu materii care scoate untul din ei, gen 3 ore de sport si 3 ore de biologie. la arte nu ma vait ca lor le place, le place si etica si georgrafia.

 

J, felicitari la A.

 

baietii fac bine, cel mare si-a luat carnetul de conducere. cu prima scoala de soferi ar trebui sa scriu un roman. am fost fraierita, rau rau de tot, am intrat pe mana unui sarlatan si eu am fost o mare toanta. am platit mult mai mult ca dublu scoala de soferi. nah. mai sunt si din astea in viata. nu las eu sa stric bucuria copilului, mai ales ca o sa priveasca mereu carnetul de soferi,

 


Editat de Elkia, 14 decembrie 2022 - 00:12 .


#799
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 11:46

Elkia,

 

vacanta placuta in comtinuare.

 

Tare aiurea cu carnetul, imi pare rau de asa ghinion. Sa-l stapameasca sanatos.

 

———

Mai avem patru zile de scoala, [pk] o gramada de teste, schimburi de cadou cu colegii de scoala, concert, mini petrecere la club, examen de centura. Si tot asa.

 

A fost cred ca cea mai friguroasa noapte de cand ne am mutat in zona, minis zece grade. 
Am impodobit si bradul, dar tot m-as duce putzin prin magazine, sa vad ce deco sunt anul asta. L-am facut pe nuante de albastru, alb, argintiu. [il]



#800
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 13 decembrie 2022 - 14:31

Elkia, tu esti mereu pe sistem turbo, dar de data asta am obosit doar citind cate ai facut.  Sa iti fie de bine sederea in Romania si intalnirea cu oameni dragi!  Felicitari baiatului pentru carnet! Sa il foloseasca mereu fara incidente! Imi pare rau de teapa cu scoala de soferi. Ticalosi sunt peste tot in lume.

Ai mei au zis ca li s-a parut destul de greu  (probabil se asteptau sa fie mai flu-flu) , dar spera ca au facut destul de bine.  Initial la speaking erau programati impreuna, dar s-a decalat lista si au avut alti parteneri de discutie.  Rares, la final a zis " sincer, ma bucur ca nu am picat cu Bianca, ca nu ma lasa aproape deloc sa vorbesc, numai ea dadea din gura".  

Au si ai mei saptamana cu teste, proiecte, inca  nu miroase a vacanta deloc. Nu am facut bradul, nu am pus ornamente, lumini, nimic inca. Sper sa reusim spre sfarsitul saptamanii. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -