Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#781
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 21 noiembrie 2022 - 10:50

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit]

 

dana,  [:(] poate incepe saptamana mai bine ! 

Elkia, faine idei de cadouri. 
 

Trebuie sa scriu email la o profa si nu stiu ce pisici sa scriu. [soc] 

L. a avut test la fizica. A predat foaia si profa spune acum ca nu gaseste testul si ca e vina ei ca nu l a predat. Si ii propune sa reia testul joi.  [8)] sau ii da nota minima pe clasa . 
Solutie cu care fii mea nu e de acord. 
E prima oara cand aud asa ceva la scoala, grrr

 

In fine, sper sapt asta sa fie mai linistita. 
 

O saptamana reusita tuturor 



#782
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 22 noiembrie 2022 - 10:10

Judoka, ii pare rau de situatia in care e L. Ce "noroc " au ai tai la profesori  [smulgpar] . Lucrarea ei e singura pierduta? Nu poate sa o asculte in loc sa ii puna nota aiurea ? 

 

Dana  [flo2]  sper ca esti mai bine. 

 

La ai mei se sarbatoresc zilele liceului saptamna asta. Pe langa festivitati si discursuri oficiale, fiecare clasa a fost incurajata sa vina cu o activitate. La Rares fac treasure hunt  prin liceu (ei origanizeaza, elevi din alte clase fac echipe si participa)  , iar la Bianca organizeaza vineri concurs de ornat clatite. Au oprit inscrierile dupa ce depasisera 30 de echipe. Ei fac clatitele, cumpara diverse pt ornat si elevii participanti au cate 2 clatite la dispozitie sa le orneze cum vor. 2 fete din clasa si profesoara de arte vor juriza. Mi s-a parut super draguta si creativa ideea. 

Pe 10 dec au testarea pt examentul Cambridge, la lasi. Deja au intrat in trepidatii si emotii. Sper sa se descurce si sa scape de o grija. 



#783
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 22 noiembrie 2022 - 16:05

Da,

noroc.
Numai ca avand asa atitudini, isi pierd elevii interesul pt mateire si respectul pt profa. Media clasei e 12 (din 20) , deci, pe undeva , e o problema. Si la ado a fost profa, la un moment dat, si el zice ca e ciudatica.

Testul l a gasit  [bib]

 

Spor la invatat  [pk] la copii, Laura  [flo2]



#784
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 25 noiembrie 2022 - 14:26

Salutare,

 

chiar ca au un noroc copii tai J la scoala. dar profa asta ar trebui sa ii arati obrajul pt ca i-a pus la indoiala onoarea L. Chiar asa. [smulgpar]

 

Laura,

 

foarte frumoase sunt actiunile astea de targ organizate de scoli. La noi s-a strans pana in corona peste 8.000e. 90 se donau, la o scoala partenera din africa. intr-un an a fost 45 % acolo, 45 % la refugiatii din Siria. 

 

ai mei au avut bucatarie internationala, bauturi, doi ani orchestre scolii. cantau pe scena si apoi isi faceau ciuburi pe etaje si cantau regulat. 

 

eu am luat de acolo Carti, multe. sunt foarte ieftine si bune de bucatte, de gradinarie. etc.

 

Anu asta cel mic fac Cazino si cel mare e cu cursul de fizica si au ceva experimente.

la Clasa a 5-a am donat o iala de supa, Am facut supa cu perisoare. Dar alea de dovleac s-au vandut cel mai bine.

si mereu o prajitura.

 

am facut si azi una cu martipan ca atsa mare are vinerea vanzare de prajituri. au fost 4 si imi spunea ca nu s-au vandut cine stie ce si restul le-au donat in camera profilor cu o cutie poate mai primesc de acolo. ei strang bani de balul de la final. Va spun drept ca atata munca ca mai ca as dona bani sa nu mai aiba alergatura.

 

eu sunt prinsa in carti  [ph34r]  (Kahneman )

 

ach da, si am fost aleasa in adunarea salariatilor  [zid] . sper sa nu ma fi legat de cap [vrajitor] Am un tupeu fantastic,  [fri]

 

Dana, ce mai citesti?



#785
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 26 noiembrie 2022 - 15:05

Salut voua.

Fac o pauza de la activitatile gospodaresti. Am gatit simplu, supa taitei, pilaf si friptura pui.

Ale are o faringita urata, deocamdata ii dau tot felul de chestii ptr gat, pana luni cand ajungem la MF.

Elkia, citesc Stare de teroare, Hillary Clinton / Louise Penny.

Am reusit sa-i iau lui Ale 3 carti ptr Craciun, care le-a vrut ea. De ziua ei vrem sa-i luam cercei. Si atat.

Sapt viitoare sunt in CO. Ultimele 2 luni au fost foarte aglomerate si vreau sa-mi aerisesc gandurile.

Am avut sedinta cu parintii la scoala, mi-au spus profii ca Ale este imprastiata. Si ca se plictiseste la ore. Sper sa se mai adune. Si mie mi se pare cam relaxata.

Laura, multa bafta la Cambridge.

Week-end fain sa aveti [flo2]

Edit. 1 litera


Editat de dana vio, 26 noiembrie 2022 - 15:07 .


#786
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 26 noiembrie 2022 - 15:45

Hello, Hello,

 

Am citit tot dar nu am apucat sa scriu nimic. Am avut o perioada incarcata la lucru, cu multe schimbari + 2 deplasari saptamana asta.

Am fost in Luxembourg, unde am crezut ca am fost teleportata intr-un film de Craciun. Super, super faina atmosfera.

Si am fost in Olanda, unde numai pieton sa nu fii :))). Am scapat ca prin urechile acului de 2 accidente de bicicleta. Mancarea la pranz ff prosta :))), nu se compara cu Franta. Seara am fost in schimb intr(un restaurant spaniol 2 stele und am mancat printr altele cel mai bun somon crud din viata mea.

Azi am dormit pana la 11, inca sunt extenuata. Azi decoram casa, si deocamdata nu am niciun chef. Am promis Evei, asa ca nu am de ales.

 

Am reusit sa iau niste cadouri de Craciun. 

 

Vio, sanatate lui Ale!



#787
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 01 decembrie 2022 - 10:47

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit]

 

La multi ani, de ziua Romaniei. [RO] concediu placut celor care stau azi  acasa.

 

Apropo de targuri de craciun. S a deschis si la Strassbourg. Unul din cele mai mari si mai frumoase din Alsacia. Anul asta cu restrictii si amenajari speciale ca sa consume mai putzin curent. 
Mi a placut idee, ca la anul, vor sa elimine comertul de chinezarii si sa se vanda numai ce se produce local. [:I]

 

Dana, e Ale asa imprastiata si acasa? Poate se plictiseste in clasa. Eu am unul asa,  [:D]     V am zis ca am cautat doua saptamani cheile de la masina ? 

Otilia, ce mai fac fetele? 

Ioana?  [flo2]



#788
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 04 decembrie 2022 - 16:41

Hello voua. 

Ale e ok acum, am fost cu ea la ORL si a confirmat diagnosticul meu, a spus ca a fost bun antibioticul ce i l-am dat 3 zile, a fost protejata in primele faze ale bolii, i-a dat alte medicam sa-i treaca mai repede. A intrebat-o daca are prieten si sa nu-l pupe zilele astea :)) 

N-am fost la defilare, n-am iesit deloc de 1 dec, la noi se blocheaza efectiv orasul, vin o gramada din afara. 

Vrem sa iesim acum la o plimbare. 

Mcoca biscuitii tai sunt grozavi ! 

O duminica faina sa aveti ! 



#789
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 05 decembrie 2022 - 16:18

Hello,

 

Ne-am autodepasit anul asta cu decoratul biscuitilor. Eu si Eva, ca Maya ne-a ignorat. Nici bradul nu l-a facut cu noi. Ma seaca faza de ado :((((((

Totusi trebuie sa ma laud cu ea, ca e prima din clasele a 8-a pe trim 1.

 

Am terminat cadourile. Asa ma bucur :)). Maya e un pic mai rasfatata ca Eva anul asta, dar asa s-a nimerit. Totusi Eva se facu cu o iesire la spectacol de balet pt a Maya isi dorea sa vada Spargatorul de nuci, si puiu mic nu putea fi lasat acasa.

 

Sambata avem petrecerea de Craciun, vine mosu. Anul asta e la noi, asa ca sunt la 200% cu pregatirile.



#790
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 06 decembrie 2022 - 07:49

Neata voua  [cit]

Sunt zombi, ieri la ora 20.00 am ajuns acasa. 

Mcoca felicitari ptr Maya !  [flo2]  

Faze de ado are si Ale, isi da ochii peste cap si comenteaza continuu si la orice.  [smulgpar]  Mie nu mi se pare imprastiata, ci superficiala.  [fri]

Ieri a primit si un mos Nicolae cu sosete haioase, o caciula cu motive de Craciun si o ceasca cu aceleasi motive.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -