Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#381
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 02:35

Sa va povestesc o faza bizara. Azi ii puneam sosetele lui fi miu, culcat pe canapea. Luasem o pereche curata din sertar. Ii pun una si cand ajung la a doua tzipa de durere si plange. Imi arata un deget de la picior cu un punct rosu si un pic umflat. Ce sa fie, ma gandeam ca a prins un ciob de sticla mic, ceva. In soseta nu se vedea nimic. Il durea groaznic si nu ma lasa sa ating locul. I am pus doar o compresa rece.

Apoi am avut o invitata acasa, s a jucat cu ea, ma rog, a mai uitat durerea. Cand sa plece invitata, vorbeam cu ea in salon, numai ce vad pe ceasul de perete o viespe mare, neagra. Noroc cu musafira curajoasa care a luat ceasu cu tot cu ganganie si a aruncat o afara pe geam...mie mi era frica.

La sfatul ei l am uns pe locul.dureros cu putina miere si intr un final i a trecut.

 

Bizara chestie...am concluzionat ca viespea a intrat in soseta pe balcon cand erau rufele la uscat si a ramas in ea in sertar.

I am promis copilului ca voi scutura toate sosetele inainte sa i le dau!

 



#382
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 09:27

Buna dimineata,

 

 tocmai ce mi-am terminat cafeaua mea slaba. La mine in sat e o ceata de o tai cu cutitul, parintii mei sunt pe drum, sper sa ajunga ok, taica-miu nu prea vede, cica. Am de rezolvat diverse weekend-ul asta, si imi doresc sa petrec cat mai mult timp cu parintii mei, mi-au zis ca aduc struguri de tara. 

 Luni, am un interviu greut, nu am mai dat un interviu de pff, am emotii, si sper sa fie bine. 

Si daca suntem la capitolul povestiri: baietii dorm in patuturi de bebelus, dar P. are o laterala libera (pt ca el oricum sare din patut, si era redundant), mai au si un pat mare in camera. Eii de vreo cateva nopti, P. sare la frate-su in patut si adoarme acolo, si nu numai el - cu tot cu plusuri, paturici, lapte. E o inghesuiala acolo. Sunt ft amuzanti.

 ---

 Despre vopsit: eu mi-s blonda. In primul trimestru nu m-am vopsit deloc, si nu se vedea rau, cred eu ca la blonde se vede mai putin urat firele albe. Acum ma vopsesc doar cu vopsea fara amoniac, dar nu ft des. In trimestrul 2 m-am vopsit odata, ma mai vopsesc inainte de sesiunea foto de maternitate si gata. Eu ma vopsesc acasa, pt ca la salon imi ia mult timp. Ultima oara cand am fost, cred ca mi-a luat vreo 300 lei, a fost necesar si un pic de decolorare. 

Sa nu ma vopsesc nu ar fi o solutie, pt ca eu sunt satena natural, si ar creste 2 culori. Dar, Strumphita, daca vrei sa incerci, go for it.



#383
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 10:11

. Eii de vreo cateva nopti, P. sare la frate-su in patut si adoarme acolo, si nu numai el - cu tot cu plusuri, paturici, lapte. E o inghesuiala acolo. Sunt ft amuzanti.

 

 

ce draguuuti!!!

 

anja, la coafor is preturi si preturi. la saloanele cu renume... atat costa. eu dau cam cat zice mianna, in jur de 200 de lei. in ultimul timp m-am vopsit singura cu vopsea de salon profesionala.

 

strumph, nu vrei sa incerci sa iti retusezi doar radacinile? am inteles ca sunt ok spray-urile astea mai noi.

 

fleur, brr, ce patanie!!!



#384
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 10:26

fleur, si eu am patit ceva similar cu sosetele copilei, intrase insa o plosnita d-aia puturoasa, nu stiu cum se numeste, noroc ca nu ciupeste.



#385
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 10:57

Neata cu soare,

 

cred ca deja v-am plictisit cu raportu` meteo, dar sincer la ce vreme nebuna avem toamna asta  [fri]  ieri era asa soare de dimineata, apoi am plecat la doctor si in drum spre casa a tras o ploaie de cum nu am vazut de mult tare, cu bulbuci, spume, butoiul... toate laolalta, am venit muratura acasa.  [:-)))] Acum e iar soare, dar nu stiu pana cand.

 

Sophia azi are non uniform day la scoala, a trebuit sa se imbrace cu ceva rosu, in sprijinul unui charity. Am intrebat ce charity dar nu isi mai aducea aminte, eu doar i-am dat cateva lire, ca asa se "plateste" non uniform day. [:D]  Avem si cake sale la scoala azi ca e ultima zi inainte de vacanta de mijloc de semestru. Nu stiu ce prajitura sa fac, ori daca sa fac ceva. De multe ori mergem doar sa cumparam. Banii stransi sunt pentru scoala.  Deci va ziceam ca s-a imbracat in rosu, i-am dat legginsi rosii cu dungi albe, o bluza cu buline colorate si zic, daca tot nu poarta uniforma, o las sa isi ia geaca de weekend si cizmele, ca avem diferite fata de scoala si restul timpului. Cizmele de weekend sunt foarte faine, putin stralucitoare. Cand sa iesim pe usa se tot agita, ii zic sa se grabeasca daca nu vrea sa semneze sa intre in scoala prin secretariat, la care ea: mummy, but won`t the kids think I will look like a disco ball?!   [disco]   Se streseaza mereu cu ce zic altii, i-am spus daca tot e zi fara uniforma, poate sa mearga cum vrea ea, atata timp cat ei ii place, e confortabil si se simte ea bine. Pana la urma s-a dus asa, nu si-a pus cizmele negre de scoala, clasa ei deja intrase cand am ajuns noi in curtea scolii dar inca erau usile deschise si a fugit sus in clasa. 

 

Multumesc de raspunsurile cu vopsitul. [flo] Ma mai gandesc daca sa fac pasul asta acum sau sa astept pana dupa nunta cumnatului de la vara, sa nu arat ca o baba 100% ca reumatismul deja e instalat. 

 

Ma duc sa vad ce gasesc prin frigider sa fac prajitura sa am ce saliva langa, nu am voie sa si mananc  [mai]  Nu v-am spus ieri, dar doctorita mea a fost tare multumita de progres, am mai slabit vreo 8 kg de la sf de august pana cum, ma apropii de 30 kg pierdute de la inceputul dietei. Soacra mea o sa aiba un soc sapt viitoare cand mergem la ei, ca deja s-a speriat pe la inceputul lui Septembrie cand au fost in Londra si ne-am vazut. Cica-s bolnava? ( deci arat ca naiba [:-)))] ) Eh... de parca nu stie, dar nu ma crede. Care soacra crede nora?  [hot]  



#386
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 11:03

wow, strumph, minus 30 kg ?!?!? esti de invidiat, bravo, felicitari pentru ambitie si perseverenta.

pe de alta parte sa stii ca scaderea in greutate poate sa aiba legatura cu caderea parului, iei cumva suplimente de vitamine, ca sa corectezi carentele din alimentatie ? multa lume lauda complexul de vitamine aspasia, ptr par, ten si unghii.


Editat de CorinaDani, 18 octombrie 2019 - 11:14 .


#387
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 11:14

Nu v-am spus ieri, dar doctorita mea a fost tare multumita de progres, am mai slabit vreo 8 kg de la sf de august pana cum, ma apropii de 30 kg pierdute de la inceputul dietei. 

 

 

felicitari!!! bravo!!



#388
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 12:19

FB-ul meu zicea ca-i fake news, da' e amuzant oricum [:-)))]

 

 

Trebuie sa va pun chestia asta:

73066830_2917825268247557_56420032190988

Mare, mare idiot! [batcap] [pk] [alcool] [bib]

 



#389
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 13:54

FB-ul meu zicea ca-i fake news, da' e amuzant oricum [:-)))]

Fake a doar faptul ca nu l-a numit pe presedintele italian "Mozzarella"...cu toate ca in ziua de azi nu mai ne surprinde nimic :) :)

Expresiile translatoarei insa sint cit se poate de reale (asta la comentariile privitoare la cantitate de nisip di Siria. Mult nisip. Foarte mult nisip).

 

https://www.newsweek...twitter-1465903



#390
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 15:15

Mmmmmmiroase tare bine in casa de la prajitura. [pofticios] Am facut lamaie cu blueberries, Sophiei ii place mult. Am gustat si eu un coltisor, stiu ca o sa platesc pentru asta, o sa bolesc de o sa imi iasa pe ochi vreo 2 zile si 3 nopti  [mariaj]

 

I-am pastrat si lu` Mr. prajitura, desi aseara m-a enervat ca i-am facut mancare si nu a mancat nici pe jumatate. Cica era full de la birou, ca au mancat prajituri. Pai bine domle, de ce nu mi-ai spus sa nu ma obosesc sa iti gatesc? I-am spus ca tot a fost acceptat Brexit deal ul ieri la Bruxelles, au sarbatorit? Cine stie gluma cu Brexitul si " have your cake and eat it"   [:D]  [:-)))]

 

Fleur, ce patanie cu viespea! saracul Eric, imi pare rau... Ce planuri aveti de weekend? Cum ati sarbatorit Thanksgiving?  [canada]  [yum]

 

Moon, tare simpaticii piticii tai.  [il]  Vor merge la gradi pe cand vine buburuza? Sper ca parintii tai au ajuns cu bine si ti-au adus bunatati.

 

Corina, iau si vitamine pe langa altele. Parul imi cade de foarte multi ani, nu de cand cu dieta. 

 

Rox, multumesc! Trebuie sa imi pun sosete in sutien, ca am ramas fara  [striptis]  ce grija am si eu  [:I]  sanatoasa sa fiu ca o sa imi schimb si garderoba mai la primavara...

 

Am trancanit destul saptamana asta, v-ati bucurat prea devreme ca am revenit, cred ca acum va pare rau!  [:D]

 

[dra]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -