Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#361
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 16 octombrie 2019 - 22:06

Hello,

 

cam liniste pe aici, nu ca avea eu ceva interesant de spus, doar ca m-am intors la jucariile mele . [inbaita] 

 

In seara asta am fost la sedinta cu profa mandrei, care a avut numai cuvinte de lauda. ( Nu ma asteptam, macar la mate credeam ca o sa comenteze, dar cica se descurca admirabil)  Ne-am uitat putin prin caietele ei de la scoala, aici nu le aduc acasa, si suntem uimiti de cat de mult muncesc in clasa. Ea mereu cand o intrebam ce a facut azi la scoala ne spune pe fuga doar ca a avut mate, engleza, stiinte.. dar nu da detalii  [:D] Chiar si scrisul e din ce in ce mai citet, doar acasa vad ca scrie talpa gastei. Cand scrie povesti isi face ea carticica din hartie alba, o taie fasii si apoi lipeste sau capseaza si pe alea scrie. I-a spus profei ca scrie povesti si i-a cerut sa ii aduca la scoala sa vada si ea, dar Miss cica.. maybe.. deci nu toata lumea poata sa ii citeasca operele [bla]  [:-)))]

 

Voiam sa va arat o zana ori 2, dar vad ca inca nu s-a rezolvat problema cu atasatul pozelor. Am pus pe IG/FB, acolo nu-s probleme tehnice  [biz]

 

Noapte buna! 



#362
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 09:21

Buna ziua,

 

Sunt un pic obosita cu o usoara durere de cap, dar stiu de la ce este.

Sper sa nu fie o zi prea grea la birou.

 

Saptamana trecuta si soacra mea a primit telefoane din El Salvador parca si Rep. Moldova.

 

Sa doresc tuturor o zi cu soare!



#363
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 10:18

Daca a

 

Roli, noi pe-acolo mergem mereu cand venim in tara; al meu conduce prudent, nu se aventureaza...si sa stii ca s-au mai linistit si romanii, nu se mai aventureaza ca in trecut (ce depasiri vedeam [zirea] imi statea mie inima in loc).

Daca ai vedea cate accidente si cati morti sunt anuntate zilnic te-ai ingrozi, crede-ma.



#364
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 10:23

Neata,

 

nu prea sunteti vorbarete, va bucurati de soare si de vara indiana  [flo]  A iesit soarele si la noi, dupa o noapte rece cu cer senin. Mi-au cam inghetat toate cele in drum spre scoala, care scoala e la 2 minute de mers pe jos in capatul strazii. Deh, m-am si dus in balerini fara ciorapi si tricou pe sub o geaca subtire. Am vazut soarele, am crezut ca a venit vara  [:D]

 

Am o intrebare intrebatoare: a incercat vreo pinguina sa nu se mai vopseasca si sa isi lase sa creasca parul natural?  [:I]  Eu am iar programare la coafor saptamana viitoare si de multisor ma bate gandul sa nu ma mai vopsesc. Am foarte mult par alb si creste asa repede, deja se vede parul alb cam 1.5 cm si abia am 4 sapt de cand m-am vopsit ultima oara. Sincer m-am si saturat sa tot las la coafor la 5-6 sapt cate 120-150 lire.  [zirea]  Urmaresc pe Insta niste doamne la 40+ ani care si-au lasat parul sa creasca natural si au un par alb superb. Ma tot intreb cum as arata cu parul alb?  [vraji]  

 

Fug la doctor, sper ca nu ma cearta ca am mai calcat stramb cu dieta. Sau sa nu ii spun?  [ascuns]  [:-)))]

 

O zi frumoasa si insorita!  [flor]



#365
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 10:35

Servus pinguini

 

Strumphi, eu anul trecut nu m-am vopsit o perioada...eu am par gri doar in fata, in rest e saten...aratam de parca imi facusem suvite gri in fata....imi statea bine, dar m-am plictisit de culoarea naturala, asa ca am revenit la gri...acum am parul violet [ph34r] dar al meu e scurt, asa ca-mi pot schimba usor culoarea. 

 

La noi e soare cu dinti.

 

Ce bine ca azi e joi, astept cu nerabdare weekend-ul, ca sa dorm mai mult.

 

Sambata avem program de cumparaturi, gatit etc..duminica mergem cu prietenii din orasul de langa noi la restaurant, care acum are sangerete..baietii mananca carnati din sange (Blutwurst in germana), eu mananc ficat cu rösti (e ft bun, asta mananc de ani buni acolo).

 

Luni se termina si vacanta de toamna in canton la noi (2 saptamani a fost), asa ca incepe traficul nebun iar; astea 2 saptamani a fost liniste.

 

O zi faina sa aveti. 



#366
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 11:00

Strumphi, eu ma vopsesc de când am fost in India, numai cu henna. Acum o cumpăr de pe net sau de la magazinele de plante din oraș. Cea de pe net îmi place mai mult, e cu unt de shea in ea. Nici înainte nu dădeam banii pe vopsit la coafor. 
 

Cat am fost in medical, 2 luni, nu m-am vopsit. Eram nevopsita de o luna jumate, deci s-au făcut mai bine de trei luni. Problema e ca mi se unge foarte repede parul nevopsit, plus ca nu are ținuta. Henna are calitatile ei, de asta îmi place. 
 

 



#367
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 11:42

whaaat ? ce preturi sunt la voi la coafor, strumphi....

in banii aceia intra si spalatul, tunsul, coafatul/aranjatul parului ?



#368
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 11:55

Eu ma vopsesc doar acasa de cand ma stiu. Nu-mi place la coafor. E de stat mult acolo, ma plictisesc ingrozitor, ma enerveaza discutiile din jur, ma enerveaza sa-mi umble cineva in par sau la unghii. De asemenea, nu-mi place sa dau bani pe niste treburi pe care mi le pot rezolva singura. Ma duc de nevoie si cu mare sila doar pentru epilat. Si arareori, adica o data / de doua ori  pe an, la tuns.

 

Mihaela, am incercat si eu odata Henna si dupa ce am umplut toata baia si hainele de firmituri din alea ...asa mi s-a facut...nicidecum o crema...am jurat ca nu mai repet vreodata. Dar, ce zici tu acolo, ca e cremoasa...o fi alta mancare de peste?



#369
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 11:57

Revin cu o precizare. Nu ma vopsesc de cand ma stiu, ci de cand am inceput sa albesc si sa arat ca o baba daca nu ma vopsesc. Deci, de nevoie fir-ar!



#370
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 17 octombrie 2019 - 15:19

Ma doare capul rau rau. Uh.. nici cu pastile nu trece. 

 

Mihaela, am auzit de henna, dar sincer nu stiu cum e.  Si parul meu nu numai ca trebuie spalat aproape zilnic ca se ingrasa super rapid, dar m-am saturat sa il tot aranjez, imi  si cade groaznic, toata casa e par si aspir mereu ca nu suport sa il vad peste tot. 

 

Corina, astea-s preturile de Londra. Chiar si un amarat de tuns incepe de la 50-60 lire... deci cu tot cu vopsit, spalat, tuns, coafat... treci bine de o suta si ceva, plus tips.. 

 

Roli, eu am inceput sa albesc tare de tot dupa ce am pierdut 3 persoane dragi in 3 ani, unu dupa altu. Intai tata, apoi cumnatul/nasul la nici 38 ani, un soc imens si apoi bunica mea draga. De nevoie ma vopsesc si eu, dar as vrea sa renunt, insa mi-e frica de cum o sa arat cu par alb, desi am cateva vecine care sunt chiar mai tinere decat mine si au par alb si le sta tare bine. Curaj sa imi fac! 

 

Lauranico, sper ca ti-a trecut durerea de cap si ai avut o zi buna la birou. 

 

Ella, tu esti curajoasa cu par mov. Eu daca ma fac mov si ma duc la soacra saptamana ce vine o sperii de tot. 

 

Ma intorc la shop ul meu, ca am sters praful din el si am inceput sa il aranjez pentru Craciun.  




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -