Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#961
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 14 noiembrie 2019 - 20:32

Velvet, pe tine te-am uitat! [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Imi pare rau de prietenii tai!

Tu cum mai esti cu moralul? Se vede liúminita?



#962
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 14 noiembrie 2019 - 20:38

anja  [flo2]  inca nicio luminita, dar speranta exista. vreau doar sa fiu sanatoasa. ma izbesc mereu de acelasi gand cand mi-amintesc de ei,afland brusc si abuziv ca sunt bolnavi irecuperabili. si daca sunt sanatoasa si voi lupta, poate voi reusi sa fiu bine,undeva in alt loc,intr-o alta viata, respirand alte orizonturi...



#963
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 noiembrie 2019 - 22:07

Anja, e asa brambureala in capul meu ca nici nu mai stiu bine ce perdele am ales.

Unele is  albe, altele ivoire, unele din matase, altele nu mai stiu din ce, parca din voal?!?! . Draperii din catifea gri  inchis, in sufragerie la usa mare de sticla prin care se iese pe terasa,  care nu are jaluzele, in dormitor nu mai stiu ce culoare  am ales  [:D]

Oricum sunt simple fara modele.

 

Nu am mai avut perdele la geamuri de 25 de ani. Dar aici nu am avut cum sa  nu pun ca la 2 usi mari de iesire pe terasa si balcon nu am jaluzele  exterioare si a trebuit sa pun draperii.

 

Si mie nu imi plac draperiile. Asa ca am ales ce m-a dus capul la momentul respectiv dupa ce m-am  invartit vreo 3 ore ca un coif intr-o caldare. Bine ca nu mi-a explodat capul de atata gandire.

 

 

Mai aveam de cumparat 3 lampi-pendul care atarna deasupra locului unde vom lua masa si 2 aplice pentru baia mea. Din mare prostie le-am nimerit si vin  chiar foarte bine.



#964
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.928 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 00:06

Citesc si aproape ca nu mai apuc sa scriu, dupa atatea pagini. Dar, bravo ca scrieti.

 

Eu va salut din iarna...gata a venit. 25 cm de zapada si frig ca naiba.

Mi s a stricat stergatorul de luneta si dupa ce m am foit la un magazin de specialitate am aflat ca trebuie comandat la Nissan. Bleah, nu m am mai dus, voi da telefon. Nu stiu, seara dupa scoala nu am chef si energie de nimic.

 

Ella, felicitari!

 

Mariana, bine ai revenit! 

 

Monica, la multi ani fetei, cea mare din cate inteleg.

 

Michelle, grija la William sa nu ridice haltere deasupra nivelului umerilor. Se spune ca ii opreste cresterea in inaltime, desi nu cred ca asta e o problema la el.

 

Mihaela, am ratat pozele tale, poate le pui pe FB? Ma bucur ca arta te relaxeaza...pictura, foto. Sper ca vernisajul sa ti ofere oportunitati de a te face cunoscuta si de ce nu de a vinde lucrari.

 

Strumphita, odihneste- ti mana greu incercata. La zapaceala concurez si eu, dar intr atat ca ma suspectez de Alzheimer. Am inceput sa fac intensiv rebus, cica ajuta!

Imi place cum descrii Londra, sper sa o vad si eu intr o zi.

 

Laura, serios, copiii tai lucreaza EXTRAORDINAR de mult. Stiu ca nu se poate altfel, dar ma intristez cand citesc.

 

Silvi, condoleante!

Despre tatal baiatului, nu pot sa spun decat ca are interdictie sa ne vada pana anul viitor in primavara, si intentionez sa cer prelungirea ei. Am motive, din pacate. Insa intr un viitor nu l voi impiedica sa si vada tatal, daca va dori.

 

La petrecerea de Craciun voi merge cu siguranta, copilul gasesc eu cu cine sa l las, in ultima instanta apelez la babysitting.

 

Gata, iau mamaliga de pe foc si merg sa iau copilul de la scoala.

 

Daca schimba Ioana capitolul, eu i as sugera ceva cu vine Craciunul, ca asta i pe la noi.

 

 



#965
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.928 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 01:53

Fiecare om il doare ceva...

 

Pe mine ma doare in cot, la propriu. Mai precis deasupra cotului stang am o durere atroce, mai ales seara la culcare si noaptea, ma trezesc si ma zvarcolesc de durere. Este o tendinita cred. Bag Voltaren forte dar efectul e de scurta durata. Nu mai pot cara mare lucru cu bratul stang. M am obisnuit cumva cu durerea asta, mai sila mi e sa ma duc la medic, sa fac fizioterapie.

Pe vremuri cand am facut tendinita la ambele incheieturi ale mainii de la ridicat copilul in brate, si mai demult cand am facut de la tenis, m-a dat ex- ul cu un unguent pe baza de ardei iute, cu efecte miraculoase. Dar nu mai stiu numele, marca.



#966
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 08:14

Fleur, inceara sa intrebi de unguent cu capsicum. Si poarta o cotiera.



#967
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 08:56

Nu, cea mica este, Ana Maria, a implinit 11 ani. Sora ei putin mai mare, Andreea are 12 ani, impliniti asta-vara, in luna iulie.

Merci pt urari [flo2]

 

Cu tatal lui Eric, nu am stiut ca a fost asa nasol... asa ca e bine ca te-ai desprins. Aveti grija de voi! Succes lui Eric la scoala, sa se acomodeze cat mai rapid! [flo2]

Multa sanatate! Grija maxima cu durerile... :(

 


Monica, la multi ani fetei, cea mare din cate inteleg.


Editat de monicabo, 15 noiembrie 2019 - 09:07 .


#968
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 09:04

Fleur, ia orice unguent cu ardei iute de la farmacie si alterneaza-l cu voltaren. si da, ar trebui ceva kineto.



#969
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 09:58

iaca-ta capitol nou, special pentru iarna din Canada :)

 

https://comunitate.d...pe-ghetar-oare/




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -