Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 14:55

Bine a venit toamna! Sa va bucurati de ea.

 

traian-biltiu-dancus-natur%C4%83-static%



#2
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 15:00

Miha, frumos weekend la voi. Imi imaginez ca te-ai simtit bine intre oameni cu aceeasi pasiune.

 

Silvi, o tineti din petreceri in petreceri. Bafta la concursuri!

 

Moon, refacere usoara lui Patrick. Am inteles cum e cu Mr Moon. 

 

Anja, ce frumos la voi acolo.



#3
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 17:33

Am nevoie de un sfat: P are o prietena buna la scoala, O. P zice ca sunt cele mai bune prietene. Noi am invitat/o pe O la noi la play date de multe ori. A venit o singura data, desi ne/am oferit sa o ducem noi acasa (e distanta de 36km). Alta data a zis ca vine, doar ca sa imi dea maica-sa sms in dimineata respectiva sa zica / ca nu mai poate sa vina ca se teme. Azi P iar s-a dus sa o invite si mama O a zis ca se grabesc si a plecat repede, dar am gasit-o stand de vb cu o alta mama langa poarta scoli. Nu e prima data cand P se duce sa intrebe si isi pune sperante iar mama O ii zice pass. Dupa ce a venit la noi prima data cred ca am mai invitat-o de 4-5 ori. Azi am fost foarte tentata sa o sun si sa o rog sa imi spuna franc daca intentioneaza sa o mai lase pe fie-sa ever  la noi sau nu, dar m/am abtinut. Are rost sa deschid discutia cu ea? Sau mai bine o las in plata ei? Plus, ce ii zic P care nu intelege de ce ea +O + eu vrem sa aiba play date dar mama O se opune.



#4
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 17:38

Ioana, nu a fost neaparat ca am fost între oameni cu aceleași interese, nu prea am comunicat ca a fost destul Pt mine sa fiu acolo, atenta la prezentări și workshop :). Ci faptul ca am făcut pasul asta, ca mi-am dat șansa asta. 

 

Azi mi-a zis Silvia ca e oficial prietena/iubita cu băiatul. Sunt ihop, adică împreuna, oficial :). Cât am fost noi plecați a dormit aici, doua nopți, au locuit împreuna :). Vineri a fost invitata la cina la băiat acasa, părinții lui au invitat-o. Au și învățat, azi au avut test la mate, in Weekend au lucrat. Ea a și călărit. E o etapa frumoasa in viața ei, ma bucur Pt ea. 

 



#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 17:44

Ioana, ar trebui sa discuți cu acea doamna, să-ți dea un răspuns clar, spune-i că te-ai cam saturat ca fetița ta sa fie dezamăgită constant de aceste refuzuri fara motive întemeiate. E binele copilului tau versus mofturile sau prejudecățile acestei tanti.



#6
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 18:17

Ioana, eu nu as mai discuta nimic cu mama. Cred ca oricum ar da-o cotita si ti-ar raspunde poltiicos si ti-ar oferi motive. As inceta cu invitatiile si cu ofertele de la mine. P si O se pot juca la scoala. Cand madam va face primul pas, m-as mai gandi pana sa accept :))) La varsta asta, P o sa isi gaseasca alta prietena... Lui P ii spui ca mama lui O este ff ocupata si stresata si ca nu poate sa o aduca pe O la play date.

 

Miha, dar ce pe fast forward sunteti cu "ihop-ul" :) La noi nu sunt inca semne (sau nu le observ eu :)))) Am notat castelul...

 Silvi, spor la cumparaturi si "la multi ani!!" sarbatoritilor.

 

Rog si eu o doamna moderator sa imi stearga poza de la sub inchis! (Tack!, vb suedezului)


Editat de anja, 23 septembrie 2019 - 18:57 .


#7
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 19:10

[hia]

 

bine v-am gasit in casuta noua!  [:)]

 

Ioana  [flo2] multumim pt ea  [:)]  eu...cred ca as intreba-o daca are ceva impotriva mea si a copilului meu.eu-s mai directa  [:)]

 

anja ce frumos peisaj !  [il]

 

miha ce weekend frumos ati avut! sa va fie de bine!  [flo2]

 

va pup pe toate  [pup]



#8
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 21:20

Am fost la primul curs de pictura! După 35 de ani încă mai știu sa desenez și sa pictez! A fost super intensiv, dar super mișto. 



#9
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 01:15

Ioana, multumesc pentru titlu, frumos, le simt mirosul...

 

Noi am avut un weekend frumusel. Sambata am fost la un fel de targ de vechituri, vente de garage ii zice, se aduna oamenii intr o imensa parcare a primariei si vand lucruri ce nu le mai trebuie. Cautam patine, am gasit keyboard, tot voiam sa i iau mai demult baiatului ca pare interesat de pian. A inceput sa zdrangane cu entuziasm, isi pune lectii de pian pe tableta. O sa i iau si lectii adevarate.

 

Duminica am fost la cules de mere, cam departe dar a meritat ( tare m am dezobisnuit de distante mari si de trafic ingreunat de constructii). Vreme buna, mere gustoase din soiurile ce le voiam, am cumparat bineinteles si bunatati din mere, muffins, tarta si inegalabilele gogosi cu mere, am stat la o coada imensa la ele. Am ajuns acasa obositi si ghiftuiti. Am cules un sac mare si unul mai mic, vreo 12 kg in total. Baiatul si a dus azi sacul mic de vreo 4kg la scoala si l a impartit copiilor din clasa. Cica au mancat, mai au si pe maine la collation ( gustare).

 

Ioana, eu zic ca Anja sa nu mai comunici cu mama respectiva. Cu sila nu se poate. Adica asa as face eu, dupa firea mea. Mingea e in terenul ei, as sta deoparte.

 

Mihaela, frumos program ti ai facut, bravo. Inteleg ca ati prospectat terenul pt nou joburi pe acolo pe unde ati fost. Bine ca exista optiuni, alternatuve, oportunitati.

Ce frumos ca Silvia e la prima iubire serioasa, din cate inteleg. Sa o traiasca din plin, vad ca are toate sansele cu parinti intelegatori ca voi.

 

Moon, sanatate si refacere rapida micutului P. Frumos nume de surioara. 



#10
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 01:20

Scuze pentru greseli, dar decat sa editez mai bine sterg tot!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -