Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Boureanu in rol de tata

violenta divort boureanu scandal

220 raspunsuri la acest subiect

#201
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 14:39

Intre timp mama zice clar ca vrea custodia http://www.romaniatv...deo_315099.html

 

Si mai spune ca in 2004 a fost agresata de el si a facut o plangere care nu s-a solutionat, deci are si o dovada.

 

Lasand la o parte exagerarea si victimizarea, poate ea chiar crede ca dupa cele intamplate intre tata si fiica e mai potrivit s-o creasca ea. Macar n-o injura si n-o trage de par.

Are proceduri legale la dispozitie. De aceea exista justitie. Daca are probe admisibile poate actiona in instanta. Dar nu cu gura la TV-X si TV-Y 



#202
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 15:48

Aaaa...sa nu mai zic ca daca era o lege in Ro de complicitàte la tainuire (sper ca zic bine ),lui ii dadeam 7 ani de puscarie si ei 5 .

#203
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 16:10

E foarte probabil sa aiba si fosta sotie dreptate, legat de violenta lui. Poate ca a fost amenintata, agresata si ea.

Dar fara dovezi nu exista nimic.

O cred pe ea exact cum il cred pe boureanu ca o aduna de sub poduri, pe unde se droga si se prostitua.

Din pacate la ea mai e ceva: orice om de aici admite ca murea cu ala de gat daca i-ar fi maltratat, asa cum spune, copilul. Daca nu a facut asta, eu nu o critic, nu e caderea mea sa fac asta, insa nu-s de acord sa manance bors acum.

Ar trebui sa taca. Sa ia copila daca vrea si crede ca poate sa-i ofere altceva si sa-si vada de treaba. Faptul ca nu face insa asa, imi arata ca nu e cu absolut nimic mai buna decat fostul sot, nu va face nimic bun pentru fata. De altfel, cred ca in scurt timp vom mai auzi de ele.



#204
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 19:53

Alizee, sunt multi care interzic copiilor diverse chestii, cum sa se astepte sa faca fix pe dos?
Nu le mai spui nimic?

#205
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 20:01

Xio, cand parintele este extrem de autoritar, copilul ori il asculta, ori se revolta.

 

Este f important pt relatia dintre parinti si copii sa existe dialog si sustinere, parintii sa faca unele concesii pt ca adolescentii sa n-o ia pe drum gresit.

 

Spre exemplu : Boureanu ii interzice fetei sa vina cu prieteni sau rude. Putea sa-i permita toate astea numai cand era si el acasa. 

 

Sunt de acord ca telefonul trebuie luat seara, dar fara injuraturi si amenintari. 


Editat de Alizee, 19 septembrie 2016 - 20:02 .


#206
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 02:01

E foarte probabil sa aiba si fosta sotie dreptate, legat de violenta lui. Poate ca a fost amenintata, agresata si ea.

Dar fara dovezi nu exista nimic.

O cred pe ea exact cum il cred pe boureanu ca o aduna de sub poduri, pe unde se droga si se prostitua.

Din pacate la ea mai e ceva: orice om de aici admite ca murea cu ala de gat daca i-ar fi maltratat, asa cum spune, copilul. Daca nu a facut asta, eu nu o critic, nu e caderea mea sa fac asta, insa nu-s de acord sa manance bors acum.

Ar trebui sa taca. Sa ia copila daca vrea si crede ca poate sa-i ofere altceva si sa-si vada de treaba. Faptul ca nu face insa asa, imi arata ca nu e cu absolut nimic mai buna decat fostul sot, nu va face nimic bun pentru fata. De altfel, cred ca in scurt timp vom mai auzi de ele.

si foarte bine ca vom mai auzi  de ele.  poate le-a fost frica pana acum sa vorbeasca. ( si daca a luat-o de nevasta dupa ce a cules-o de sub poduri , pe unde se droga si se prostitua a fost alegerea boureanului, nu a ei).

 

e foarte mic timpul de cand lumea a inceput sa aiba curajul sa spuna ceva. 

 

edit: am inteles ca desi a fost custodie unica , ea a fost impartita mereu .

boureanu a fost un om politic la varsta de 30 de ani,  stie ce inseamna puterea si cum sa o foloseasca in contul propriu.


Editat de a_alinta, 21 septembrie 2016 - 05:06 .


#207
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 07:25

si foarte bine ca vom mai auzi  de ele.  poate le-a fost frica pana acum sa vorbeasca.

 

Sau poate le-a durut in...dos.

Ma rog, eu vorbesc de mama cea grijulie.



#208
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 10:24

Mie nu mi-a placut niciodata de Boureanu, mi-e tare antiaptic...personal l-am cunoscut la nunta fetei unor prieteni de familie...tipa a fost colega cu el la Liceul de Informatica...B era atunci era cu Irina.

 

Pe Irina o cunosc bine, a fost in gasca noastra in tinerete  [ph34r] sunt de aceeasi varsta cu ea, ne-am cunoscut acum 25 de ani (aveam 17 ani) ...era vecina cu un tip din gasca, asa a ajuns la noi in grup...ceea ce spune B despre ea este adevarat: a fugit de-acasa la 14 ani, a fost plecata si in Italia, unde a facut lucruri mai mult sau mai putin ortodoxe...arata bine, dar cam atat...exact cum spune Rufus, prea multe nu avea in cap...si e adevarat ca a abandonat scoala...a fost cam 2 ani la noi in gasca, apoi s-a pierdut pe drum...de fapt, s-a despartit de tipul din grup cu care se cuplase...tip pe care l-a inselat [:D]


Editat de Ella73, 21 septembrie 2016 - 10:25 .


#209
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 12:43

Timpul va dovedi daca Irina a ramas la acelasi nivel la care era la 17 ani...



#210
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 12:45

Pai n-a ramas.

Dupa cum a continuat dupa varsta asta, e clar ca a luat-o in jos...





Etichetat si cu violenta, divort, boureanu, scandal

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -