Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Boureanu in rol de tata

violenta divort boureanu scandal

220 raspunsuri la acest subiect

#181
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:17

Comportamentul fetei este efectul de bumerang al comportamentului tatalui.

Dealtfel singura persoana existenta in viata ei... nu ca nu ar trai si mama insa.... nu exista decat in acte.

Dramatic sa existe doar tatal ...



#182
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:23



Rufus, nu stii tu ce experienta de viata a avut si are fiecare utilizator DC ca sa te hazardezi sa-ti dai cu presupusu' ca toti sunt superficiali cand fac anumite comentarii care nu-ti convin tie, ca sa fiu diplomata, asa... 

 

 

Pai mi se pare simplu: ai copil adolescent ( nu pre, nu aspirant, nu... [:D] ), ai experienta de parinte de copil adolescent.

Nu ai copil adolescent, nu ai experienta de parinte adolescent.

Ti se pare ca ma hazardez la ceva? Experienta ta de fost adolescent nu are nimic de-a face cu experienta mea de parinte de adolescent.

(in plus n-am vorbit de toti superficiali, bla, bla...asta e de la tine, din burta).

N-am zis ca nu-ti poti da cu parerea, ca e interzis sa ai opinii, ba chiar pot spune ca fara aceasta experienta tu poti avea dreptate in unele cazuri in fata mea, care am aceasta experienta. Totul e posibil

Dar cam atat.

Daca ai, ai. Nu ai, nu ai.

Simplu.

 



Eu nu sunt nici pe departe de acord cu tatal B, dar am ascultat un interviu si trebuie sa reunosc ca i-am dat dreptate intr-o privinta - cand a spus ca-i confisca fetei telefonul inainte de culcare pentru ca altfel ar fi stat pana dimineata la 4 pe el, in conditiile in care trebuia sa mearga a doua zi la scoala. Daca ai un copil care e dependent de telefon si care risca sa piarda noptile din cauza asta, atunci chiar i-l iei daca vezi ca nu intelege cu vorba buna sa-l lase din mana si sa se culce la o ora normala.

 

Cristina, nimeni de aici si in general din ce am ascultat nu poate sa fie de acord cu metodele de educare ale tatalui. Dar discutand de principii, nu pot sa nu remarc ca daca spun acum ca da, nici fetele mele nu dorm cu telefonul la cap, inseamna ca sunt de acord cu metodele lui Boureanu si ii gasesc scuze.

 

Este asa cum zice Mirela: pur si simplu daca nu esti acolo nu stii cu ce se confrunta ala care e acolo. Nu ca esti mai bun sau mai prost parinte, pur si simplu nu cunosti.



#183
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:49

Cand tatal aduce acasa femei din ce in ce mai tinere, pana o muta cu ei pe ultima, care-i aproape de varsta fiicei, iar iubita abia iesita din adolescenta isi da cu parerea despre cum ar trebui sa se comporte fata, razboiul e gata.

 

Oricat de greu ar fi sa educi un adolescent, cum a procedat Boureanu, este de neacceptat. 

 

Iar mama a fost absenta, fiindca el era mult mai puternic, politic si financiar, decat ea.

Mama a declarat ca a facut multe reclamatii la politie, a fost si la IML, dar toate s-au pierdut... si nimic nu s-a finalizat.



#184
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:54

Cand tatal aduce acasa femei din ce in ce mai tinere, pana o muta cu ei pe ultima, care-i aproape de varsta fiicei, iar iubita abia iesita din adolescenta isi da cu parerea despre cum ar trebui sa se comporte fata, razboiul e gata.

 

Oricat de greu ar fi sa educi un adolescent, cum a procedat Boureanu, este de neacceptat. 

 

Iar mama a fost absenta, fiindca el era mult mai puternic, politic si financiar, decat ea.

Mama a declarat ca a facut multe reclamatii la politie, a fost si la IML, dar toate s-au pierdut... si nimic nu s-a finalizat.

 

Tu in locul ei ca mama ai fi procedat ca si ea?



#185
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:59

Cand tatal aduce acasa femei din ce in ce mai tinere, pana o muta cu ei pe ultima, care-i aproape de varsta fiicei, iar iubita abia iesita din adolescenta isi da cu parerea despre cum ar trebui sa se comporte fata, razboiul e gata.

 

Oricat de greu ar fi sa educi un adolescent, cum a procedat Boureanu, este de neacceptat. 

 

Iar mama a fost absenta, fiindca el era mult mai puternic, politic si financiar, decat ea.

Mama a declarat ca a facut multe reclamatii la politie, a fost si la IML, dar toate s-au pierdut... si nimic nu s-a finalizat.

 

Am remarcat ca ai o problema cu varsta partenerei lui Boureanu. Asta e...parerea ta.

Dar mama a fost absenta nu pentru ca era el puternic, ci pentru ca avea treaba cu nasu'. Mi se pare curios cum de vezi numai varsta partenerei tatalui, iar mama  saraca a fost fortata sa se consoleze cu nasul.

Cat despre multele reclamatii la politie, au lipsit cu desavarsire. De multi ani Boureanu nu mai reprezinta nici o putere...

Si o pozitie de mama buna tot n-a existat.



#186
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 12:14

Ea am scris exact ce a declarat mama. Altceva, nu cunosc.

 

Cert este, ca fata locuieste la ea, dupa scandal. 



#187
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 12:24

Alizee sa nu uitam ca pana si aia lu Columbeanu statea pe la poarta fostului pentru a.si lua copilul. In cazu tau ,tu acuzi doar un parinte ,cand amandoi sunt vii si vaccinati si "distrati ":D,pe cand tu vezi vinovati doar unu ...inseamna ca pt tine nu reprezinta o problema viata Ioanei ci a lu tacsu. Tre sa vezi situatia per ansamblu,mai ales ca e vb de un copkil. Masa a ales sa mearga dupa  13 ani la Gadea si sa se faca o victima. ...mvaiiii lesin! !! Mi.è sila de asemenea specimene. Mai sila mi.è de ea ,decat de tacsu care totusi a incercat ...


Editat de dianama, 19 septembrie 2016 - 12:26 .


#188
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 12:32

Ea am scris exact ce a declarat mama. Altceva, nu cunosc.

 

 

Pai si n-ai auzit-o acum cand a declarat ca nu vrea custodia?



#189
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 12:34

Pai si n-ai auzit-o acum cand a declarat ca nu vrea custodia?

 

Nu. N-am urmarit emisiunea la care a participat. N-am stiut, ca m-as fi uitat. 

Citesc doar articolele din presa.


Editat de Alizee, 19 septembrie 2016 - 12:34 .


#190
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 12:36

Ea am scris exact ce a declarat mama. Altceva, nu cunosc.

 

Cert este, ca fata locuieste la ea, dupa scandal. 

Acuma stii cum e cu declaratiile.... Ma doare'n basca de copilul meu apoi declar ca am vrut dar nu am fost lasata. Asa ca am renuntat fortata fiind sa nu apar sa nu ma implic sa nu cer sa nu ma zbat... dar am vrut.     [:)]

 

Te mai intreb o data.... tu in locui ei ai fi procedat la fel?





Etichetat si cu violenta, divort, boureanu, scandal

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -