Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Boureanu in rol de tata

violenta divort boureanu scandal

220 raspunsuri la acest subiect

#211
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 12:50

Eu ii acord increderea mea. Daca ma insel, asta e....



#212
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 20:40

Pai n-a ramas.

Dupa cum a continuat dupa varsta asta, e clar ca a luat-o in jos...

iar el a luat-o in sus...

 

  e clar ca e ceva putred acolo,  indiferent cati nervi ai nu iti tarasesti copilul de 16 ani  pe jos.  

 

sunt curioasa daca ioana si-ar gasi peste un  an un iubit de 40 de ani , ce parere ar avea tatal boureanu?    tot la cine ii va plati pensia se va gandi?! [clo]  



#213
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 21 septembrie 2016 - 22:51

Deci a gasit-o pe strada, ea s-a isterizat, a strigat ca nu-l cunoaste si n-a vrut sa mearga de buna voie acasa. Ca parinte, el nu putea s-o lase acolo, dar, decat s-o tarasca si sa traga de ea cu bodyguardul, trebuia chiar el sa cheme politia. Si s-o duca politia acasa la el sau la mama ei, sau sa-i duca pe amandoi la sectie, treaba politiei!  Mai bine asa decat s-o bruscheze. El si-a pierdut controlul si am asistat la circ.  A traumatizat si fata, am inteles ca azi a mers la evaluare psihologica si probabil ca asta o sa fie rezultatul.E copil si in ziua aceea trebuia sa se intoarca acasa, dar nu asa, ci convinsa de o echipa de interventie, eventual luata pe sus de ei, dar altfel, nu in halul in care au luat-o tatal si ajutoarele.


Editat de Cristina_C, 21 septembrie 2016 - 22:53 .


#214
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 07:29

Deci a gasit-o pe strada, ea s-a isterizat, a strigat ca nu-l cunoaste si n-a vrut sa mearga de buna voie acasa. Ca parinte, el nu putea s-o lase acolo, dar, decat s-o tarasca si sa traga de ea cu bodyguardul, trebuia chiar el sa cheme politia. Si s-o duca politia acasa la el sau la mama ei, sau sa-i duca pe amandoi la sectie, treaba politiei!  Mai bine asa decat s-o bruscheze. El si-a pierdut controlul si am asistat la circ.  A traumatizat si fata, am inteles ca azi a mers la evaluare psihologica si probabil ca asta o sa fie rezultatul.E copil si in ziua aceea trebuia sa se intoarca acasa, dar nu asa, ci convinsa de o echipa de interventie, eventual luata pe sus de ei, dar altfel, nu in halul in care au luat-o tatal si ajutoarele.

Sunt momente foarte greu de evaluat chiar si ulterior gandind relativ la rece... in acele clipe se desfasoara cel mai probabil ca pentru orice persoana foarte mult instinctual.

Daca o lua politia pe sus precis erau poze si reactii pro si mai ales contra Huo Politia / Securitatea / Nu prind hotii si bruscheaza fete nevinovate samd. Deja cunosc astfel de pozititonari. Daca ar fi lasat-o acolo in plata sortii precis ar fi aparut reactii contra ... ce parinte degenerat isi lasa fata de 17 ani sa o violeze infractorii in timp ce el fuge in bratele unei sotii de 19 ani..  si asa lista poate continua sau cum as zice oricum o dai precis pentru exterior nu va fi bine. 

Pentru astfel de cazuri (si nu numai) cred ca fiecare are dreptul sa ia decizia proprie care o considera cea mai potrivita atunci. In acest fel isi asuma decizia. Daca ulterior sub o forma sau alta constata el/ea sau terte autoritati ca a fost o greseala si care au dus/nu au dus la consecinte prevazute de lege si le va asuma si va raspunde ca atare.



#215
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 07:50

Deci a gasit-o pe strada, ea s-a isterizat, a strigat ca nu-l cunoaste si n-a vrut sa mearga de buna voie acasa. Ca parinte, el nu putea s-o lase acolo, dar, decat s-o tarasca si sa traga de ea cu bodyguardul, trebuia chiar el sa cheme politia. Si s-o duca politia acasa la el sau la mama ei, sau sa-i duca pe amandoi la sectie, treaba politiei!  Mai bine asa decat s-o bruscheze. El si-a pierdut controlul si am asistat la circ.  A traumatizat si fata, am inteles ca azi a mers la evaluare psihologica si probabil ca asta o sa fie rezultatul.E copil si in ziua aceea trebuia sa se intoarca acasa, dar nu asa, ci convinsa de o echipa de interventie, eventual luata pe sus de ei, dar altfel, nu in halul in care au luat-o tatal si ajutoarele.

 

Da, si eu cred ca asa trebuia sa procedeze. Desigur, ma gandesc asa, la rece, de pe scaunul meu de la birou, ca din strada...naiba stie cum se vede.

De asemenea nu cred ca-i prima oara, acum scena a fost doar filmata. Fata acum a jucat un teatru ieftin, e clar ca a dorit circ ca sa scape de ta-su, lucru care i-a reusit. Educatia oferita de Boureanu se vede ca un esec, ar trebui cand vezi ca nu faci fata, ca lucrurile o iau razna, sa ceri ajutor, dar ma gandesc ca el (si nu numai el) n-ar fi facut asta in veci.

Spectacolul oferit de camerele de supraveghere nu lasa loc la interpretari si nu este in favoarea lui Boureanu. Din pacate, fata a ajuns din lac in put, adica de la ala care a dat gres in educatia ei, la aia care nici macar n-a incercat vreo forma de educatie.

Cine pierde?

Evident, tot fata.



#216
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 08:36

Nu mai era acuzat de rele tratamente aplicate minorului, sau cum se cheama. O dadea pe mana autoritatilor care probabil au experienta in astfel de situatii. Dar nu stiu cum e in Romania. Si in Germania parintii evita sa cheme politia, din jena, normal, dar, cand n-au de ales, fac si asta. Am citit de cazuri de adolescenti dependenti de computer care au deveneau agresivi, tipau, stricau prin casa cand parintii le opreau netul si care numai dupa ce a venit politia s-au linistit. 


Editat de Cristina_C, 22 septembrie 2016 - 10:47 .


#217
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 15:24

Da, asta cred si eu; fata a vrut sa scape de tutela lui taica-sau, care tinea cu dintii de ea si, atunci, ca ultima alternativa, a generat circul din strada. 



#218
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 17:15

Iubita declara : 

"Aşteptăm pentru că ştim cum e Ioana. Ea o bate pe mama ei. Îţi dai seama că la un moment dat o să-i scoată ochii. De fiecare dată când a fost pedepsită sau ceva imediat m-a căutat după o lună şi mi-a dat mesaj şi ne-a căutat. Aşteptăm să vedem un sms."

Daca e adevarat, e o mare problema. Oricum, iubita asta mai bine nu s-ar amesteca. A ajuns sa vorbeasca mai mult decat B.



#219
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 21:06

Iubita declara : 

"Aşteptăm pentru că ştim cum e Ioana. Ea o bate pe mama ei. Îţi dai seama că la un moment dat o să-i scoată ochii. De fiecare dată când a fost pedepsită sau ceva imediat m-a căutat după o lună şi mi-a dat mesaj şi ne-a căutat. Aşteptăm să vedem un sms."

Daca e adevarat, e o mare problema. Oricum, iubita asta mai bine nu s-ar amesteca. A ajuns sa vorbeasca mai mult decat B.

iubita care are 19 ani si e cu boureanu de un an jumate.

 

fiecare intelege ce poate! 



#220
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 24 septembrie 2016 - 09:57

E penibila cu declaratiile ei  [:-@] !





Etichetat si cu violenta, divort, boureanu, scandal

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -