Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

prietenul meu poarta lenjerie de dama


88 raspunsuri la acest subiect

#31
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 18:27

"Fa un search google/wikipedia pentru crossdressing/transsexuality/ sexual domination / etc."

sigur ca da...sa ma prinda aia de la computere la ce ma uit yo.


#32
vandal

vandal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 18:28

crossdressing...e un barbat:

http://en.wikipedia....ossdressing.jpg

#33
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 18:29

quote:
Originally posted by Guestus

Yo cred ca tipu e creativ...in loc de ala ce apare mereu cu chilotii pina la genunchi, sosete albe.. si cu maieul cu gaurele ....este mai kinki sa ai unu ce varieaza echipamentul.



Guestus, te recunosc...aniela23 se simte mult mai bine acum, cu aceasta postare?


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#34
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 01:02

Nu pot sa cred ca unii o sfatuiesc sa accepte totul pt ca e un ... detaliu ...

Poti accepta, poti trece peste pt un prieten, cineva din familie etc
Dar nu pentru un iubit ...

Poate si pentru sotul cu care esti de 10 ani si ai 2 copii. Este deja o bucata din carnea ta. Accepti si intelegi, ajuti. Dar nu va mai fi barbatul tau. Va fi cel mult un frate drag cu probleme.

Dc ea nu e cu el de cativa ani si nu au apucat sa construiasca ceva solid impreuna ... dc nu il iubeste ... chiar nu prea vad cum ar putea accepta. Adik poti avea empatie, compasiune. Da' nu sa faci copii cu el.



Never say NEVER.

#35
Ficusia

Ficusia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 01:20

Eu zic ca ar trebui sa discuti cu el, deschis despre ce se intimpla.
Despre ce simti tu fata de situatie.
Nu am inteles se imbraca si cind e cu tine sau inainte de a te cunoaste pe tine folosea acele chestii?
Daca se ascunde de tine s-ar putea ca mai devreme sau mai triziu sa ii lipseasca si daca nu se desfasoara fata de tine poate sa caute undeva unde sa se simta in pielea lui......


eu cred ca intr-o relatie nu ar trebui sa fie astfel de secrete.

poate sa mergi cu el la psiholog....?

#36
aniela23

aniela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 02:23

Multumesc foarte mult pt nenumaratele raspunsuri.Toata ziua am fost inebunita de cap.Ma gandeam chiar azi ca unul dintre motivele pt care m-am indragostit de el a fost faptul ca a fost atat de intelegator cand i-am dezvaluit ca sunt ''glamour-model'' part time(adica pozez in lenjerie intima si goala).De obicei barbatii pe care ii cunosc devin foarte gelosi la gandul ca ma vad fotografii goala dar prietenul meu ( o sa-l numesc John) a fost ata de intelegator.Cum naiba sa nu fi fost cand el ascundea un secret mult mai mare decat al meu!!!!??Incerc sa-mi dau seama daca ceva din atitudinea lui l-ar fi dat de gol ca are acest fetish si sincer,pot spune ca s-a comportat 100% normal.Intr-adevar , ii placea foarte mult sa ma ia la cumparaturi (si stiu ca barbatii in general urasc acest lucru)si toate hainele pe care sugera sa le cumpar erau foarte feminine.Nu stiu daca asta are sau nu de-a face cu sexualitatea lui.Stiu ca insemn foarte mult pt el pt ca de fiecare data cand are timp liber vrea sa-l petreaca in totalitate cu mine si se poarta minunat cu mine, este absolut extraordinar.Are deja 2 copii dintr-o casatorie anterioara.Ei il adora iar el este un tata foarte bun.Din aceasta cauza inca ma mai intreb ce sa fac si nu ma pot decide sa-l parasesc fara sa privesc inapoi.Aspectul fizic e ok, arata 100% barbat, se imbraca 100% ca un barbat si se comporta in acelasi mod (sa fiu sincera la ora actuala sunt atat de paranoica incat incerc sa-mi amintesc si sa-i analizez fiecare gest).Va spun cu mana pe inima, in ultimii 6 ani am avut relatii numai cu ciudatenii (o sa va dau si exemple daca sunteti curioase,lol)si m-am bucurat atat de mult cand l-am gasit pe el si am crezut ca e 100% normal.In fine, sa va zic ce am facut astazi :
Dupa cum am scris in primul mesaj stiu ca e heterosexual pt ca intr-unul din emailuri mistress il intreaba daca e bisexual, pt ca in cazul in care ar fi ar avea alte scenarii etc pt cand se vor intalni.El a zis ca nu e.Apoi ea il intreaba mai multe intrebari legate de ce ar vrea el dintr-o sesiune cu ea iar el alege mai multe variante (nimic care sa include durere sau ''water sports'' (sincer mi-e rusine sa traduc asta in romaneste) dar vrea sa fie machiat+umilit un pic+anal....Nu mai stiam ce sa fac, nu m-am putut abtine si am intrat pe site-ul la mistress,am luat nr de tel, am sunat-o si i-am zis adevarul(ca sunt prietena lui , ca am aflat tot, etc) si m-am milogit la ea in toate felurile sa-mi zica ce a facut cu el si de cate ori l-a vazut.Nu stiu ce a fost in capul meu.Mi-a zis intr-un final ca detaliile sesiunii(a folosit singularul) sunt confidentiale, dar ca mult mai multi barbati decat pot eu sa-mi inchipui sunt asa, ca sotiile lor habar nu au de asta si ca duc o viata minunata alaturi de ei.A mai spus ca John al meu i s-a parut un om super cool si ca daca ar fi sa masuram cat e de pervers/ciudat pe o scara de la 1 la 10 ar primi un 2.De asemeni mi-a mai spus sa nu-mi fac niciodata griji ca el s-ar culca cu vreo mistress si m-ar insela pt ca mistress-ele nu se culca niciodata cu sclavii lor...In fine, mi-a mai spus ea unele chestii, m-a mai ''linistit'' un pic...
John este plecat pana la sf saptamanii in america, si am vrut sa astept sa se intoarca sa pot vb cu el dar n-am mai avut rabdare, asa ca in seara asta cand m-a sunat i-am spus ca sunt f obosita, ca am petrecut noaptea trecuta la telefon cu o prietena (el stie ca am nenumarate prietene asa ca a fost usor sa inventez una)care tocmai a descoperit ca prietenul ei e sumissive si viziteaza mistresses etc...exact detaliile comportamentului lui.O sa incerc sa scriu pe scurt despre conversatie...M-a intrebat evident cum mi se pare treaba asta, i-am spus ca daca as fi in locul ei m-ar deranja mult mai mult faptul ca el mi-a ascuns asta decat faptul ca ar fi submissive, pt ca m-ar fi lasat sa ma indragostesc de o persoana falsa, nu de adevaratul EL.John a zis :''si totusi pun pariu ca dupa ce a aflat adevarul prietena ta a zis ca si-ar fi dorit sa nu fi aflat niciodata si sa traiasca in continuare in frumoasa relatie pe care o avea''.Si intr-adevar eu asta simt, imi doresc sa nu fi aflat NICIODATA.In fine, din vorba in vorba il intreb :''apropo, tu esti dominant sau submissive la pat, ca noi nu am vorbit despre asta niciodata''.El zice ca e in between, ca ii place ca dupa o zi de munca stresanta sa simta cum ia altcineva controlul si el nu trebuie decat sa se relaxeze.Eu il intreb cat de departe ar merge (pe tot parcursul conversatiei ma prefac foarte foarte intelegatoare si deschisa tuturor aspectelor)...In fine, din incetul in incetul imi spune ca atunci cand avea vreo 14 ani adora femeile frumoase imbracate sexy si cum evident nici una nu se uita la el s-a gandit ca daca nu le poate avea pe ele macar poate avea ce au ele (adica lenjeriile sexoase).Mai vorbim un pic pe tema asta si dupa aceea il intreb ''apropo, am vazut ca in baie la tine este un demachiant pe unul din rafturi.Nu te-am intrebat niciodata pt ca am presupus ca o fi al vreo unei foste iubite.Am presupus bine sau este al tau?''.El a zis :''de ce nu vrei sa astepti pana vin acasa sa vorbim despre asta ?''.Eu am zis :''ah, deci este al tau, la fel ca si machiajurile din sertar''.El a zis :''nu vreau sa iti ascund nimic pt ca esti singura femeie de care m-am simtit atat de aproape, bla bla bla, iti zic tot cand vin acasa''
Deci....a cam recunoscut...astept cu inima stransa sa vina duminica sa vorbim.Probabil pe moment n-o sa ma lase inima sa-l parasesc pt ca il iubesc si are 1001 calitati dar pe termen lung nu garantez ca n-o sa-mi pierd respectul pt el si mai apoi dragostea, pt ca n-o sa-l mai vad drept 100% barbat, omul acela puternic de care m-am indragostit.Si evident, mersul la psiholog e absolut necesar.Imi pare rau ca am scris atat de mult, cred ca v-am inebunit, o sa mai scriu luni despre rezultat:)

#37
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 09:31

quote:
''si totusi pun pariu ca dupa ce a aflat adevarul prietena ta a zis ca si-ar fi dorit sa nu fi aflat niciodata si sa traiasca in continuare in frumoasa relatie pe care o avea''.


cam asa e.[:)]
si "mistress" aia o avea si ea dreptate.

probabil n-ar fi incercat "at home" cu tine respectivele lucruri niciodata, si probabil oricum nu poti sa stii citi dintre barbatii "normali" ascund ciudatenii - mult mai multi decit ne imaginam noi.
Pina la urma nu stii daca e mai bine sa ii "diseci" toata intimitatea ca sa afli lucruri care nu-ti convin, in numele adevarului, sau sa te multumesti cu cel care este cu tine.

Elise & BBLisa

#38
Mihai33

Mihai33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 13:36

Am citit tot ce ati scris si m-am tot gandit daca sa raspund sau nu...pana la urma imi spun si eu parerea.;)

Ca sa fiu foarte sincer nu inteleg exact de ce ceea ce ai descoperit despre prietenul tau a capatat asemeena amploare pentru tine incat iti pui problema despartirii, mersului la psiholog etc. Pana la urma este vorba de o fantezie, de un fetish...spui ca va intelegeti bine , ca se poarta frumos cu tine ca are multe calitati, nu ti-a propus tie sa participi la acest joc, este dispus sa discute despre asta si sa-ti explice situatia si din punctul lui de vedere, deci unde e problema?

Acum esti inca sub socul descoperirii, a fost o surpriza pentru tine ca ai descoperit asta si poate nu gandesti "la rece" situatia.
Din ce scrii tu prietenul tau are multe calitati si faptul ca are acest fetish nu i le diminueaza cu nimic. O relatie fara compromisuri nu este durabila, poti privi aspectul asta ca pe un compromis pe care il faci pentru relatia voastra, in cazul in care iti e greu sa accepti aceasta fantezie a prietenului tau.

Fanteziile, fetishurile, jocurile erotice nu sunt o chestiune patologica care trebuie tratata si reprimata, ele fac parte din sexualitatea multora si imbraca diferite forme, mai mult sau mai putin spectaculoase.

Mihai




#39
anelis4u

anelis4u

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 103 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 14:23

quote:
Originally posted by Mihai33
Am citit tot ce ati scris si m-am tot gandit daca sa raspund sau nu...pana la urma imi spun si eu parerea.;)Ca sa fiu foarte sincer nu inteleg exact de ce ceea ce ai descoperit despre prietenul tau a capatat asemeena amploare pentru tine incat iti pui problema despartirii, mersului la psiholog etc. Pana la urma este vorba de o fantezie, de un fetish...spui ca va intelegeti bine , ca se poarta frumos cu tine ca are multe calitati, nu ti-a propus tie sa participi la acest joc, este dispus sa discute despre asta si sa-ti explice situatia si din punctul lui de vedere, deci unde e problema?Acum esti inca sub socul descoperirii, a fost o surpriza pentru tine ca ai descoperit asta si poate nu gandesti "la rece" situatia.Din ce scrii tu prietenul tau are multe calitati si faptul ca are acest fetish nu i le diminueaza cu nimic. O relatie fara compromisuri nu este durabila, poti privi aspectul asta ca pe un compromis pe care il faci pentru relatia voastra, in cazul in care iti e greu sa accepti aceasta fantezie a prietenului tau.Fanteziile, fetishurile, jocurile erotice nu sunt o chestiune patologica care trebuie tratata si reprimata, ele fac parte din sexualitatea multora si imbraca diferite forme, mai mult sau mai putin spectaculoase.Mihai
Subscriu si eu la ce a spus Mihai...Si poate pentru ca esti o open -mind(cel putin asta cred eu vizavi de jobul tau part time)poate ar fi interesant sa ai o discutie cinstita cu prietenul tau...Poate in joaca veti incerca ca tu sa fi "him mistress"si in asa fel el nu va mai trebui sa se ascunda sau sa corespondeze cu "fosta"..Cine stie?poate vei descoperi ca nu e asa "dezgustator",si chiar daca nu iti va place sunt covinsa ca EL te va aprecia si iubi si mai mult pentru ca macar ai incercat..In dragoste si in razboi totul e permis (bineinteles cu acordul ambilor parteneri!)Fiecare in noi are ceva "kinky",unii doar in partea sexuala ,unii din pacate in viata reala..Eu zic sa analizezi la rece si sa privesti tot OMUL John nu numai latura nou descoperita si sa te gandesti daca merita sa pierzi totul...te imbratisezMircea(02.07.2002) si AnnePOZEPOVESTEA NOASTRAMirceaDownSindrom.ROLacrimi pentru Paul

#40
daniela_b

daniela_b

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 14:35

Aniela, ai facut un prim pas bun si unul mai putin bun.

Ala bun este ca incerci totusi sa intelegi ce se petrece in mintea lui ( si nu l-ai respins fara drept de apel) iar ala rau este ca i-ai umblat in corespondenta si chiar ai contactat-o pe "mistress" ceea ce oricum ai lua, e un fel de invadare a intimitatii (desi la o prima vedere o relatie presupune impartirea intimitatii aproape nelimitata).

Din recenta ta postare inteleg ca el este dispus sa discute cu tine despre acest fetis iar tu esti dispusa sa-l asculti. E un inceput bun. Ce mi se pare mie ca ar avea maxima valoare aici este sinceritatea. Daca astepti ca el sa fie sincer, sa fii si tu. Spune-i cum ai descoperit despre el, fara sa inventezi "o prietena".

Cred ca va fi o buna ocazie pentru amindoi spre reevaluare. Senzatiile din dormitor nu trebuie sa fie unidirectionale si nici false.
Sa recunoastem, de acum inainte nimic nu va mai fi la fel, nici pentru tine si nici pentru el.

Nu e vorba de "problema" lui cit e vorba de felul in care ii accepti "problema".
Si mai rar accepti ceva daca nu intelegi. Iar ca sa intelegi trebuie sa fii deschis, sa asculti, sa ajungi sa cunosti.
Dar chiar si cind intelegi tot e greu sa accepti daca ti se pare inadmisibil, nedemn, murdar, pervers.
Sa fii convinsa ca nu esti de condamnat daca nu poti accepta.

Odata stabilite limitele voastre, va fi mult mai usor sa iei o hotarire. Mie mi se pare un lucru bun "intimplarea" asta. Mi se pare ca v-a creat un moment in care sa va cunoasteti si mai in adincime. Dar, s-ar putea sa fie doar parerea mea.

In alta ordine de idei, mi se pare ca el ti-a oferit o explicatie foarte buna ( aceea cu "de cind aveam 14 ani am admirat femeile frumoase...") si un semn pozitiv este si ca nu a reactionat ofensiv.

Ce as "banui" eu in locul tau? Ca are "unfinnished business" in legatura cu figura materna, din copilarie. Poate ca si-a dorit sa fie ca mama lui fiindca a iubit-o nespus sau dimpotriva nu a iubit-o si i-a creat o clona imbunatatita si care locuieste in mintea lui. Ma rog, e foarte complicat.

Din acest punct de vedere poate ca ar trebuie sa mearga la psiholog si nu fiindca e "anormal" iar un terapeut de cuplu v-ar ajuta sa va apropiati mai mult chiar si in aceste conditii, nu fiindca relatia voastra ar fi "anormala" odata continuata cu buna stiinta.
Ma rog, nu stiu cit de bine m-am facut inteleasa. Nu prea stapinesc cuvintele.[:D]






Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -