Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

prietenul meu poarta lenjerie de dama


88 raspunsuri la acest subiect

#41
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 18:42

daniela_b, nu uita ca pe langa povestea cu hainele femeiesti este si submissive ...

Inteleg si ce zic Mihai si anelis4u dar pt mine nu ar fi valabil. Ok ca nu o roaga sa participe la jocuri .. Dar el are nevoie de aceste jocuri, nu-si poate minti instinctele. Si atunci ea ce va face? Va accepta ca el sa aiba sesiuni cu mistress?

anelis4u zice sa incerce ea sa se joace asa. Eu nu cred ca merge pt ca ea pare o femeie care sa aiba nevoie de un barbat si atat. Compromisuri??? ABSOLUT CLAR sunt necesare intr-o relatie. Poti sa faci un compromis legat de faptul ca el vrea la mare si tu la munte sau ca el pleaca 3 ani peste hotare. Dar nu legat de cele mai intime aspecte ... In zona asta, orice faci si nu-ti place nu este un compromis ci un viol psihic (nu fizic) f f grav, cu consecinte. Adik ea e genul care vrea un mascul (ca majoritatea femeilor) si ar trebui sa priveasca seara un tip superb imbracat in rochita, rujat si care vrea sa fie plimbat in zgarda si pus la colt ... Eu zic ca ii moare scanteia din ochi dc se apuca sa faca asa ceva.

Ca este doar un fetih ... nu sunt iar de acord. Este un fel de a fi, asta e pb. Deviatiile astea nu vin ziua si te parasesc noaptea ... Eu am cunoscut pe cineva asa si am fost socata cat de amplu si adanc este fenomenul. Exact ca gay-ii care si in timpul zilei au gesturi de pisica.

Acum sa nu intelegeti ca eu condamn omul asta in vre-un fel. Sunt curioasa cum vede el treaba asta atunci cand vor vorbi. Dc este ceva ce il macina sau este ceva ce a acceptat si declara ca are nevoie sa traiasca asa.

Nu sunt nici impotriva variantei in care ea il intelege si il ajuta sa treaca prin viata asa cum e. Intrebarea e dc poate sa faca asta? Aici sunt sceptica pt ca reiese ca nu sunt demult impreuna si nu au ajuns la o relatie in care sunt legati psihologic unul de celalalt.

Dupa mine ... ai descoperit ori exact la timp ... ori prea devreme.



Never say NEVER.

#42
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 21:00

quote:
Originally posted by ileanna

daniela_b, nu uita ca pe langa povestea cu hainele femeiesti este si submissive ...

Inteleg si ce zic Mihai si anelis4u dar pt mine nu ar fi valabil. Ok ca nu o roaga sa participe la jocuri .. Dar el are nevoie de aceste jocuri, nu-si poate minti instinctele. Si atunci ea ce va face? Va accepta ca el sa aiba sesiuni cu mistress?

anelis4u zice sa incerce ea sa se joace asa. Eu nu cred ca merge pt ca ea pare o femeie care sa aiba nevoie de un barbat si atat. Compromisuri??? ABSOLUT CLAR sunt necesare intr-o relatie. Poti sa faci un compromis legat de faptul ca el vrea la mare si tu la munte sau ca el pleaca 3 ani peste hotare. Dar nu legat de cele mai intime aspecte ... In zona asta, orice faci si nu-ti place nu este un compromis ci un viol psihic (nu fizic) f f grav, cu consecinte. Adik ea e genul care vrea un mascul (ca majoritatea femeilor) si ar trebui sa priveasca seara un tip superb imbracat in rochita, rujat si care vrea sa fie plimbat in zgarda si pus la colt ... Eu zic ca ii moare scanteia din ochi dc se apuca sa faca asa ceva.
Ca este doar un fetih ... nu sunt iar de acord. Este un fel de a fi, asta e pb. Deviatiile astea nu vin ziua si te parasesc noaptea ... Eu am cunoscut pe cineva asa si am fost socata cat de amplu si adanc este fenomenul. Exact ca gay-ii care si in timpul zilei au gesturi de pisica.

Acum sa nu intelegeti ca eu condamn omul asta in vre-un fel. Sunt curioasa cum vede el treaba asta atunci cand vor vorbi. Dc este ceva ce il macina sau este ceva ce a acceptat si declara ca are nevoie sa traiasca asa.

Nu sunt nici impotriva variantei in care ea il intelege si il ajuta sa treaca prin viata asa cum e. Intrebarea e dc poate sa faca asta? Aici sunt sceptica pt ca reiese ca nu sunt demult impreuna si nu au ajuns la o relatie in care sunt legati psihologic unul de celalalt.

Dupa mine ... ai descoperit ori exact la timp ... ori prea devreme.



Never say NEVER.



Offf, e tare greu de judecat.Sincer, Aniela,nu as vrea sa fiu in locul tau...parerea mea e ca cea de mai jus...nu il condamn pe el, asta e si cred ca nu si-a dorit asta neaparat, pur si simplu asa simte. Dar eu nu as putea sa sarut/iau in brate un barbat pe care mai devreme l-am biciuit imbracat in haine de femeie.

Mihai, eu incerc sa te inteleg si pe tine, insa intre toleranta/intelegere/acceptare si iubire e distantza mare...Aniela vrea sa se simta ocrotita de un barbat, nu de cineva umilit de o "dominatrix"

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#43
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 21:28

Daca pina acum nu ai avut nici cea mai mica indoiala, banuiesc ca viata voastra intima a fost pe un fagas normal. In urma aprecierilor tale ca ar fi un barbat minunat, un tata bun si responsabil, un om cu o cariera serioasa nu vad de ce nu i s-ar ingadui si lui un pic de intelegere in aceasta privinta.

Nu vad fetishul lui ca ceva ingrozitor...pur si simplu are momente cind asta ii place si daca pina acum nu ti-ai dat seama de diferenta inseamna ca nu poate avea un chiar asa de mare impact asupra vietii voastre de zi cu zi.

Fiecare avem micile noastre "nebunii"...depinde de punctul de vedere al fiecaruia si de gradul de toleranta de care sintem capabili.

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.


#44
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 22:09

eu ma gindesc ca poate nu-i ceva definitoriu pt. el - e probabil capabil sa aiba o viata sexuala normala si fara sa poarte rochitze si sa ia citeva bice pe spinare.

Altfel nu si-ar fi cautat o prietena care habar n-are de kestiile astea, pentru ca n-ar fi fost interesat.

Asa de unde stim noi ce de ciudatenii or fi experimentat si barbatii proprii?! Si le-or mai fi si placut? [:D]

aniela23, cit timp nu ti-a pretins tie asa ceva, eu chiar nu vad unde e problema: lasa-l pe el sa stabileasca ce-i place la relatia voastra, asa plictisitor de normala cum e. Ca, daca sta cu tine, precis ii place ceva.
Nu vad rostul sa complici lucrurile...

Elise & BBLisa

#45
Mihai33

Mihai33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 22:14

Victoria, tocmai asta este ideea ca eu nu cred ca fetishul cu travestiul si dominatul il face pe prietenul anielei incapabil sa ofere protectia si ocrotirea pe care ea si-o doreste de la un barbat.
Zici ca intre toleranta/ acceptare si iubire este distanta mare......personal nu vad iubirea fara acceptare si toleranta;).

Mihai

#46
aniela23

aniela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 00:45

fetisul lui nu-i schimba cu nimic comportamentul de zi cu zi,dar de azi inainte mereu cand o sa fac sex cu el o sa ma gandesc ca poate nu e satisfacut, ca poate si-ar dori ca eu sa fiu mai dominanta, sa fiu eu on top , sa port altfel de lenjerie intima (din latex parca poarta mistress-urile, nu?)etc.Simt ca e o vesnicie pana duminica cand vine acasa si vorbesc cu el.Suntem impreuna doar de vreo 2-3luni, intr-adevar, nu e mult timp dar nici n-as putea sa renunt la el ca si cum abia ne-am cunoscut.Timp de doua luni am crezut ca omul acesta este perfect si poate sa-mi fie barbatul ideal.Stiu ca daca as auzi femei zicand ca sunt in situatia mea as gandi probabil ca nu e big deal si ca pot sa inchida si ele un pic ochii si sa-i ierte aceasta mica nebunie dar cand e vorba de mine e atat de diferit.Problema este ca cel mai important intr-o relatie dupa parerea mea este respectul iar stiind ca el face ceea ce face o sa ma faca probabil o sa-mi pierd tot respectul pt el.Si o alta problema este ca si eu sunt un pic submissive in pat,in limitele normalului ,nu spanking sau durere si alte prostii asa ca simt ca viata noastra sexuala va avea atat de mult de suferit :(.In fine,m-a sunat si azi, n-am vorbit deloc despre asta, a fost tare dragalas la telefon si mi-a spus ca mi-a cumparat 1000 de lucruri.Ma enerveaza ca incearca sa ma cumpere ca sa ma imbuneze dar pe de alta parte ma inmoaie faptul ca incearca saracutzul orice sa ma faca sa nu fiu suparata pe el...

#47
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 00:50

Aniela,

de ce nu-l lasi pe el sa stabileasca ce-si doreste?
Daca e cu tine, e evident ca se simte bine in cadrul relatiei voastre, altfel nu o mentinea.
N-are nici o obligatie.
Sta cu tine de placere.
Nu?
Are sens sa-ti pui intrebari de genul asta?

quote:
dar de azi inainte mereu cand o sa fac sex cu el o sa ma gandesc ca poate nu e satisfacut, ca poate si-ar dori ca eu sa fiu mai dominanta, sa fiu eu on top , sa port altfel de lenjerie intima (din latex parca poarta mistress-urile, nu?)etc.


Elise & BBLisa

#48
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 01:45


Eu am raspund on topic in pagine 2 si am totusi o intrebare putin off topic care ma framinta :
Cum se poate sa-i incapa zarzavaturile in lenjeria de dama ? [afro]

[majoreta] Zuzilici-zisaCami-Indra-Mik [majoreta]


Mik.

#49
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 01:47


Eu am raspund on topic in pagina 2 si am totusi o intrebare putin off topic care ma framinta :
Cum se poate sa-i incapa zarzavaturile in lenjeria de dama ? [afro]

[majoreta] Zuzilici-zisaCami-Indra-Mik [majoreta]


Mik.

#50
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 02:55

[:-)))][:-)))][:-)))]

mami de Calin rasfatzat:)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -