Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

prietenul meu poarta lenjerie de dama


88 raspunsuri la acest subiect

#81
vandal

vandal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 07 martie 2007 - 20:25

quote:
Originally posted by meg67

off topic:
eu am crezut ca e pagina personala a lui vandal [:D]

altfel nu ii vad relevanta
meg



si mai zi...ce credeai? [:D]

#82
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 11:26

Cu dus si-ntors discutia asta, oricum ai privi-o...Totusi, vorbim despre un comportament ANORMAL, oricum o dai, putem fi permisivi si sa acceptam ca exista asa ceva, dar nu putem spune toate sau macar 80% dintre noi "aaa, e ok, si-al meu la fel face", asa ca e vorba de un comportament deviant. Eu una sint usor speriata de cit de permisiva a devenit societatea noastra cu privire la tot ce tine de comportamente anormale, poate unde stau acasa consemnata la pat de un col deschis si ma uit pe programele gen discovery, reality etc., unde vad tot soiul de documentare, si ma cam ingrozesc. Punctul unde se termina normalitatea si incepe perversiunea e o chestie subiectiva, cu siguranta; pentru majoritatea dintre noi pedofilia e o perversiune grava, dar exista grupuri/ situri unde e privita ca normalitate...E adevarat ca in urma cu citeva zeci de ani sexul oral era privit ca o perversiune in general, acum e vazut ca normal daca ambii parteneri sint de acord sa-l practice....Cit va mai dura pina cind pedofilia va deveni normala? Sau care va fi virsta de la care nu se va mai considera sexul cu o persoana ca fiind pedofilie?

Cred ca te poti amagi cu ideea ca e "barbat adevarat din toate celelalte puncte de vedere", dar tocmai faptul ca simti nevoia sa-ti confirmi asta e o dovada de indoiala. Pentru cit timp...? Acum e multumit cu actuala stare de fapt, dar daca va intilni intr-o zi o mistress care sa-l atraga mai departe decit pentru refulare sexuala?...Un asemenea secret este o povara pentru psihic, oare acesta va rezista sau va ceda intr-o zi?...N-am avut fiecare la un moment dat din adolescenta nesigurantele sau deziluziile noastre legate de propria persoana, de reusita cuceririi unui partener, de sexualitatea noastra?...De ce nu se imbraca majoritatea barbatilor care au fost respinsi in femei, ca sa se autosatisfaca gindind ca de fapt o femeie o face?...Oare avind un sot/ partener pe termen lung nu ai suferi stiind ca din putinul timp pe care reusiti sa-l petreceti impreuna (din motive de job, copii, obligatii etc.), o parte el alege sa o petreaca cu o "profesionista" care sa-l elibereze de pulsiuni, stiind ca pentru refularea sexuala (pentru care majoritatea dintre noi isi aleg un partener cu care impart ceva mult mai complex - iubirea) el are nevoie si de altcineva?...

Nu sint nici prea deschisa, nici prea obtuza la minte, nu cred ca exista viata de apoi si iad in care ajungem pentru ce facem in viata asta, ma sperie toata "deschiderea" de care copiii nostri se izbesc si trebuie sa o inteleaga si sa o integreze vietii lor, nu cred ca oamenii cu deviatii ar trebui inchisi intr-un lagar unde sa nu-i vedem, dar nici nu cred ca trebuie sa privim cu usurinta lucrurile astea si sa ne spunem ca sint normale, nu vreau sa decid eu vreodata daca e mai bine ca un barbat sa bea, sa se duca la curve sau sa se poarte ca o femeie, cred ca depinde de fiecare dintre noi sa gaseasca puterea de trece pentru frustrari fara a cadea in patologic...

Mi se pare extraordinar ca ai gasit puterea de a-l intelege pe John, Aniela, dar gindeste-te bine, foarte bine pe termen lung si fii sigura ca te poti tine de hotarirea pe care o iei, indiferent care va fi aceasta. Bafta multa!

pup u,
Andra (AMR 9)

#83
roz6

roz6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 22 decembrie 2007 - 08:21

*************

#84
angelinajoli

angelinajoli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 13 ianuarie 2008 - 01:48

La asta nu as putea sa dau un raspuns,pt ca sincer nu stiu ce as face eu in situatia asta.....se intampla multe in lumea asta....[olala][olala][olala]

hey!

#85
angelinajoli

angelinajoli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 19 ianuarie 2008 - 04:09

Desi sunt o persoana foarte deschisa,asa ceva nu mi-ar place la omul meu,pt ca atunci l-as trimite sa-si faca schimbare de sex.[pace]

hey!

#86
mariamunteanu

mariamunteanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.173 mesaje

Postat 21 ianuarie 2008 - 14:23

Interesant subiect, greu de spus . Nu m-am gandit niciodata pana acum la asa ceva. Pe moment gandesc ca este ciudat ca un barbat sa poarte lenjerie de dama, in locul tau, Aniela, as incerca un sentiment de respingere mai ales la gandul ca aceasta preferinta poate ascunde o deviatie. Recunosc ca sunt conservatoare.

Pe de alta parte, ma gandesc ca noi, femeile, am adoptat de mult elemente masculine in vestimentatie si chiar in atitudine. Sunt la moda costumele cu croiala barbateasca, chiar eu port acum un deux-pieces cu pantaloni care, in afara de talia joasa si pantalonii largi, este un costum cam barbatesc. Plus camasa cu croiala barbateasca (doar ca e cambrata si are nasturi chic). Ba se poarta camasile cu butoni si cravate, pantofii barbatesti, freza barbateasca etc. Nu purtam decat lenjerie de dama pt ca e mai frumoasa - cum ne-ar sta cu boxeri [:D]?

cat despre comportament, n-ati auzit femei injurand, vu iesiri violente ? De ce femeile au voie sa se masculinizeze iar barbatii nu au voie sa fie feminini macar din cand in cand ? Oare nu li se cere prea mult barbatilor ?

Maria

#87
robert-alex

robert-alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 02 februarie 2008 - 05:25

quote:
Initial creeata de aniela23

Adevarul e ca mor de rusine sa va spun asta dar simt nevoia sa vorbesc cu cineva si bine-nteles ca nu pot discuta asa ceva cu prietenii sau familia pt ca mi-ar rade in nas.Am o relatie frumoasa cu un barbat minunat insa de curand am aflat ca in pat ii place sa poarte lenjerie de dama(de la pantofi la stockings,corset, etc etc), machiaj,peruca, sa fie ''submissive'', sa faca tot felul de lucruri ''kinky'' pe care din bun simt n-o sa le mentionez aici.Stiu 100% ca este heterosexual (daca ar fi fost bisexual l-as fi parasit fara sa privesc inapoi).Am aflat totul cand am gasit niste emailuri dintre el si una din mistress-urile (care o fi oare traducerea romaneasca)pe care obisnuia sa o viziteze inainte sa ma cunoasca pe mine.Bine-nteles ca pe moment nu am crezut nimic din ceea ce citeam, dar am cotrobait peste tot prin casa pana am gasit arsenalul de haine si machiaj (oh, ce dezgustator).Sunt obsolut socata, chiar nu stiu ce sa fac sau ce sa cred despre el.Eu sunt foarte deschisa la minte, stiu ca fiecare are ciudatenia lui si cand e vorba de sex nu poti alege ce te incita si ce nu, dar nu ma pot abtine sa nu simt repulsie.Nu am vorbit inca cu el pentru ca nu vreau sa il pun intr-o situatie jenanta, este un om extraordinar, a fost comandant de submarin nuclear la numai 29 ani, acum are o pozitie de conducere intr-o companie foarte mare, are respectul si apreciarea tuturor, oh, de data asta chiar am crezut ca am gasit in sfarsit un barbat normal!!!!.Ce ma sfatuiti sa fac?


Vorbeste cu el si vezi ce iti spune.poate a fost doar o etapa din viata lui.Pana nu discuti cu el nu vei afla.Dar inainte de toate trebuie sa stii tu ce vrei,daca il vrei oricum sau daca il vrei doar intr-un anumit fel.

#88
NicuNicu

NicuNicu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 ianuarie 2020 - 14:34

Buna, inainte sa scriu din experience viata mea care o traesc si are similari in cazul sotului tau ( ami cer scuze de greseli poate tiparire or gramare si nu ca arunc scuze pentru ca sint plecat din tara de 20 ani) . Sa trecem la subiect si mai pe scurt, eu sint barbat si straight, asa cum spuneai tu poate avea urmari din copilarie or ceva sa schinbat la el or acele erau de deghizari in timpul care era el pe submarin or ar fi avut relatie cu vreun barbat or a inceput sai placa or ai placea fetish or crossdreser, sint mult estimari si concluzi pina la adevar car il vei afla numai de la el, bine inteles daca te va respecta sati spuna adevarul, cum spuneam de mine, eu de cind mam nascut pina la virsta de 11 ani am fost inbracat in fata, ceva probleme la scoala care trebuia sa port uniforma de sexul care sint, parinti mar fi vrut fata ca sintem 2 frati, desi am fost stinjenit de alti copii, si asta a ramas in mintea si singele meu si nu o pot sterge, am o relatie si copil de ceva ani de care nu am avut probleme , ma inteleg bine cu sotia, ma acepta asa cum sint, nimeni nui perfect or angel,  vezi tu eu decind am relatia cu sotia mea iam spus de mine si ian explicat daca vrea sa ma acepte asa cum sint, am fost deacord , eu si inziua de azi ma inbrac completed cu lucruri de dama uneori sotia ma si machiaza , nu ies afara din casa pentru a evita ochi lumi si parerile lor, eu duc o viata normala cu ea si in pat port lenjeri de dama deniar si alte lucruri de dama , eu o ajut pe ea la depilare si ea pe mine, la masaje cu oil, pentru noi hainele si lenjeriile sint doar lucruri materiale pe care le simntim nu face nici o schinbare, ea nu este lesby or eu gay, nu ami plac barbati si nici ei femeile, nu includem pe nimeni in relatia noastra  . Sintem fericiti si nu avem nici o invidie sau jelozie pe haine or dressuri , ne inbracam asa cum vrem si cam aveam aceleasi masuri, acuma eu am invata cum sa traesc intro lume moderna nu in cea din 100 de ani in urma si ca urmare religiile care spala creeri omeniri si aduc razboaie si sint bisnisuri, vezi tu noi credem be rugam la Dumnezeu si credem dar nu si in manipulation church  care spala creeri pentru bani, dece ajung la subiectul acesta? Pentru ca spuneai ca esti mai deschisa insa nu chiar, uneori Dumnezeu multi il includ cu hainele cu care ne inbracam, cum spun uni, daca barbati inbraca haine de dama sint controlati de satana si multi crede astea, desi relugiile duc la aceste crezani, si religiile au fost scrise de oameani de regulile lor de viata, incearca sa intelegi traim intro lume moderna si avansata, acuma poti vedea ce nu ai vazut sau ai crezut, tu acuma poti decide de ce vrei, sugestia mea este sa discuti cu el calm si sati explice fara sa te minta , desi trebuia sati fi zis decind vati cunoscut acuma e tarziu dar nu trebuie neaparat sa fie distrusa casnicia, eu unul sint iubit si de copil si ei invata la scoala, aicea ei considera la mine fetish crossdreser,  sint multe tipuri de crossdreser in care se includ transgender, gay nu poarta haine de dama doar bisexuali or gay in transgender time surgery in femeie care sint complicate, uni crossdreseri sint foarte curati si ei au grija de sotia lor de orice are nevoie si o ajuta la orice si i face pe plac, asa cum ea il acepta cum este si il iubeste cum este, tu vorbeste cu el si afla de el ce ascunde iar daca este crossdreser acuma sint citeva categori sa afli de la el , daca ai mai place si sa nu se ascunda bine inteles daca al acepti, poate avea demersuri spre transgender or spre bisexual or doar in casa cu haine, daca tu acepti si ati va placea acesta fara invidi sau jelozi sau scirba sati fie, daca este da mergi mai drparte, daca nu , renunta la el fara scandal si mergi mai departe in viata, daca asta stie numai el si tu nu cauta mai tarziu sa spui la familie sau la prieteni sai distrugi viata la care el posibil se va razbuna si asta va decurge foarte urat, e bine sa eviti si tine secretul pt tine asta daca nu vrei sa faci pe cineva sa sufere, esti libera sa alegi si e liber sa aleaga, in relatia mea , asta stiu eu sortia si copii cind ma vad in casa inbracat in femeie, ador si ma adora si ei , ami iubesc familia si ma iubeste , nu avem probleme, afara cind esim eu sint barbatul si ea regina mea, in casa sint si barbat si femeie la fel si ea, noi in casa sintem egali, hainele pentru noi sint niste materiale folisitoare si care le simbtim , iar noi ne iubim asa cum sintem corpurile naturale create de Dumnezeu,  nu iubim materiale sau bani, ai folosim, tu acuma decizi cum vrei sa alegi, dar cind esi in lumea mare care esti si risc inveti si deschizi mintea mai mult descit crezi tu acuma si vei alege si decide , numai asa cistigi experienta, cind stain in tara si nu pleci plin lume si deschizi ochi , este exact cum ai esi distro cusca, pentru uni este excat ca arma cind intri si vi din armata or esti mai destept si cu ochi mai deschisi si sti ce sa alegi ce sa faci or esi mai rau te prostesti si te duci mai injos decar erai , asa e si cind esi in lume si vezi si inveti lucruri care nu le vei invata never in tara noastra, tu esti la alegere si la aceptare daca crezi si ati iubesti sotul atuncea invatal si cunoastel cine este cu adevarat fara secrete duce la o relatie buna si intelegere, multumesc de citit.



#89
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 00:18

Buna, inainte sa scriu din experience viata mea care o traesc si are similari in cazul sotului tau ( ami cer scuze de greseli poate tiparire or gramare si nu ca arunc scuze pentru ca sint plecat din tara de 20 ani) . Sa trecem la subiect si mai pe scurt, eu sint barbat si straight, asa cum spuneai tu poate avea urmari din copilarie or ceva sa schinbat la el or acele erau de deghizari in timpul care era el pe submarin or ar fi avut relatie cu vreun barbat or a inceput sai placa or ai placea fetish or crossdreser, sint mult estimari si concluzi pina la adevar car il vei afla numai de la el, bine inteles daca te va respecta sati spuna adevarul, cum spuneam de mine, eu de cind mam nascut pina la virsta de 11 ani am fost inbracat in fata, ceva probleme la scoala care trebuia sa port uniforma de sexul care sint, parinti mar fi vrut fata ca sintem 2 frati, desi am fost stinjenit de alti copii, si asta a ramas in mintea si singele meu si nu o pot sterge, am o relatie si copil de ceva ani de care nu am avut probleme , ma inteleg bine cu sotia, ma acepta asa cum sint, nimeni nui perfect or angel,  vezi tu eu decind am relatia cu sotia mea iam spus de mine si ian explicat daca vrea sa ma acepte asa cum sint, am fost deacord , eu si inziua de azi ma inbrac completed cu lucruri de dama uneori sotia ma si machiaza , nu ies afara din casa pentru a evita ochi lumi si parerile lor, eu duc o viata normala cu ea si in pat port lenjeri de dama deniar si alte lucruri de dama , eu o ajut pe ea la depilare si ea pe mine, la masaje cu oil, pentru noi hainele si lenjeriile sint doar lucruri materiale pe care le simntim nu face nici o schinbare, ea nu este lesby or eu gay, nu ami plac barbati si nici ei femeile, nu includem pe nimeni in relatia noastra  . Sintem fericiti si nu avem nici o invidie sau jelozie pe haine or dressuri , ne inbracam asa cum vrem si cam aveam aceleasi masuri, acuma eu am invata cum sa traesc intro lume moderna nu in cea din 100 de ani in urma si ca urmare religiile care spala creeri omeniri si aduc razboaie si sint bisnisuri, vezi tu noi credem be rugam la Dumnezeu si credem dar nu si in manipulation church  care spala creeri pentru bani, dece ajung la subiectul acesta? Pentru ca spuneai ca esti mai deschisa insa nu chiar, uneori Dumnezeu multi il includ cu hainele cu care ne inbracam, cum spun uni, daca barbati inbraca haine de dama sint controlati de satana si multi crede astea, desi relugiile duc la aceste crezani, si religiile au fost scrise de oameani de regulile lor de viata, incearca sa intelegi traim intro lume moderna si avansata, acuma poti vedea ce nu ai vazut sau ai crezut, tu acuma poti decide de ce vrei, sugestia mea este sa discuti cu el calm si sati explice fara sa te minta , desi trebuia sati fi zis decind vati cunoscut acuma e tarziu dar nu trebuie neaparat sa fie distrusa casnicia, eu unul sint iubit si de copil si ei invata la scoala, aicea ei considera la mine fetish crossdreser,  sint multe tipuri de crossdreser in care se includ transgender, gay nu poarta haine de dama doar bisexuali or gay in transgender time surgery in femeie care sint complicate, uni crossdreseri sint foarte curati si ei au grija de sotia lor de orice are nevoie si o ajuta la orice si i face pe plac, asa cum ea il acepta cum este si il iubeste cum este, tu vorbeste cu el si afla de el ce ascunde iar daca este crossdreser acuma sint citeva categori sa afli de la el , daca ai mai place si sa nu se ascunda bine inteles daca al acepti, poate avea demersuri spre transgender or spre bisexual or doar in casa cu haine, daca tu acepti si ati va placea acesta fara invidi sau jelozi sau scirba sati fie, daca este da mergi mai drparte, daca nu , renunta la el fara scandal si mergi mai departe in viata, daca asta stie numai el si tu nu cauta mai tarziu sa spui la familie sau la prieteni sai distrugi viata la care el posibil se va razbuna si asta va decurge foarte urat, e bine sa eviti si tine secretul pt tine asta daca nu vrei sa faci pe cineva sa sufere, esti libera sa alegi si e liber sa aleaga, in relatia mea , asta stiu eu sortia si copii cind ma vad in casa inbracat in femeie, ador si ma adora si ei , ami iubesc familia si ma iubeste , nu avem probleme, afara cind esim eu sint barbatul si ea regina mea, in casa sint si barbat si femeie la fel si ea, noi in casa sintem egali, hainele pentru noi sint niste materiale folisitoare si care le simbtim , iar noi ne iubim asa cum sintem corpurile naturale create de Dumnezeu,  nu iubim materiale sau bani, ai folosim, tu acuma decizi cum vrei sa alegi, dar cind esi in lumea mare care esti si risc inveti si deschizi mintea mai mult descit crezi tu acuma si vei alege si decide , numai asa cistigi experienta, cind stain in tara si nu pleci plin lume si deschizi ochi , este exact cum ai esi distro cusca, pentru uni este excat ca arma cind intri si vi din armata or esti mai destept si cu ochi mai deschisi si sti ce sa alegi ce sa faci or esi mai rau te prostesti si te duci mai injos decar erai , asa e si cind esi in lume si vezi si inveti lucruri care nu le vei invata never in tara noastra, tu esti la alegere si la aceptare daca crezi si ati iubesti sotul atuncea invatal si cunoastel cine este cu adevarat fara secrete duce la o relatie buna si intelegere, multumesc de citit.

 

Poliloghia asta parca a fost scrisă intr-o alta limba și ai tradus-o cu google translate in românește. Troll!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -