Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

prietenul meu poarta lenjerie de dama


88 raspunsuri la acest subiect

#11
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 07:45

Eu una sufar de vanitate. Daca s-ar apuca Bombonelu sa dea cu "zula" in textilele si machiajul meu, cred ca l-as strange de gat cu unul din sutienele mele sexoase[biz].

Gluma, negluma, eu nu as putea sa-mi impart viata cu o persoana cu "sechele" de genul asta. Dar asa sint eu, mai colectivista.

In tot cazul, un psiholog BUN i-as recomanda fara a mai sta pe ganduri.[bang]

Bafta...[ups]



olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE



Galushca[bis]





POVESTEA DREI PISHCOT


#12
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 07:54

quote:
Originally posted by Elise

aniela23,

de-a lungul vietii omul are diverse fantezii. Vezi intai daca asta mai e de actualitate, sau ai vreo alta surpriza...sau n-ai nici una. [:)]

Daca e de actualitate, discutati ca doi adulti ce sinteti.
Spune-i ca tu nu-l vrei in rolul respectiv linga tine si gasiti o cale comuna sau despartiti-va amiabil.

Nici el nu te poate obliga sa accepti ceva ce nu vrei, nici tu nu-i poti impune normalitatea asa cum o vezi tu.



Elise & BBLisa



Ma gindesc ca s-ar fi debarasat de "arsenalul" ala daca ar fi fost doar o faza trecatoare.
Aniela, nici nu-mi pot imagina cum as reactiona. Oricum, trebuie sa discuti cu el. Poate asta te va ajuta sa gasesti o solutie. Asteapta sa vezi intii ce are de spus.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#13
Annie80

Annie80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.739 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 08:33

marestei doza de testosteron,
Multi se nasc cu asta, acum depinde de fiecare care latura a vietii vrea so traiasca mai cu intensitate, se pare ca el vrea sa para "normal" si isi traieste fanteziile pe ascuns
[alcool]

nu l-ai prins niciodata? cand o face? cand nu esti acasa? urmareste-l si prinde-l in fapt, n-o sa pota mintii!

Someone's pleasure is another's pain!

#14
ymcar

ymcar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 337 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 10:33

Varianta 1 : tip super ok din toate punctele de vedere (cel putin pana la proba contrara), dar cu aceasta mica pasarica

Varianta 2: tip "normal" sexual dar... care are alte probleme (nu e asa mare si tare, asa serios, poate bea... etc, defecte sunt multe pe lume)

Ce preferi?!

Eu cred ca normal ar fi sa gasesti o cale de a vorbi cu el fara sa ii ranesti orgoliul sau sa il sperii si sa gasesti o cale de compromis. Daca il iubesti nu cred ca ti-ar fi greu ca din cand in cand sa va jucati putin asa cum ii place lui, sa faci tu pe stapana in timp ce el este imbracat in corset/bikinei/etc, fardat si cu peruca. Iar el iti va fi profund recunoscator ca l-ai inteles si nu mai are nevoie de mistress/etc si poate avea si o familie normala si satisfacerea fanteziilor. Pana la urma nici nu cere foarte mult sau ceva inacceptabil, dupa parerea mea. Dar... depinde de tine. In plus... nu stiu, eu am senzatia ca TOTI oamenii cu adevarat deosebiti (in sensul de tendintza spre genialitate) au cate ceva ... un pic altfel, o ciudatenie mai mica sau mai mare, o pasarica sau un stol intreg. Iar asta e doar o pasarica si nici macar una nociva/periculoasa etc.

Parerea mea! ( [alcool] )

My life smells acceptable

#15
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 12:18

Ymcar, maaare dreptate ai! La inceput m-a shocat titlul... insa am citit postarea ta si am cazut pe ganduri. Da, probabil as fi preferat ca fostul meu sot sa fie un tata minunat, un sot iubitor (chiar si cu sutien si chilot dantelati) dar sa nu bea nici un pic de alcool!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#16
AYLLA

AYLLA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 165 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 12:43

ANIELA,cred ca cel mai bine este sa mergi ptr inceput tu la cineva avizat care sa te indrume cum si cand sa pui aceasta problema...sincer nici eu nu stiu cum as reactiona in locul tau dar asa as face ptr inceput...as merge la un cabinet specializat ca sa aflu raspunsurile si de abia apoi as incerca sa vb cu el.

nu stiu este foarte delicata problema ta...
multa bafta in rezolvarea ei!

http://new.photos.ya...aaureliachiriac

#17
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 13:44

aniela ...

Pe langa ce au spus fetele, care te-au indrumat cumva sa te gandesti mai mult la el (deh, asa suntem noi femeile, pactizam in secunda 2 cu cel mai slab), eu iti spun sa nu uiti de tine.

Asa cum spune motto-ul danielei_b, pastreaza-ti inima calma. Gandeste-te ce inseamna el pentru tine, in ce mod te imbogateste si te completeaza. Ai cat de mult posibila compasiune si intelegere pentru deviatia pe care o are. Trateaza-l ca si cum ar avea o dereglare fizica ... nu esti mai hidos sau mai vinovat dc ai una psihica. DAR NU UITA DE TINE. Dc simti ca vei trai foarte greu cu asta, nu te culpabiliza si renunta. Chiar dc aduni 1.000 de plusuri si asta e singurul minus ... s-ar putea sa nu poti trai cu asta. In dragoste 1+1 nu fac 2. Si oricat vei incerca tu, te vei frustra si vei rabufni facandu-l sa se simta si mai prost. Dc tu nu vei fi fericita, asta se va reflecta asupra tuturor cu care intri in contact. Analizeaza dc poti trata situatia ca o "normalitate a lui". Cu posibilitatea de a se schimba, sau ... NU.

Bine, asa cum spun fetele, trebuie vazut dc este o fantezie sau o perversiune / deviatie in comportamentul sexual. Dc este o perversiune, lucrurile sunt f f serioase si complexe. S-ar putea sa ramana toata viata asa, exact ca un om care este pesimist din fire si nu va fi niciodata un optimist.

Suntem langa tine. In cazul in care relatia e mai veche si esti atasata de el ... e foarte greu in situatia ta.



Never say NEVER.

#18
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 14:41

N-as vrea sa fiu in locul tau.....bine ar fi sa aveti o discutie, dar cum aduci vorba ? Ca doar ai descoperit intamplator...

Ingrid si Cristi 3 ani si 11 luni

#19
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 15:23

Un barbat care-si doreste sa fie femeie (fiindca de fapt este femeie din toate punctele de vedere cu exceptia celui strict biologic) este un transsexual.



Un barbat care poarta lenjerie (imbracaminte) de dama este un transvestit. Cei mai multi transvestiti sunt heterosexuali.



Am vazut o emisiune (talkshow) despre o familie unde tatal (un barbat la vreo 50 de ani) era transvestit. Au venit impreuna, el si sotia, ambii imbracati ca femei, plus baiatul lor care avea 18 ani. Sotia a spus ca isi iubeste sotul, care este un om deosebit, si ca n-o deranjeaza faptul ca el se simte bine in haine de femeie (tine cont ca el asa umbla si in public!), iar in ce priveste sexul nu are absolut nici un motiv sa se planga. Dar ceea ce m-a impresionat pana la lacrimi a fost interviul cu fiul lor: "Hainele sunt niste aparente. Eu nu consider ca tata ar fi mai putin barbat doar din cauza ca poarta fuste. In plus, acesti oameni sunt fericiti impreuna, ma iubesc si m-au invatat ce inseamna toleranta, iar pentru asta ii iubesc si le voi fi mereu profund recunoscator".



Acum, in cazul tau, lucrurile par a sta altfel: tu mori de rusine sa vorbesti despre asta, deci probabil ca in sinea ta respingi aceasta manifestare a lui si n-o poti trece cu vederea. Spui ca esti deschisa, dar daca asa ceva iti trezeste repulsie inseamna ca ai o problema.



Eu in locul tau nu l-as provoca la nici o discutie, ar fi o "demascare" nelalocul ei, atata timp cat el nu te-a introdus in acest capitol al vietii lui. Poate ca simte ca nu ai fi pregatita si de aceea inca tace. Daca nu te simti in stare sa-l accepti asa cum este, iti dau un sfat pentru a iesi cat de cat "onorabil" din aceasta poveste: inchiriaza DVD-ul cu filmul "Transamerica" (e un film foarte bun, despre un transsexual si tragedia vietii lui), iar in timpul filmului poti face niste comentarii "nevinovate" de genul "Of, eu nu cred ca as putea sa accept ca barbatul cu care traiesc sa se imbrace ca o femeie. Probabil ca sunt foarte demodata, dar asta sunt eu.". In felul asta, o discutie penibila va fi evitata, iar el va inregistra ce doresti sa-i transmiti.



Pacat, fiindca spui ca este un barbat minunat. Oare ce te deranjeaza mai mult: lenjeria/machiajul sau chestiile kinky?





[flo] Felicia


Poze cu noi si vacantele noastre



************************************************

Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.


#20
ymcar

ymcar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 337 mesaje

Postat 01 martie 2007 - 15:26

Mai exista un mod de a deschide discutia fara "demascare". In momente mai hot il intrebi ce altceva mai ... altfel i-ar place sa mai incercati in pat... asa... ca variatie. Poti trage multe concluzii din ce va raspunde.

My life smells acceptable


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -