Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (13)


518 raspunsuri la acest subiect

#31
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 11:24

Buna fetelor,
Crisa zice sotul tau ca ai innebunit ca te gandesti la botez si la nasi deja??? Inseamna ca de mine ar zice clar ca sunt dusa daca ar auzi ca am luat si restaurantul pt botez :))) ,am vb la Rin Grand Hotel si vom face intr-una din salile dr la et 13 unde este o vedere superba catre Delta Vacaresti iar data botezului va fi 8 noiembrie,de Sf Mihail si Gavril,abia astept,am reusit sa iau si meniul pe care l-am vrut la pretul dorit ;)
Lore,este groaznic cu renovatul casei acum,noi abia am inceput ieri si deja nu mai suport,este haos in toata casa. Cat despre certuri....oau...eu vroiam sa schimbam parchetul in dormit ca era vechi si scartaia insa al meu a vrut mocheta si nu am dat-o la pace cu el,nu mai zic de cearta pe culoarea peretilor...pana la urma am ales un crem pt camera lui bebe pe care o vom accesoriza cu alte chestii colorate si un verde cald pt sufragerie...o adevarat bataie de cap,cand termin va pun poze ;)
Pupici gagici :)

#32
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 12:27

Am avut si noi un gand cu mocheta, dar ne-a trecut! Imi imaginez ca asa e peste tot, dar macar la tine e o camera, doua , dar la mine e toata casa.... Probabil ma asteptam eu ca perioada de sarcina sa fie ca in rai, dar la cat stre este.... Poate am si eu o perioada mai dificila...hormonii din timpul sarcinii!
Apropo de botez, si eu ma gandeam zilele trecute sa fac o lista sa vad cam cati am fii si sa ne hotaram asupra salii. Doar ca data nu o vom stabili pentru ca vreau sa nasc natural si depinde cand vrea fetita sa vina!
Aveti grija de voi! Pupici!

#33
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 18:04

Buna fetelor,

Ieri in sedinta pe la final si al meu a devenit nerabdator si a inceput sa loveasca serios de se vedea burta miscandu-se. Sincer nu ma mai puteam concentra, ma bufnea rasul. Am rezistat si la restaurant unde am mancat o supa de creveti cu coriandru si la felul doi chef's speciality trilogie de mare (tot fructe de mare, ca aveam pofta). Au fost bune, am ajuns acasa pe la 22:30 si evident ca m-am culcat foarte repede.

Dupa aia fetelor, m-am trezit cu o durere crunta de burta, ligamente in zona pubiana, inghinala, plus ca de ieri imi da tarcoale un torticolis  [smulgpar] Dar durerile de burta au fost groaznice, am bagat repede un uscosin, un no-spa de 80 si am dormit in alta camera ca ma deranjau sforaiturile. Evident ca a venit Zuza peste mine si a dormit langa burtica si mi-a mai luat din dureri. Azi am fost un pic de dimineata la munca, apoi am fugit ca nu puteam sta pe scaun fara sa mi se faca rau de la oboseala am venit acasa si am dormit pana acum cand m-a trezit foamea.

Poate ma injurati, dar mie imi convine vremea asta, pe caldurile alea mi s-a facut rau si nu prea vreau calduri, asa ca nu prea-mi doresc sa vina soarele. 

Va pup pe toate, nu va mai enumar, sa nu va suparati pe mine dar inca sunt chiauna. De-abia astept sa raman acasa  [flo2]



#34
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 18:57

Gagici o poza de pe 7 iunie cand am luat motul finutului meu care a facut 1 an :)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#35
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 19:02

Arwen, ligamentele alea ne-au pus gand rau :(. Si mie mi-e bine pe vremea asta, dar ar fi muuuuult mai bine dc nu ar ploua.

Wowwwww, Nic, ce burtica mare si frumoasa! Burtica mea e mica rau in comparatie cu a ta...

Editat de crisa17, 18 iunie 2014 - 19:04 .


#36
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 21:52

Salut, gagici frumoase  [flo2]

 

Noi acum am ajuns acasa, dupa o zi luunga si plina de peripetii. In ciuda vremii de afara a fost o zi minunata. S-a intors mami din concediu din Grecia relaxata si binedispusa. Ieri a fost ziua lui Tanti Iutzi, vecina mea unguroaica,  azi e ziua lui socrella si maine e ziua lui mami. Cele 3 mamici din viata noastra sunt nascute una dupa alta. [il] Pentru ca iubi pleaca maine cu motorul, dupa indelungi vaicareli ca ploua intr-una am asteptat-o pe mami cu un tort fain si un ghiveci cu iasomie inflorita acasa la ea astazi si i-am facut o surpriza. Tare s-a bucurat. [:)]  La tanti Iutzi am fost aseara unde am fost indopati cu mancare si placinta cu mere si la socrella am fost in week-end si am iesit la restaurant  cu toata gasca. In rest am avut ceva treaba ''pe la ghisee'', dar acum e si iubi acasa si se ocupa din plin de toate. Maine mai am eu o tura de alergat si probail vineri inca putin si gata. 

 

Nic, ce burtica faina!!!! Ce mare si frumoasa este si burtica ta...wooow!!! Sa creasca mare puiutul!!! [il]

 

Crisule si Arwen imi pare rau ca va dor ligamentele. Sper ca trece durerea cu No-Spa, la mine imediat cedeaza de obicei, si iau numai o pastiluta de 40 mg. Crisule, Brasovul este mult mai frumos decat Sibiul! Trebuie sa vii in concediu si sa ne vezi mandretea de oras.Arwen, desi m-am indopat cu pizza si tort cu fructe de padure, imi lasa gura apa la fructele de mare de care povestesti tu acolo...yummy!! [il]

 

Alina, asa e si sotiorul meu, bagacios, el are o parere despre orice. E obisnuit sa conduca multi oameni si sa indrume la fel de multi si cateodata ne ciondanim pe te miri ce prostiuta. Nu va zic la casa pe ce ne contrazicem...  [batcap]

 

Lore, spor la renovat, tin pumnii sa fie gata pana vine bebelusa. Nu te mai stresa pentru fiecare detaliu. O sa fie bine, ai sa vezi... [flo2]   

 

Va pup pe toate, dragutelor! Somn usor!  [pup]



#37
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 08:17

Buna fetelor!

Ma scuzati de absenta, am avut o saptamana tare incarcata, mai am astazi ceva treaba si maine am programat sesiune de shopping si vizionat produse de bebei. Vreau sa ajung si in Ikea, sper sa am timp sa le fac pe toate.

 

Adriana, la noi e vreme frumoasa, vreo 24-26 de grade si cate-un pic de soare, exact cum imi place mie. La caldura mare ma topesc si mi se ard neuronii [:)] , asa ca mie chiar imi place ploaia.

 

Cupcake, mai aveti timp pentru nume. Eventual poti sa faci o lista cu cateva care va plac mai mult si apoi dezbateti impreuna alegerea finala.

 

Lulu, felicitari pentru laptic! Si eu m-am bucurat la inceput dar acum am ajuns aproape la exasperare, ud peste tot cu tzitzi astea curgatoare. Mai ales ca eu acasa nu obisnuiam sa port sutien. Mi-am luat si tapoane de sani dar mi se par mari si prea groase, astazi o sa incerc cu niste dischete de bumbac. Dar culmea, cand pun ceva in sutien nu curge nimic, nici un picurel    [batcap] . Azi noapte insa m-am trezit sa imi schimb camasa de noapte ca era uda bine si imi era frig  [batcap] .

Abia astept sa vina bebitza si sa ii pasez ei responsabilitatea Tzitzi. [soricel]

 

Crisa, ma bucur ca e miscacioasa bebelusa ta. Si eu tare ma bucur cand o simt, stiu ca e bine daca e activa.

 

Radudaniela, bafta la intalnire, sa primesti numai vesti bune!

 

Lore, Alina spor la treaba, sa terminati repede cu renovatul. Apoi stati linistite in casuta ce miroase a nou [:)] .

 

Arwen, Nic pupam baieteii cumintzei ! [flo2] [flo2]



#38
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 08:18

Va pun si poze de la 27 de sapt.

Miniaturi atasate

  • DSC_0085.JPG
  • DSC_0086.JPG

Editat de daena, 19 iunie 2014 - 08:20 .


#39
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 09:19

Neatza :)

Bafta la intalnirile cu bebelutii nazdravani din burtica :)

Daena a luat proportii si burtica ta , f f frumoasa :)

Spor la shopping :)

Gagici si eu mai am cam o sapt da de agitatie si apoi sunt mai libera. Sa nu va spun ca ma razgandesc de pe o zi pe alta cu vopsitul camerei, dar maine dimi trebuie sa am vopseaua, deci azi e ultima zi de razgandire :))))

De mobilier, ufffff mai vad cate ceva dar f f scumpe. Zau ca trebuia sa ma fac ceva care sa aibe legatura cu designul de mobilier si cu prelucratul ca poate asa ieseam mai ieftin. Mai ca imi vine sa caut sa fac la comanda. Vedem. Deocamdata sa termin cu camera de vopsit si toate cele.

Va pup pe toate gagici si va doresc o super zi :)

Doamne ajuta !!!

#40
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 12:43

Fetelor, va pup!!!! Nu v am lipsit??:)
Eu sunt la croitoreasa , facem rochita ptr cununia civila:)

Marti seara mi a facut rochita ptr restaurant, o sa va atasez poza cu rochita.
Evident ca mai am si parte de faze neplacute, dar s au compensat cu fazele bune:)
O sa va atasez si poza cu buchetelul ales:)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -