Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (13)


518 raspunsuri la acest subiect

#21
rasfatzata

rasfatzata

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 12:35

Azi fac 31 sapt   . 104 cm la burtica si am luat 12 kg 



#22
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 14:10

Multe inainte pana la termen, Rasfatzata  [fiesta]

Eu ma pregatesc sa intru in niste sedinte, poate trag un pui de somn ca e ora mea de somn.  [|)]  Dupa asta ne scoate seful la restaurant, asa ca ajung acasa destul de tarziu si probabil rupta de oboseala.

Pupici  [flor]



#23
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 14:30

Multe inainte Rasfatzata :) nu mai ai mult pana la marea intalnire :)

Arwen la mine bebe la ultima sedinta bebel a facut la tumbe in burtica o ora intreaga, de la inceput la sfarsit. Apoi a dormit zdravan :))

#24
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 17:15

Buna gravidute dragi!

 

Pishkot, o sa fii superba la nunta! Alege ce crezi ca iti place si sa nu  regreti niciodata alegerile facute, Eu si acum, daca ar fi, as alege aceeasi rochie de mireasa. Imi place la nebunie si acum. Si buchetul la fel. Deci, am facut o alegere buna. :)

 

Bebelusa mea misca mereu. O simt si ziua si noaptea. Ma bucura lucrul asta, ca e foarte activa. 

 

Cum e vremea la voi? Aici ploua permanent. Nu se mai opreste. Cred ca asta e motivul somnului meu....nu m-as mai trezi daca ar fi dupa mine.:))) Acum, ca  a luat David vacanta, o sa dorm si eu mai mult dimineata.:))))

 

O seara minunata!


Editat de Adriana288, 17 iunie 2014 - 17:16 .


#25
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 18:46

Hello, burticute! V-am tot citit dar nu v-am putut scrie pt ca pe tableta nu m-am putut loga la forum, iar pe PC nu mi-a mers mouse-ul :(((. Nu stiu dc imi merge asa rau site-ul pe tableta, pagina de logare apare goala.

 

Noi suntem bine, bebita misca mereu, numai ca pe mine ma cam dor ligamentele  (pe undeva in lateral, pe sub burta), aseara m-au durut asa de tare ca nu mai puteam respira (acum stiu cum e sa fii constienta ca tb sa respiri, dar sa nu poti nici trage aer, nici scoate).

 

Azi am fost la serviciu cu concediul de risc maternal, m-am vazut cu colegele din echipa mea si cu toti doctorii, a fost fain :).

 

Pishkot, mai e putiiiin! Succes cu sotul, cu hainele lui :).

 

Restul fetelor, va pup pe toate!



#26
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 20:02

Buna la toata lumea,

Va citesc dar nu prea am timp sa scriu. Incerc sa-mi fac un magazin online cu produsele handmade pe care le fac in timpul liber. Ma bucur ca intra copiii in vacanta si de acum o sa am putin mai mult timp.

Doamne ... cand citesc despre fiecare cate saptamani aveti imi dau seama ce departe am ajuns si parca nu-mi vine sa cred. de fapt mai este chiar putin. Putin da ....greu. Nu stiu voi cum sunteti dar eu pe langa ca ma simt ca o balena am mari probleme cu constipatia, din cauza asta nu prea pot manca decat f. putin. In plus incep sa sufar din cauza caldurii si de vreo cateva ori mi s-au umflat gleznele cand am stat prea mult in picioare. In rest totul bine. Noi nu am cumparat inca nimic , nici hainute, nici patut, nu avem nici nume  [batcap]  nu stiu dar parca m-am blocat de tot. 

Pishkot eu iti spun de pe acum casa de piatra, sa fii fericita, sa va iubiti si ... sa va distrati   [pk] ...lasa buchetele si alea ....ca tu oricum o sa fii frumoasa.

Arwen iuuuui ce scumpa e pisicuta taaa. Si smechera in acelasi timp.

Lulu ce a crescut burtica. Lasa ca nici eu nu am patut. 

Marru sa stii ca mie imi place albul foarte mult si nu m-ar deranja sa am si mobila si peretii albi pentru ca tu poti sa dai culoare din accesorii mai ales intr-o camera de copii unde totul este plin de jucarii colorate, poti sa pui perdele si tablouri vesele si atunci se schimba totul. In plus la alb ai avantajul ca poti sa schimbi gama de culori cand te plictisesti fara sa schimibi culoarea peretilor.

Crisa si pe mine ma dor toate cele ... las ca nu mai avem mult.

Va pup si pe cele pe care nu v-am pomenit si sper sa intru mai des acum ca este vacanta  [pk] . Doamne ... eu ma bucur mai mult ca ei, parca eu as fi copil.



#27
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 17 iunie 2014 - 21:44

Salut, mai burtici dragi  [flo2]

 

Ne-am intors cu bine de la Sibiu, vremea a fost sinistra, dar macar ne-am vazut cu 2 prieteni dragi si sotul si-a rezolvat treburile. Vremea la noi e tare mohorata, pana la Sibiu a plouat intr-una si inapoi la Brasov la fel.

Arwen, ce burtica mareee si faina aaaiii!!! Si pisicuta ta e adorabila, vreau si eu una!!! [cupisi]

Rasfatata, burtica mea are 100 cm la 26 de sapt si 3 zile si am luat 9 kg pana acum in greutate...ma simt ca si cum as avea 1000 kg.... [batcap]

Crisule, si eu sunt somnolenta si cateodata ma dor ligamentele, parca  nu pot sa fac nimic...abia ma misc si ma urnesc din loc. De acum incolo va fi si mai greu. Mi-e groaza ca imediat raman iar singurica...

Adriana, ma bucur ca micuta ta e asa activa! Si eu il simt pe bubulin si ma topesc de drag cand mai imi aduce aminte ca el e acolo in burtica si creste mare, mare!!!

Nic, mare scumpic bebele tau, a stiut sa o tina pe mami ocupata cat a tinut sedinta, ca nu cumva sa se plictiseasca :))

Pishkotel...imediat vine ziua cea mare!!! Abia astept sa te vad in poze!  [flo]

Cupcake, sa nu uiti sa ne dai si noua link cu magazinul tau de lucrusoare hand made. Ador lucrurile hand made si abia astept sa vad ce lucrusoare dragute faci. Si eu ma simt ca o balena, inca nu arat ca una, dar ma simt atat de mare...

 

Fetelor, avem laptic!  [pk] Am observat de cateva zile pete pe sutien

si am apasat incetisor si  picura cate putin...  Azi chiar era acolo uscat pe sfarcuri, si m-am laudat repede la iubi, caruia nu-i venea sa creada, dar s-a bucurat ca juniorul va avea ce sa pape.

 

Acum la nani cu noi, ca maine e o noua zi plina! Somn usor! Va pup cu drag pe toate!!! [pup]


Editat de LittleLulu, 17 iunie 2014 - 21:44 .


#28
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 09:12

Uraaaaaa, am reusit sa ma loghez de pe tabletaaa!!
Neata, dragele mele! Sa aveti o zi minuntata! Chiar dc sunt nori, priviti partea buna: e racoare, nu ne mai topim de caldura :). Sper doar ca pana pe 30 sa se faca frumos, vreau sa avem vreme frumoasa la mare sa se poata juca Luca linistit.

Lulu, Arwen, aveti niste burtici taaare frumoase (a mea parca a ramas mica). Arwen, dulce mai e pisicuta ta, cum sta ea asa.

Lulu, iubesc Sibiul, zau ca m-as muta acolo.... Mi se pare cel mai frumos oras de la noi. Asa repede pleaca sotul din nou? Sper ca se intoarce pana nasti, nu? Poatesaia atunci patutul, intre timp tu poti sa iei salteluta si lenjeriile si cand vine el doar pune patutul pe pozitie. Este timp, stai linistita :)

Cupcake, eu nu prea ma bucur ca vine vacanta :))). Baietelul meu e destul de mic si se plictiseste repede, nu stiu ce o sa fac cu el 3 luni acasa, pe caldurile alea mari :(. Poate reusesc sa mai aduc o colega de gradi pe la el, dar si ea va pleca in august la tara.... Tu esti
pe gustul sotului meu cu bebe pt care nu ai ales nume, nu ai cumparat nimic :)))))))) ........ de mine zice ca sunt cam nebuna pt ca ma gandesc deja la botez, mai exact la nasi :).

Rasfatzata, la multe saptamani inainte!

Adriana, si bebelusa mea misca mereu, se pare ca vom avea niste domnisoare balerine sau
karatiste :). Si eu ma bucur cand se misca, chiat dc uneori cred ca vrea sa iasa prin burtica mea, pt ca stiu ca e ok.

Nic, pup bebelusul cel miscacios la sedinta :). El de fapt vroia sa isi exprime punctul de vedere vis-a-vis de ce discutati voi acolo ;).

Arwen, pup!

Pishkotel, spor la pregatiri!

#29
radudaniela

radudaniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 09:54

Buna, fetelor! Pishkotel, spor la pregatiri! Eu nu mai am rabdare pana vineri cand o sa ma intalnesc cu bebelusa mea, s-o vad, sa aflu cam cat cantareste, cum sta, etc.... nu mai potttttt.....e f.activa, mi se misca burta in toate directiile, sunt f.bucuroasa. Am 26 sapt.si 5 zile. Nici noi nu am luat nimic pt.bebe, o data as vrea sa vad vineri, si sper sa ramana asa,daca e intr-adevar fetita si apoi o sa am mai mult spor. Daca e fetita, atunci o sa incep sa renunt la jucarii si multe alte lucruri de-ale baietelului meu, sa i le dam verisorului lui de 4 luni jumatate, o sa si zugravim tot apartamentul, neaparat, si tati o sa se ocupe dupa ce nasc, in acele zile, de tot, patut, tot ce trebuie... pt.ca nu vrea inainte. Dar sunt linistita pt.ca am un sot foarte activ, descurcaret, iubaret, si nu-mi fac nici un fel de probleme. O sa rezolve tati tot. Sunt asa linistita si fericita, ca o sa mai avem un bebe, ma simt f.bine, cand vad ca nici nu m-am ingrasat asa mult, 6 kg si jumatate, ma simt chiar frumoasa si f.mandra de burticuta si familia mea. Va pup pe toate dragele mele burticute, sa aveti grija de voi! Daca nu apuc sa va scriu maine, o sa va scriu cu siguranta vineri dupa marea intalnire!!!

#30
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2014 - 10:04

Buna dimi, burtici!
V-am parasit cateva zile pentru ca am avut de umblat pentru apartament si am reusit sa punem parchetul in aproape toata casa!
Ma bucur mult pentru voi ca sunteti bine! Maine megem si noi la doctor si abia astept sa o vad pe cea mica! De pe o parte abia astept sa ma nasca, dar de pe alta parte sper sa stea pana la termen ca sa reusim sa ne mutam! Am sfatuit pr toata lumea sa nu-si renoveze sau sa faca ceva stresant pe perioada sarcinii ca se striga tot farmecul! Imevitabil ma cert cu al meu sot, de una de alta! E cam stresant.... Dar sper sa fie bine si pentru linistea mea sa terminam cu totul!
O zi usoara si calduroara!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -